19° Czwartek
18 Października

Pią

Sob
Wizualizacja

Duże zmiany w milanowskim liceum

Społeczne Liceum Ogólnokształcącym nr 5 w Milanówku zagospodaruje pomieszczenia po OPS-ie, dzięki czemu zyska dodatkową przestrzeń przeznaczoną na sale lekcyjne. Ale to nie wszystko. W przyszłym roku rozpoczną się prace związane z wyglądem zewnętrznym budynku i terenem wokół niego.

Pierwszym krokiem do rozpoczęcia zmian było wydzierżawienie pomieszczeń, w których obecnie znajduje się Ośrodek Pomocy Społecznej. Temat został podniesiony podczas ostatniej sesji rady miasta, która odbyła się 15 lutego. – Radni mieli zdecydować, czy młodzież będzie mogła korzystać z tej części budynku przy ul. Herberta, w której obecnie mieści się Ośrodek Pomocy Społecznej. Radni podjęli pozytywną decyzję. Szkoła zagospodaruje pomieszczenia po OPS-ie, dzięki czemu komfort nauki będzie zupełnie inny niż obecnie, a zwiększona liczba uczniów, która napłynie do liceum przy Herberta z racji nowego, czteroletniego trybu, pomieści się spokojnie w powiększonym budynku – opisuje na facebooku burmistrz Milanówka Wiesława Kwiatkowska.

I to właśnie, nowy, czteroletni tryb nauki jakby wymusił nadchodzące zmiany. Krótko mówiąc potrzebne będzie miejsce dla uczniów, którzy w 2019 trafią do liceum. Przypomnijmy, że wówczas do liceów pójdą klasy VIII podstawówek i klasy III gimnazjów.

Jednak wróćmy do tematu. W tegoroczne wakacje zaplanowano pierwszy etap prac. Co się zmieni? O tym mówił podczas sesji rady miasta Leszek Janasik, dyrektor milanowskiego liceum przy ul. Herberta: – Pojawi się osiem sal lekcyjnych w dawnych pomieszczeniach urzędu. Oznacza to, że będziemy musieli zmienić dość dużo w środku. Czasu jest relatywnie niewiele, ale przy odpowiedniej organizacji i logistyce, myślę, że powinno się udać.

Ponadto planuje się zmianę podłóg, przystosowanie toalet, wymianę oświetlenia, sieci cieplnej, remont sufitów w korytarzu i doświetlenie holu, wykonanie nowej sieci komputerowej, połączenia komunikacyjnego między nową a starą częścią szkoły oraz wykonanie wentylacji.

Drugim etapem, który zostanie przeprowadzony w 2019 r., będzie przystosowanie dziedzińca szkolnego. – Chcemy, aby otoczenie szkoły stało się ważnym elementem przestrzeni publicznej, dobrze wkomponowanej w przylegające tereny, w szczególności w park miejski “Zielony dołek” oraz sąsiedni teren przedszkola. Planujemy stworzenie ogólnodostępnej infrastruktury rekreacyjno-sportowej, w tym boiska do siatkówki oraz bulodromu. Oba obiekty będą swobodnie dostępne z terenu parku. Wokół szkoły zostanie umieszczonych wiele miejsc do wypoczynku i prowadzenia zajęć lekcyjnych wśród zieleni. Cała powierzchnia będzie przepuszczalna, co w znacznym stopniu zmniejszy odpływ wód opadowych na ulicę Herberta (dawna Fiderkiewicza) – czytamy na stronie liceum nr 5.Wszelkie szczegóły, wizualizacje i rysunki znajdziecie tutaj.
 


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 3

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Jest to stara buda z lat 80-tych i nie przystoi dla szkoły ,która zajmuje 39 miejsce w Polsce, ile to będzie kosztować , jaki będzie koszt utrzymania .Gratuluje temu kto miał taki pomysł ,a co z parkingami dla samochodów,było tu ciasno a będzie jeszcze ciaśniej. Nasze władze jak coś wymyślą to pożal się Boże. Radził bym spojrzeć na Grodzisk i tam czerpać wzorce.

Gość

Witam. Piszecie Państwo o adaptacji pomieszczeń po OPS-ie na rzecz rozbudowy Liceum w Milanówku, ale najwidoczniej nikt z Państwa nie zadał sobie trudu, aby ustalić miejsce nowej siedziby OPS-u, bo o tym w artykule cisza jak makiem zasiał. Proszę o zainteresowanie się sprawą, bo z tego co mi wiadomo na dzień dzisiejszy nowa lokalizacja Ośrodka nie jest znana, pomimo nieuchronnie zbliżającemu się terminowi wyprowadzki OPS.

Gość

ile to bedzie kosztowac, kto za to zaplaci, dla ilu nowych uczniow jest przygotowywana zmiana? tego zabraklo w artykule. Zycze powodzenia szkole.