°


Andrzej Golec

Dwie osoby zginęły w pożarze

Ogromna tragedia w Michałowicach. W wyniku pożaru w jednym z magazynów zginęły dwie osoby, dwie kolejne trafiły do szpitala.

Strażacy nadal prowadzą czynności. – Zgłoszenie o pożarze magazynu wraz z częścią socjalną w Michałowicach przy ul. Rumuńskiej otrzymaliśmy około godz. 4.20. Sytuację udało nam się opanować dość szybko. Po godzinie trwało dogaszanie, jednak nadal prowadzimy czynności zabezpieczające. W akcji wzięło udział osiem zastępów straży pożarnej i 30 strażaków – mówi nam st. kpt. Karol Kroć, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie.

Gdy wybuchł ogień, w budynku przebywało pięć osób. Trzy z nich wydostały się na zewnątrz. – W pożarze zginęły dwie osoby. Z budynku o własnych siłach wyszły trzy kolejne, jednak dwie z nich w wyniku poniesionych obrażeń trafiły do szpitala – przedstawia st. kpt. Kroć.

Przyczyny pożaru nie są znane. – Hipotez jest wiele. W okresie zimowym używa się ogrzewania, więc jego awaria mogła doprowadzić do powstania ognia bądź też jedna z osób przebywających wewnątrz budynku. Tego nie wiemy. Policja musi zbadać okoliczności zdarzenia i przesłuchać świadków, co z pewnością pozwoli wyjaśnić sprawę – tłumaczy rzecznik pruszkowskich strażaków.

AKTUALIZACJA 11.30

Byliśmy na miejscu pożaru. Choć wstęp na teren stolarni był, ze zrozumiałych względów utrudniony, to nam udało się wejść i zrobić kilka zdjęć. Przy okazji spytaliśmy strażaków: – Akcja była trudna? No, wie pan, ten duży mróz... – odpowiedzieli. Równie enigmatyczna była policja, nie chciała udzielić informacji. – Czynności trwają – powiedzieli tylko funkcjonariusze „stacjonujący” w radiowozie na terenie pożaru przy ul. Rumuńskiej. 

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 5

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Chanakral

Ludzie ludziom zgotowali ten los:

Gość

szkoda ludzi

Mateusz

Pół nocy słychać było jęki smażących się żywcem ludzi. To ludzie ludziom zgotowali ten los.

Gość

Złamano podstawowe przepisy BHP. Cała stolarnia owinięta wysuszonym bluszczem czy inną roślinnością. Wystarczył mały żar z komina. Szkoda ludzi ale to budynek pułapka jak widać na zdjęciach.

Wika

Pracownicy stolarni mieszkali nad tym magazynem i palili czym popadnie. Kiedy się przechodziło koło tej posesji to nie dało się oddychać. Mam nadzieję , że właściciel tej stolarni będzie pociągnięty do odpowiedzialności.