28° Wtorek
19 Czerwca

Śr

Eliza Jaroszewska

Dzieci wraz z rodzicami hodują warzywa

Przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jaktorowie powstał warzywnik. Wspólnymi siłami – dzieci i rodziców – udało się wykonać doniczki ze starych palet, czy też filiżanki ze zużytych opon.

– Wszystkie elementy zostały wykonane przez nas samych. Ramy do posadzenia warzyw wykonaliśmy z drewna, płot okalajacy warzywnik z palet, kolorowe czajniki i filiżanki z opon. W sobotę, 13 maja zainstalowalismy wszystkie elementy na wyznaczonym przez Dyrekcje miejscu – poinformowała nas Eliza Jaroszewska, jedna z organizatorek tego przedsięwzięcia.

Miejsce zyskało już nawet nazwę. – Większością głosów nazwaliśmy go „Bazylka”. Kilkanaście osób, które były zaangażowane w projekt stworzyło fantastyczne miejsce, w którym nasze dzieci wraz z nauczycielami będą mogły sadzić, pielęgnować oraz zbierać plony. Drewniane ramy do sadzenia warzyw są opisane. Literka P – przedszkole, Sz – szkoła. Mamy nadzieję, że warzywnik będzie miejscem, w którym nasze dzieci z radością będą spędzały czas – wyjaśnia Eliza Jaroszewska.

Efekt? Podziwiajcie go w naszej galerii, umieszczonej pod artykułem. 

To, jak krok po kroku powstawała „Bazylka” sprawidzicie TU.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 4

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Gościu ogrodniku, rośliny się również hoduje (w celu uzyskania nowych odmian), ale w tytule artykułu faktycznie powinno być "uprawiają".

Gość z W-wy

Zespół Szkolno - Przedszkolny to nie Rolniczy Zakład Doświadczalny. Dzieci w gminie wiejskiej mają własne możliwości uprawy ziemi we własnych siedliskach. Myślę, że organizatorka tego przedsięwzięcia wspólnie z Dyrekcją powinni zweryfikować swój stosunek do tego programu!

Gość

tratatata są książki o hodowli warzyw i owoców, obie formy są zgodne. nie wiem po co głupia uszczypliwość panie gość ogrodnik, szukanie chyba dziury w całym

Gość ogrodnik

rośliny się uprawia, a zwierzęta hoduje.