°


Archiwum

Dwa przedszkola zyskają nowe place zabaw

Brwinowski magistrat ogłosił przetarg na budowę placów zabaw, które pojawią się na terenie obiektów przedszkolnych przy ul. Lilpopa 4 i przy ul Słonecznej 6.

Z wiadomych przyczyn postępowanie przetargowe zostało podzielone na dwie części. Pierwsza dotyczy budowy placu zabaw przy Samorządowym Przedszkolu nr 1, znajdującym się w rejonie ul. Lilpopa. Pojawia się podstawowe pytanie: co takiego się tam pojawi? Miejsce do zabawy dla dzieci przedszkolnych będzie posiadało tzw. bezpieczną nawierzchnię syntetyczną o powierzchni około 109 m kw. Będą to poukładane jak puzzle płyty poliuretanowo-gumowe. Urządzenia zabawowe jakie się pojawią na tym terenie to: zadaszona piaskownica betonowa o wymiarach 3,4 m na 3,4 m, stolik do piaskownicy, komplet huśtawek wahadłowych w kolorze niebisko-stalowym (W skład kompletu wchodzą dwa siedziska typu deseczki i jedno typu gniazdo o średnicy 100 cm, wykonane z lin), huśtawka wagonowa na sprężynach, kubełek obrotowy, ławki do zabawy, bujaki sprężynowe, domek, wóz strażacki o wymiarach 3,2 m na 5,2 m.

 

Drugi z placów zabaw pojawi się na terenie przedszkola przy ul. Słonecznej 6. Tutaj bezpieczna nawierzchni syntetyczna będzie nieco większa i zajmie powierzchnię ok. 165 m kw. Również zabawki będą się nieco różnić. Planuje się ustawienie huśtawek: wieloosobowej, dwuosobowej typu „dwie deseczki” oraz wygrodzonej huśtawki w stylu gniazda. Ponadto dzieci będą mogły się bawić w linarium, na trampolinie, w tunelach z wikliny lub pojeżdżą na torze rowerowych ze znakami drogowymi. Nie zabraknie oczywiście ławek o różnych kształtach i innych elementów małej architektury.

 

Termin wykonania zamówienia to maksymalnie 31 sierpnia tego roku.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 5

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

abadon

Najłatwiej jest marudzić i narzekać . Dla marudersów zawsze coś będzie przeszkadzało , a to że coś się robi , a to że nic się nie robi . Dla takich zawsze coś będzie przeszkadzało , a wystarczy rzucić okiem ile się zmieniło w ciągu kilku ostatnich lat . Brwinów rozwija się , nie stoi w miejscu , wystarczy ruszyć tyłek , wyjść z domu by zobaczyć ile się zmieniło .

Gość

Brwinów, to przy obecnych rządach - wiocha. Tępa wiocha. Standarty wsi popegeerowskiej, niestety.

Gość

ul. Grodziska jest drogą powiatową więc brwinowianin zgłoś się do powiatu. Nazywasz się brwinowianin, a nie wiesz które drogi to gminne, powiatowe, a które wojewódzkie.

brwinowianin

Brwinów nadal nie ma sprzątniętych ulic ! Wczoraj na ul.Grodziskiej leżał nawet zdechły kot przy krawężniku ! No ale widać Kosińskiemu to w dalszym ciągu nie przeszkadza ?

Gość

Gdyby w Brwinowie rządził PiS, wszystko poszłoby na premie zamiast na przedszkola.