27° Niedziela
19 Sierpnia


MAP

Dyrektor NOK odwołana

Kamila Michalska nie jest już dyrektorem Nadarzyńskiego Ośrodka Kultury. Decyzję o jej odwołaniu wydał Dariusz Nowak, który obecnie pełni funkcję wójta w gminie Nadarzyn.

Decyzja o odwołaniu dotychczasowej dyrektor NOK-u została wydana w miniony piątek (26 stycznia) ze skutkiem natychmiastowym, czyli bez zachowania okresu wypowiedzenia. Odwołanie jest równoznaczne z rozwiązaniem stosunku pracy bezy wypowiedzenia z winy pracownika.

Co jest powodem wspomnianej decyzji? W uzasadnieniu zarządzenia, którym Dariusz Nowak odwołuje dyrektor NOK-u czytamy: „Przyczyną odwołania jest ciężkie naruszanie podstawowych obowiązków na zajmowanym stanowisku i naruszenie przepisów prawa w związku z zajmowanym stanowiskiem, polegające na wielokrotnym bezpodstawnym odmawianiu udostępnienia informacji (...) przekraczaniu terminu na udzielenie odpowiedzi oraz pozostawaniu w bezczynności pomimo kilkukrotnego uchylenia wydanych decyzji o odmowie udzielenia informacji publicznej przez Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Warszawie, stwierdzeniem bezczynności przez Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oraz nałożeniem przez ten Sąd grzywny na Dyrektora NOK w związku z naruszeniem 15-dniowego terminu przekazania skargi wraz z aktami”. 

W jakiej sprawie dyrektor NOK odmawiała odpowiedzi. Okazuje się, że chodzi o koncert Natalii Przybysz. Jeden z mieszkańców pytał m.in. o wysokość wynagrodzenia artystki. Tej informacji dyrektor podać nie chciała, chociaż jak czytamy w decyzji Samorządowego Kolegium Odwoławczego z grudnia ubiegłego roku miała taki obowiązek: „Według utrwalonej linii orzecznictwa, udostępnieniu w trybie ustawy o dostępie do informacji publicznej podlega informacja o wysokości kwoty wypłaconej ze środków publicznych z tytułu wykonania usługi na rzecz podmiotu publicznego.”

To oznacza, że dyrektor powinna poinformować mieszkańca o wydatkach związanych z organizacją koncerty, w tym o gaży artystki. 


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 25

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

pissoff

o kurcze ile trolli pisowskich w komentarzach... ok. 20 sądząc po konsekwentym minusowaniu co rozsądniejszych wypowiedzi ;) tak z ciekawosci - ile bierzecie za wierszowke?

Gość

Do Gość 10,55. Pani Kamila kierując NOk-iem nie zapraszała pseudoartystów propagujących cywilizację śmierci, jakbyś choć parę razy zajrzał do NOK, to byś wiedział kto tam występował. NOK to nie kościół tylko ośrodek kultury i jeżeli my jako mieszkańcy chcieliśmy posłuchać Pani Przybysz to Ją Pani Kamila zaprosiła. Po to właśnie jest NOK. Pani Kamila z padłego, nijakiego NOK-u zrobiła NOK dla wszystkich gdzie chętnie bywają dzieci, młodzież i dorośli, NOK w którym cały rok coś się dzieje: muzyka, poezja, sztuka.

Gość02

Akurat którą "cywilizację" propagowała to nie ma najmniejszego znaczenia. Mogła nawet być UFO - to tak a propos cywilizacji. Ale nie rozumiem, dlaczego nie chciano pokazać tej umowy. I tyle w temacie.

Gość

Opłacanie pseudoartystów propagujących cywilizację śmierci jest skandalem tym bardziej że Konstytucja zapewnia ochronę życia art 38.

Gość02

Do Gościa, który mówił że nie ma "równych i równiejszych" - no właśnie nie ma. A ta pani chciała być "równiejsza". No sorry, ale brakuje konsekwencji w tych Waszych wywodach. Jeśli czytam, że gminny ośrodek kultury jednych wpuszczał "na scenę" z koncertami a innych nie - to coś jest chyba nie tak. Może trzeba wynajmować artystów, którzy nie zastrzegają wysokości gaży w kontraktach? To nie prywatna hacjenda pani Dyrektor. Dlaczego pozwoliła na zastrzeganie wysokości kwot zarobku? Nie można było zaprosić kogoś innego w takim razie?

Gość

Do goscia z 7:40 .Faktury ma OBOWIAZEK przedstawic nawet bez wyroku sadu .

Nadarzynianka

Pani Kamilo całą rodziną trzymamy za Panią kciuki! To co Pani robiła to kawał dobrej roboty! A poniższymi komentarzami rodem z Nadarzyn.Tv lepiej się nie przejmować! ! Głowa do góry!!!!

Gość

No i wyszło szydło z worka. Nie złamała prawa, wyroku sądu jeszcze nie ma. Udostępniła Panu Nowakowi faktury z kilku lat, żadnych nieprawidłowości nie znalazł. Ci co piszą poniżej o bezprawiu mogli by przeprosić... Chociaż nie liczę na to, nie za przepraszanie, a za szczucie Wam PiS płaci.

Gość

Opublikujcie odpowiedź odwołanej Pani dyrektor. Wychodzi małość Dariusza Nowaka. Wydał wyrok zamiast sądu. Komentujące PiS trole przeproszą? To Wasz pryncypał nie czeka na wyroki tylko po prostu się mści. List ukazał się na profilu FB Gminy Nadarzyn.

Gość

Na stanowiska powinni być powoływani ludzie , którzy przestrzegają prawo. Niezależnie z jakiej opcji politycznej się wywodzą. Jeżeli osoba nie respektuje prawa i nie wykonuje decyzji sądu, to ( nie chcę tutaj pisać o stanie jej umysłu ) na pewno, nie nadaje się na stanowisko kierownicze. Decyzja pełniącego obowiązki wójta pana Dariusza Nowaka, jest jak najbardziej zgodna z obowiązującym prawem.

Gość

Bardzo musiała być dyrektorka zdesperowana, żeby nie ujawnić tych kwot za koncert skoro odwoływała sie tyle razy a nawet i grzywne dostała :/

NoK

To super decyzja jak dzieciaki chciały zorganizować tam koncerty zawsze odmawiała ta dyrektorka nie był z ok dla normalnych ludzi. Super że jest konkurs przyjdzie nowa osoba z pomysłami i dobrym wykształceniem takiej Nadarzyn od dawna potrzebuje .14 lat jednego menadżera to nie jest zdrowy uklad

Gość

Precz z pisem w Nadarzynie.

Spadochroniarz

Nowaka teź odwołamy wrótce .

Gość99

Jeśli z fakturami i umowami było OK, to dlaczego nie chciała ich pokazać? DZiwne

Gość

Rydzyk nie ujawnia faktur, a dostaje ciągle publiczne pieniądze. Kaczyński to samo. MON Macierewicza nie odpowiada na pytania, łamiąc prawo. Minister Edukacji do dzisiaj nie odpowiedziała na to kto napisał nowy, poroniony, program. Kasty Panów prawo nie obowiązuje? Równi i równiejsi. Wypchajcie się taką "dobrą zmianą".

Nowak=prawo

Bardzo dobra decyzja Nadarzyn czekał na kogoś Takiego trzymam kciuki za wygraną

Gość

Zostala zwolniona nie dlatego ze organizowala koncert , a dlatego ze zlamala prawo nie udostepniajac informacji ile zaplacono za ten koncert z pieniedzy gminy , czyli mieszkancow . NIEKTORZY NIE POTRAFIA CZYTAC ZE ZROZUMIENIEM , ALBO UDAJA ZE NIE ZROZUMIELI .

Brawo Komisarz

Brawo wreszcie wydatki gminy będą jasne i czytelne a nie skrzętnie ukrywane To fakt taką z Przybysz artystka jak z Paganiniego szewc Panie Nowak cale Krakowiany za Panem!!!

Gość

Jak dla mnie mogła być i najlepszym dyrektorem od 100 lat. Skoro chcemy żeby urzędnicy byli krystaliczni to jak można bronić kogoś kto otwarcie nie rozlicza się z publicznych pieniędzy? KONIEC PRYWATNEGO FOLWARKU W NADARZYNIE!

Gość

Złamała prawo? Nie stosuje się do decyzji sądu? Nie wywiązuje się ze swojego ustawowego obowiązku? O czym my tu mówi zatem? Jak ktoś może bronić kogoś kto łamie prawo i jeszcze nazywać to niesprawiedliwością?! Nikt nie stoi ponad prawem. Bardzo dobra decyzja i czekam na kolejne odważne ruchy.

Gość

Super, dlaczego tak późno. Ta kobieta popierając takich "artystów" walnęła sobie w kolano.

Gość z Grodziska

Słuszna decyzja Dariusza Nowaka. W kontekście i na marginesie sprawy, Przybysz to żadna artystka.

Gość

Na początek czystki! Klasyka "dobrej zmian". Zniszczyć wszystko co świetnie działa, aby tylko było PiS-owskie. Nadarzyn może się szykować na występy Martyniuka i Pietrzaka!

Michał - zwykły Pola

Typowy partyjny człowiek z partii rządzącej...nie ma dyskusji, ważne tylko to, żeby zgnoić człowieka i dzięki temu , wykazać się jakim to się jest wielkim patriotą. Wójt z nadania, a nie z wyborów to tylko tymczasowy zarządca...całe szczęście już niedługo jesień.