°


arturtusinski-podkowa.pl

Dumny paw świeci w parku

Dekoracje świąteczne to coś na co czeka wielu mieszkańców gmin. W Podkowie już można podziwiać tegoroczne świecące ozdoby. To, co przykuwa największą uwagę to z pewnością paw umieszczony w parku.

– Wolnostojący sześciometrowy królewski ptak wzbudza ogromne zainteresowanie mieszkańców i przyjezdnych, którzy robią zdjęcia – komentuje Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

W istocie trudno nie zauważyć wielkiego pawia. Ale to niejedyna z dekoracji na terenie Podkowy, bowiem mieszkańcy mogą podziwiać udekorowaną światełkami choinkę oraz dekoracje na latarniach. Wszystkie ozdobny zostaną w mieście-ogrodzie do 2 lutego.

Jak wyjaśnia burmistrz Podkowa do tej pory była dość skromnie dekorowana w okresie zimowym. Głównymi dekoracjami były lampki zawieszone na drzewach. W tym roku może ich zabraknąć. – Pomimo próby „reanimowania” światełek na niewiele to się zdało, kable są poprzerywane i rzadko gdzie udało je się zapalić. Darząc je dużym sentymentem spróbujemy z nimi jeszcze coś zrobić.  Dlatego znajdując oszczędności w budżecie w tym roku po raz pierwszy pokuszono się o zamówienie dekoracji z prawdziwego zdarzenia – zaznacza Tusiński.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 7

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

podkowianin

Do Gość z 2017.12.05.09:47 Pisząc o symbolice Bożego Narodzenia miałem na myśli kwestie religijne. Natomiast jeśli chodzi o tradycję, zwyczaje i symbolikę świecką, to paw wpisuje się w nią w całej swej rozłożystości! Jest błyszczący, świecący, efektowny - i o to w tym chodzi! Przecież te wszystkie iluminacje świąteczne jak "świat długi i szeroki" po swej północnej stronie równika, to ludzie wymyślili by się trochę pocieszyć w ciemnej porze roku. Gdyby Święta były w czerwcu to byśmy pewnie wieszali girlandy z kwiatów lub coś w tym stylu. Tak więc reasumując jak świat światem, grudzień grudniem, a paw pawiem pomysł jest trafiony, jedynie kwestia lokalizacji za tą dechą na stacji WKD.

Gość

Wspaniała iluminacja! Nic lepiej nie kojarzy się z Podkową niż paw. A przede wszystkim wreszcie po latach paskudnych niechlujnie rzuconych sznurków na drzewach mamy piękne ozdoby świąteczne na słupach. A biały paw dodaje elegancji. A do przedmówcy, o kojarzeniu się pawia ze świętami, to mi się bardzo kojarzy, pamiętam, że jako dziecko robiło się z kolorowego papieru pawie oczka jeszcze w przedszkolu.

podkowianin

Bo to jest paw na miarę naszym możliwości! A co do symboliki, to od kilku dobrych lat właśnie pawie stały się w pewnym sensie symbolem Podkowy - co nie zmienia faktu, że z symboliką Bożego Narodzenia nie mają wiele wspólnego. Będąc zawsze dość sceptycznym w komentarzach dotyczących poczynań władz Podkowy, to akurat ten pomysł wydaje się być dość trafiony. Dyskutować można jedynie miejsce usytuowania tej instalacji. Można go było zainstalować gdzieś w Parku Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, gdzie by był bardziej widoczny niż za tablicą reklamową na stacji WKD.

Gość

W stolicy pawie także w modzie, ale jeszcze nie odpalone. 6 XII zapewne zaświecą. A Podkowa Leśna z pawiami jak najbardziej się kojarzy.

Gość

Pomylili ze Świętem Dziękczynienia, pomylili kraje

GośćZ

Bożonarodzeniowy paw? Paw? Czy władze Podkowy mogłyby wyjaśnić co ten ptak ma wspólnego z Bożym Narodzeniem (ewentualnie okazać aktualne badania lekarskie)?

Gość

Podoba się i tyle, należy przyjechać do Podkowy i zobaczyć na żywo.