16° Wtorek
16 Października

Śr

Czw

Pią

Sob


Maciej Bochnowski

Dziś zdecydowano, że pociągi zatrzymają się w Pruszkowie...

Niebywały zwrot akcji ze strony PKP PLK. Na niecałe trzy dni przed wznowieniem ruchu na linii kolejowej od Warszawy Włochy do Grodziska Maz. zdecydowano, że pociągi również zatrzymają się w Pruszkowie.

PKP Polskie Linie Kolejowe zorganizowały dziś (21 września) konferencję prasową, podczas której odbyła się próbna jazda z Grodziska Mazowieckiego do Warszawy, po modernizowanej trasie kolejowej nr 447. Jak wszyscy już wiedzą od poniedziałku, 24 września ruch będzie wznowiony. Ale jeszcze do dziś nie było wiadomo, że pociągi zatrzymają się w Pruszkowie. Kolejarze poinformowali o tym zaledwie trzy dni przez ponownym uruchomieniem linii kolejowej po ponad rocznym przestoju. A przed nami tylko niecały piątek, sobota i niedziela.

– Wracamy z możliwością uruchomienia przewozu rozkładowego od poniedziałku. Podjęliśmy decyzję, po tym co zobaczyliśmy dziś na budowie, że pociągi zatrzymają się na wszystkich przystankach i stacjach, które mamy na odcinku między Warszawą Włochy a Grodziskiem Mazowieckim. To tak w skrócie powiem, że mieliśmy pięć przystanków i dobudowujemy nowy w Parzniewie. I ta stacja która przysporzyła nam najwięcej problemów, ze względu na dodatkowy zakres, który był do zrealizowania, czyli Pruszków, też będzie miała możliwość przyjęcia pociągów na jedną krawędź peronową od poniedziałku – powiedział podczas konferencji prasowej Arnold Bresch, dyrektor ds. realizacji inwestycji PKP PLK.

Nie zabrakło też słów uznania dla firmy, która wykonuje remont. – Po tym objeździe możemy powiedzieć, że jesteśmy zadowoleni, bo intensywna praca po stronie naszych pracowników z PKP PLK i po stronie wykonawcy przyniosły skutek. Wiecie państwo, że pojawiały się informacje w mediach o tym, że ten termin jest bardzo zagrożony, wręcz wskazywano, że do grudnia nie będziemy w stanie tego ruchu przywrócić. Wielka ambicja po stronie naszego zespołu i dobra współpraca z firmą Intercor, która jest gospodarzem tego pracy budowy, że po roku ruch na tą linię powrócił – zachwycił się Arnold Bresch.

Mówiono też, że dworzec kolejowy w Pruszkowie zostanie wyremontowany do końca tego roku. – Sprawdzając i patrząc czy jesteśmy gotowi do uruchomienia ruchu od poniedziałku, można powiedzieć, że jesteśmy gotowi do uruchomienia ruchu od poniedziałku, oczywiście z pewnymi jeszcze trudnościami i mankamentami dla podróżnych, ale jednak. Ten ruch będzie i będzie znaczącym ułatwieniem – powiedział Andrzej Bittel, podsekretarz stanu Ministerstwa Infrastruktury. – Modernizowany jest dworzec w Pruszkowie, który na koniec roku, mam nadzieję, będzie oddany do użytku. Pracy przed nami jeszcze trochę, szczególnie okołotorowych, związanych z doprowadzeniem przejść do stanu do pozwolenia na użytkowanie. Ruch będzie. Jesteśmy z tego bardzo zadowoleni – dodał.

A co na to przewoźnicy? Skontaktowaliśmy się z Kolejami Mazowieckimi. – Tak, jesteśmy gotowi na to żeby pociągi zatrzymywały się w Pruszkowie – mówi nam Donata Nowakowska, rzecznik prasowy KM.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 54

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

ZW zaberają ze Żbikowa nawet teraz nie będzie można dostać się do 717 autobus nr 3 często stoi w korkach na Warynskiego A co kogo Zbikow obchodzi i ludzie ktorzy tu mieszkają.Naprawdę kiedy to sie zmieni.

Gość

Warunki jakie panują na peronach w Piastowie sa skandaliczne. .Jeszcze tak niebezpiecznie wyglądającego obiektu dla mieszkańców nie widziałam.Dlugo zyje ale ala tak skrajnie nieodpowiedzialności to jeszcze nie było. Wchodzimy na perony ,panowie sokiści kierują ruchem,oczy trzeba mieć i z przodu i z tylu głowy.Skandal .Była piękna pogoda ,a na peronach zero Pracowników. To nie wina Pracowników,a tych co ta Robotę O rganizuja.Potrzebne szybkie decyzje ,by nie doszło do trageii

Gość

Z Piastowa do Pruszkowa jest ZR1. 716 zostaje bez zmian. Natomiast 717 kursuje co 15-30 min. Przeraziło mnie to, jak on jest zatłoczony w godzinach szczytu. Co prawda, jeździ SKM raz na jakiś czas, ale mam pytanie. Mianowicie, dlaczego w Ursusie też mają pociąg, a 517 nadal kursuje co 5-10 min, a 717 jeździ 2 razy rzadziej. Przecież do Piastowa przyjeżdżają mieszkańcy np. Żbikowa.

Gość

Eskaemka jedna na godzinę. Kpina. Ale przestali płacić kierowcom autobusów zastępczych, bo kolej "jest uruchomiona". Dopóki tych wszystkich cwaniaczków i cudotwórców z PKP PLK nie powsadzamy do więzienia, to nie będzie normalnie.

Piastowiek

W Piastowie dwa małe drzewka przeszkadzały bezpieczeństwu kolei a tu proszę brak peronów, rozpierducha na stacjach, kable, brak bezpiecznych przejść, bezpieczeństwo pasażera zagrożone i puszcza się pociągi? ciekawe jak dojdzie do wypadku kto poniesie odpowiedzialność???

Gość

Zabronilam swoim dzieciom jezdzic SKM.Przecież na peronach panuje totalny bałagan.Potrzeba jeszcze czasu by wykończyć prace. Skrajna nie odpowiedzialność.

JS Support Team

Wstrzymał kolej, ruszył premię Pruszkowskie go wydało plemię!

Gość

PKP I TLK co chcą to robią i nikt nie może temu zaradzić . Wychwalają się że na czas puszczają pociągi w Pruszkowie, a to wszystko narazie nie nadaje się do użytku normalnego. ZW puścili tylko do Piastowa , z takim rozkładem że 717 ucieka przed nosem Chwalą się że ZW zostawili na calej linii . MASAKRA CO TERAZ WYMYŚLILI MĄDRZY LUDZIE

Byłemwrio

Pruszków żąda dostępu do morza!!!

Piast

Przecież perony są nie gotowe i kto będzie odpowiadał za bezpieczeństwo pasażerów? Gdzie są przejścia, stojaki na rowery czy wiaty, itp. infrastruktura zapewniająca komfort pasażerom, bo jeżeli za dwa dni mają zamknąć jak dojdzie do wypadku, to nie puszczać jeszcze przez miesiąc i wykonać jak należy remont.

Gość667

Zostawcie ZP!!

Gość

A co z tunelem w ciągu ul.Działkowej? Tam to dopiero jest masakra!!!!!!

Gość

ja uważam że autobusy to nie był koszmar było miło i na czas koszmar teraz się zaczyna od poniedziałku

@Art

Będą jeździć w obie strony po jednym torze, rozjazdy to umożliwiają.

Gość

bareja mógłby się sporo nauczyć, pomysły leżą na ulicy , raczej na peronach ;-))

Nie będzie niczego??

ZG kolei mazowieckich wobec uruchomienia pociągu powinno być skasowane. Ale ZP i ZW powinny zostać tworząc alternatywę dla dojazdu koleją do Warszawy czy Piastowa i oczywiście alternatywę dla marszrutek pruszkowskich w ruchu wewnętrznym. Po 23 latach przerwy miło było znowu zobaczyć warszawskie czerwoniaki na pruszkowskich ulicach. Czy o normalnej komunikacji miejskiej Pruszków ponownie ma zapomnieć na kolejne ćwierć wieku???

Gość

Ja się cieszę , że skończy się ten koszmar w Zg bo panowie robili chyba nam łaskę , że wozili nas w tych śmierdzących , brudnych busach.Jezdzili raczej własnym rozkładem w internecie był inny oni mieli swój spóźniali się a czasami rano pan kierowca zaspal i wcale nie przyjechał , wstaje człowiek rano o 4 żeby dojechać do pracy a busa nie ma.

Dziękujemy PiS za wy

Czy SKM będzie jeździła do Pruszkowa ???

FD

Odnośnie Sołtysa. Wybory tuż, tuż. A kto startuje? Dwóch kandydatów! W tym nasz Sołtys. Przyjrzyjcie się przeciwnikowi i oceńcie, kto jakie ma szanse. Sołtys chyba śpi spokojnie. A przed nami kolejne cztery lata stania w miejscu bądź cofania się. Oczywiście można zagłosować nie na przeciwnika, ale przeciw Sołtysowi. Jak by nie wybierać, rewelacji nie będzie! A wracając do torów... Przejść podziemnych nie ma, ludzie będą po torach chodzili. Pośpiech, brak uwagi i... Miejmy nadzieję, że nie!

Gość69

Gdyby np PKS Grodzisk mazowiecki chciał zbić dobry biznes to skopiowalby rozkład linii ZG :) PKP szału by dostało :) bo okazałoby się że większość ludzi nie mieszka w centrum :)

Gość

panie cuda, cuda ogłaszają, wiadomo wybory niedługo, za pasem, to się trzeba starać, jeszcze pewnie jasiu taxi dla każdego zamówi, na swój koszt a po wyborach, no cóż wszystko wróci do normy czyli stare dobre ,,NIEDASIE,,

Gość

Wielka ambicja i dobra współpraca z Intercor? Jaja sobie robicie?

Ed

Ciekawe jak przed wyborami można nadać impetu dla wszystkich inwestycji, które pełzły tempem ślimaka. Zobaczymy jak wielką skalę zamieszania osiągnie poniedziałkowy dojazd do Warszawy. Oby było bezpiecznie. Ech, te oddania projektów na pół gwizdka :/

Gość

To będzie trudna przprawa dla osób niepełnosprawnych, starszych, rodziców z dziećmi. Głupota, nie mówię że jazda autobusami które się spóźniały i śmierdziały była miła i przyjemna ale jak ktoś się połamie na placu budowy to dopiero będą się cieszyć z "terminowego" zakończenia remontu. PKP będzie płacić odszkodowania.

Jan

A częstotliwość pociągów jest żenująca. Miały jeździć co 10 minut w szczycie. A jest SKM jedna o 7 a o 6 w ogóle nie ma. Wstyd i jak zwykle obiecanki.

Gość

prosimy o szczegoły o ZW I ZP będą kursowały do tego Piastowa żadnych konkretnych wiadomosci jak narazie to pkp i tlk wychwalają się , że wyrobili się na czas Tylko zobaczymy jak będziemy podrożowali .

Gość

a gdyie bilet metropolitalny???? Jak mówił Pan Kurzela miał zostac uruchomiony razem z pociągami.

Krysia

A bilet metropolitalny? Oczywiście nie.... Brak słów dla naszych decydentów. Pisałam że Ci co odjeżdżają to i tak odjeżdżają czy ZP czy KM czy SKM odjeżdżają i płacą, ale kogo to obchodzi skoro podjeżdża na parking UM i ma to w dupie....

M

Prezydentura Jana uratowana.

Gość

A Biletu Metropolitalnego nie ma :-(

och

ktos pytal pasazerow czy sa gotowi na to żeby pociągi zatrzymywały się w Pruszkowie? nie sadze. L1 wroci moze i od poniedzialku, ale lokalnym zwyczajem dostasuje swoj rozklad jazdy na 2 dni przed kolejna zmiana rozkladu jazdy na skm, plk, km.

Hmmm

Jeden tor ścisk od rana pociągi zapewne wahadłowo brak przejść podziemnych będzie się działo oj będzie .....faktycznie dobre posunięcie a do tego jeszcze w Pruszkowie brak parkingów bo dopiero zostaną oddane do użytku.

Głos

Hahahhaahh co ja czytam :) Propaganda której Goebbels by się nie powstydził...Parodia normalnie,no ale to Pruszków i nic zdziwić mnie już tu nie może...ktoś powie,a co ma Pruszków do PKP ??? A no ma! Jeżeli 'gospodarzem' jest fajtłapa,który z nikim nie umie się dogadać to skutki widzimy wszyscy. Każdy ma wywalone bo wie że i tak żadna odpowiedzialność za swoją fuszerkę go nie spotka...A sołtys od 20lat mierny,bierny ale wierny...i ponad 10tyś co miesiąc mu za to płacimy

Gość

W końcu ulańce coś ze sobą zrobią jak będą musieli ruszyć dupsko na stację

Gość

czy drugą krawędź peronu przykryje ktoś starymi paletami

Gość

cuda to tylko przed wyborami. Cieszę się bo jestem ze Żbikowa, planowane dojazdy do Piastowa a tam przesiadka na pociąg do Warszawy przerażały mnie. Zastanawia mnie jednak fakt jakim cudem można oddać do użytku plac budowy.

Gość

Drobne trudności i mankamenty będą polegać na tym, że wszyscy będą przechodzić przez dziurę w siatce i przez tory bo wejścia ni ma ;-)

Gość

Walić marszrutkę nr 1 i pozostałe marszrutki. Zostawcie ZP i ZW jako 751 i 851 jak pisał Pan Martinez. Wspólnie z L23 te trzy linie ztm zapewnią nam super komunikację, lepszą niż pierdyliard i ciut ciut marszrutek.

Jan Brzewchwa

ZP zostanie? Bo jakoś mi ciężko uwierzyć w bajki o stacji kolejowej w Pruszkowie.

Gość

Czy te zachwyty wynikają stąd, że firma zrobiła coś dużo szybciej, taniej i lepiej niż było w umowie???

Gość

Co z autobusem ZP?

Gość

Kto będzie przenosił inwalidów do pociągu i z pociągu?

H

juhu! nareszcie ludzkie warunki a nie w tych ukraińskich zabytkowych zatłoczonych autobusach

Gość

cyrk za darmo autobusy byly lepsze zdecydowanie

Gość

Stawiamy zakłady ile będzie jechał pociąg? 90 minut? 140minut? Czy klasycznie tuż przed włochami się zatrzyma i reszta z buta? XDDDDD

Art

Rzetelność dziennikarska wymagałaby nieco podrążenia tematu. Czy przyjęcie "na jedną krawędź peronową" oznacza, że w Pruszkowie będą się zatrzymywać pociągi jadące tylko w jednym kierunku? W którym? Co z pozostałymi? A może będą kursować przez Pruszków w obie strony po jednym torze, jeśli umożliwiają to rozjazdy? Co z komunikacją zastępczą? Na razie ta informacja jest bardziej dezinformacją. Prosimy o szczegóły

hooy

super! to może kolejnym krokiem będzie możliwość płacenia bezgotówkowego w kasach WKD :D

Gość

czy od poniedziałku wróci linia 1 czy pan Prezydent zafunduje nam ścieżkę zdrowia

Gość

Na jedej krawędzi peronu

m.m.

kabaret:))) Nie mogę uwierzyć w to co czytam..Zaraz chyba jeszcze usłyszymy, że wszyscy dostaną po Orderze Orła Białego.

Gość

a kto będzie ponosił odpowiedzialność za wypadek na niewykończonym peronie

Gość

Nie zabrakło też słów uznania dla firmy, która wykonuje remont ... normalnie Matrix ...

Gość

Urzędasy kolejowe zadowolone, a pasażerowie którzy za chwilę stracą wygodne autobusy - już mniej. A jaką wiedzę o kolei ma pan Bittel? Czyżby drugi Misiewicz?

Gość

Po wyborach zamkną.