27° Środa
19 Września


filmweb.pl

Dzień Kota Garfielda. Macie takiego?

Dziś obchodzony jest Dzień Kota Garfielda, bardzo leniwego, często wrednego, trochę narcystycznego, ale jakże lubianego przez wszystkich zwierzaka z kreskówki. Czy posiadacie takiego narcyza? A może sami identyfikujecie się z niektórymi cechami Garfielda?

Garfielda wymyślił Jim Davis. Imię kota zostało wybrane ze względu na jego dziadka Jamesa Garfielda Davisa. A najlepsze jest to, że charakter kota z komiksu artysta zaczerpnął... również od swojego dziadka, który był wielki i żartobliwy, ale też złośliwy.

Koci bohater komiksów i kreskówek bardzo szybko zdobył popularność. Debiut odbył się 19 czerwca 1978 r. Dwa lata później kompilacja komiksów z rudym kotem była bestsellerem w New York Timesie. W 1982 r. powstał również film animowany, a Garfield pojawił się na okładce magazynu „People”, na łamach którego opisywano życie gwiazd.

Być może Garfield nie jest tak bardzo specyficznym kotem jakim mógłby się nam wydawać. Wklejajcie zdjęcia swoich kociaków (a może i znajomych?), które są takie same jak Garfield – czy to z wyglądu, czy to z charakteru – w komentarzach na naszym facebooku.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 5

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Adas

Lepszego mam bo super rasy: rosyjski niebieski !!!

Kaptyn

Moja Zizu rasy rosyjski niebieski jest przesliczna !!!

Gość

Moja sąsiadka na kopernika na takiego siedzi w oknie na piętrze prawdziwy leniuch ale dzieciaki które przechodzą maja frajdę

Gość

Ten paskudny 3d garfield to jest zbrodnia dokonana na tym kocie

Garnekfield

Garfield to postać wywodząca się z komiksu a nie kreskówki. Co za indolencja i brak znajomości tematu.