28° Czwartek
20 Września

Pią

Sob
Pixabay

Dziś Dzień Bezdomnych Zwierząt

4 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Bezdomnych Zwierząt. W całej Polsce tysiące czworonogów czeka w schroniskach na swój nowy dom i kochającego właściciela. Jednak dobra informacja jest taka, że zjawisko bezdomności zwierząt stale zmniejsza się.

„Bezdomniaki” to liczna grupa zwierząt. Na szczęście adopcje pozwalają na ograniczenie tego problemu, bowiem coraz więcej psów i kotów znajduje swoje szczęśliwe domy. Inną przyczyną jest większa świadomość wśród ludzi i powszechniejsza sterylizacja oraz kastracja zwierząt. Wpływ na to ma również ich czipowanie. Właśnie dzięki takim działaniom na warszawskim paluchu udało się zmniejszyć liczbę zwierząt – w 2014 r. przebywało 2,5 tys. psów i kotów, a dziś ta liczba zmalała do 700.

Jak możemy pomóc? Jednym ze sposobów jest wyżej wymieniona adopcja zwierząt, jednak warto pamiętać, że musi to być przemyślana decyzja. Pies czy kot to nie zabawka. Możemy także wspomóc finansowo jedno z wybranych schronisk czy stowarzyszeń działających na rzecz zwierząt.

Pruszkowskie Stowarzyszenie na Rzecz Zwierząt zbiera na doposażenie punktu adopcyjnego. Wejdź tutaj i zostań darczyńcą!

Kolejnym przykładem może być Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Milanówku. Przekaż swoją bezinteresowną pomoc!


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 4

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Daro

Najlepsze koty to rasa ROSYJSKI NIEBIESKI ! Super kicur. Piekny!

Gość

Szanowny Panie Burmistrzu miasta i gminy Brwinów. Jeżeli Pan czyta komentarze to bardzo proszę pogonić swoich mundurowych niech coś z tym zrobią. To naprawdę jest irytujące a w końcu i niebezpieczne, jak normalny człowiek ma obawy przed pójściem na spacer z powodu psa. Może i sympatycznego ale jeżeli nie szczepionego na wściekliznę to na pewno niebezpiecznego.

Gość

A w Parzniewie od kilku miesięcy biega po ulicy kudłaty kundel i obszczekuje wszystkich przechodniów a w szczególnośći nie cierpi rowerzystów.Kila osób już ma ślady jego zębów na łydkach a co niekture niewiasty podarte rajstopy tudzież pończochy (?).Nikt się do niego nie przyznaje. Straż gminna z Brwinowa również to olewa.Ciekawe czy jest szczepiony na wścieikliznę?

Damian

Koty tez sa bezdomne? :(