16° Wtorek
16 Października

Śr

Czw

Pią

Sob


ZTM

Dziś „Dzień bez samochodu”, czyli komunikacja za darmo

Co roku 22 września prowadzona jest międzynarodowa kampania proekologiczna „Dzień bez samochodu”. To zwieńczenie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Tego dnia komunikacja jest całkowicie bezpłatna.

W czasie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu samorządy, przewoźnicy i instytucje publiczne przekonują do korzystania z komunikacji publicznej poprzez rozmaite zachęty, w tym możliwość bezpłatnej jazdy autobusami czy pociągami. Dlatego też w Pruszkowie jeszcze do 23 września pasażerowie będą mogli podróżować autobusami komunikacji miejskiej za darmo. W Brwinowie linie od B1 do B10 będą bezpłatnie wozić przez cała sobotę.

 

Podobne rozwiązanie oferuje „wukadka”. – W dniu 22 września każdy pasażer może podróżować pociągami WKD na całej trasie, bez konieczności nabywania biletu na przejazd – informuje przewoźnik.

 

W sobotę nieodpłatnie skorzystamy z przejazdu pociągami i autobusami zastępczymi w barwach Kolei Mazowieckich. – W ramach oferty podróżni będą mogli nieodpłatnie podróżować pociągami KM, autobusami zastępczej komunikacji autobusowej (ZKA) na obszarze ograniczonym stacjami: Skierniewice, Kutno, Sierpc, Działdowo, Ostrołęka, Małkinia, Czeremcha, Łuków, Dęblin, Skarżysko Kamienna, Drzewica oraz autobusami KM na odcinku Modlin-Lotnisko Modlin – zapewniają Koleje.

 

Za darmo będzie można jeździć też po całej Warszawie, zarówno w pierwszej jak i drugiej strefie biletowej. Nie trzeba będzie kasować biletów w metrze, autobusach, tramwajach i pociągach SKM. Samochód będzie można zostawić na parkingach Parkuj i Jedź.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 6

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Piastowianka

Co TO za PROEKOLOGIA?! W PIASTOWIE NA REGULSKIEJ, TAM GDZIE ROBIĄ MEBLE I SPRZEDAJĄ PŁYTY MEBLOWE TAM SPALAJĄ ŚCINKI I WSZYSTKO WALĄ W POWIETRZE! CZY W KOŃCU KTOŚ RUSZY ZAD I W KOŃCU ZROBI TU PRAWDZIWY PORZADEK PROEKOLOGICZNY! PRZECIEŻ TO KPINA Z TĄ EKOLOGIĄ! TYLKO PISZĄ I G.... Z TYM ROBIĄ! DO ROBOTY SIÈ WZIĄŚĆ!!!

Gość

Szkoda tylko, że w WKD jazda bez biletu nie przysługuje wszystkim, tylko osobom, które mają samochód. ZTM nie jest tak szczodry.

Gość

szkdoa ze ten dzien .. nie jest w pazdzierniku :(

cwks

Pruszków - Wrocław za darmo? Serio?

Martinez

O polskich organizatorach transportu zbiorowego oraz zarządcach systemów komunikacji publicznej można pisać wiele. Niestety niewiele dobrego. No bo kto rozsądny organizuje coroczne wydarzenie w ten sposób. Z dnia bez samochodu skorzystasz tylko wtedy, gdy jesteś właścicielem samochodu - słowem opłaca się mieć samochód. I to się nazywa promowanie transportu - niestety indywidualnego.

Gość

Skąd informacja o konieczności posiadania dowodu rejestracyjnego w wkd. Sam przewoźnik na swojej stronie o tym nie wspomina.