°


Czytelnik

Dziś znikną śmieci z Kań i Otrębus

Śmieciowy impas w Brwinowie dobiega końca. Pracownicy gminy jeszcze dziś mają zabrać worki z odpadami, które zalegają na ulicach Kań i Otrębus.

O śmieciowym problemie w Brwinowie pisaliśmy tutaj. Informacja o tym, że nowy harmonogram odbioru odpadów trafił do wszystkich mieszkańców Brwinowa wywołał burzę. Wielu czytelników praktycznie od razu przekazało nam informacje, że harmonogramy do nich nie trafiły. – Niestety pan burmistrz Brwinowa mija się z prawdą mówiąc „W grudniu do skrzynek trafił również nowy harmonogram odbioru odpadów. Niestety w ferworze przedświątecznych obowiązków nie każdy się z nim zapoznał”. Po prostu naiwnie sądzi, że jak coś polecił, to zostało wykonane. Wiem, że w niektórych częściach Brwinowa nowe harmonogramy faktycznie zostały doręczone, ale w moim rejonie (ul. Grodziska i okolice [rejon nr 6]) nikt ich nie otrzymał. To zapewne wina firmy śmieciowej, ale mieszkańcy płacą gminie i od niej mają prawo wymagać. A burmistrz powinien brać odpowiedzialność za to co mówi – napisał do nas czytelnik Andrzej. 

Mieszkańcy podkreślają również, że nikt nie przeprowadził z nimi konsultacji na temat częstotliwości odbioru odpadów. Radni wspólnie z burmistrzem zdecydowali, że odpady będą odbierane nie dwa razy,a jedynie raz w miesiącu. – Mieszkańcy są bezradni. Decyzja została podjęta po cichu, bez naszej zgody. Nie wyobrażam sobie co będzie latem – zaznacza Kamila. 

Jak tłumaczył wcześniej burmistrz ta zmiana była podyktowana chęcią oszczędności. – Gdybyśmy tego nie zrobili mieszkańcy musieliby płacić ponad 20 zł za wywóz odpadów segregowanych – mówił nam Arkadiusz Kosiński, burmistrz gminy Brwinów.

Urzędnicy z brwinowskiego magistratu poinformowali nas, że worki wystawione w Kaniach i Otrębusach zostaną odebrane do końca tego tygodnia. Co więcej planowana jest kolejna zmiana harmonogramu odbioru odpadów. – Harmonogram przekaże firma, która zajmuje się obiorem odpadów. Podobnie jak wcześniejsze harmonogramy i ten nowy trafi do skrzynek na listy – poinformowała nas Mirosława Kosiaty z Biura Promocji Gminy Brwinów.


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 22

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

ZDZICH

TAKIEGO BURMISTRZA MIERNOTY JAK A KOSINSKI JESZCZE W BRWINOWIE NIE MIELISMY TYLKO NA TACZKI

Gość

Urząd w Brwinowie zawsze działa na nie korzyść swoich mieszkańców. Dogadali się z firmą zabierającą śmieci. Zaznaczam że cały 4 kw. został opłacony. odbiór odpadów segregowanych to jest też zysk dla firmy. Otrębusy zasyfione po drugiej stronie WKD. Mamy dziś 10.01.18 worki segregowane nie odebrane. Burmistrz robi co chce, mam nadzieję że dobiorą mu się do d...y za wodę i kanalizację. Ludzie takich ludzi przy wyborach trzeba odstawić. Niech u siebie w swoim prywatnym chlewie mącą

Gość

Nie pitol Rafałku. Dobrze wszyscy wiedzą, jak wyglądają spotkania Komisji gminnych, trwają po kilka minut , większość Kosińskiego w mig przegłosowuje to, co on chce, bo tak zwane JOW-y czyli system jednomandatowych okręgów wyborczych spowodował, że Kosiński ma w Radzie 15 radnych, a 6 pozostałych może sobie iść na piwo. Ale ostatecznie to się mści, bo teraz nie ma zmiłuj: ZA WSZYSTKO ODPOWIEDZIALNOŚC PONOSI OSOBIŚCIE BURMISTRZ.

malik

Burmistrz w Brwinowie oszczędza? To po co kupował nikomu niepotrzebny pałac? To nie wie, że odbudowa ruiny i późniejsze utrzymanie będzie kosztowało miliony pieniędzy, których Gmina nie ma? Chyba nie zdaje sobie sprawy, że do utrzymania tego pałacu przed wojną, gdy wybudowali go właściciele, na ten pałac "pracowało" kilkaset hektarów dobrej ziemi wokół Brwinowa i całkiem spora grupa pracowników najemnych. Takim niedouczonym osobnikom wydaje się, że aby "mieć " pałac, a w nim palmy, dywany i wodotryski, należy dobrze zarabiać, a nie tylko "mieć". To mentalność typowo wsiowa - nie narobić się i szpanować pałacem. A za pozostałe usługi gminne, jak woda, ścieki i wywóz śmieci zapłaci - kto? Oczywiście wyborcy, którzy wybrali takiego nieudacznika, w tym ja też niestety. Dlatego teraz jest okazja, by takiego "gospodarza" od siedmiu boleści i ósmego smutku odrzucić w najbliższych wyborach, jako niepotrzebnego. Gmina , która liczy dobrze ponad 20 tysięcy mieszkańców na pewno jest w stanie znaleźć lepszego burmistrza niż jest nim burmistrz Kosiński.

Gość

Dużo worów ze śmieciami, zalane, dziurawe ulice to wizerunek Gminy Brwinow! Zapraszam na ulice Franciszkańska w Otrebusach! Zabierzcie ze sobą dwie pary obuwia!

brwinowianin

Rozmawiałem z mieszkańcami, teraz w ramach "oszczędności" Burmistrz kosiński postanowił zaoszczędzić na wywozie śmieci, które będę zabierane - UWAGA ! - raz w miesiącu !!! :) Już sobie wyobrażam epidemię i Jak szczury latają po mieście ! BRWINÓW: 1) Czyli tak, mamy brudne ulice 2) Mamy stosy śmieci CZEKAJĄCE NA WYWÓZ a w między czasie penetrowane przez szczury 3) Mamy dziurawe ulice 4) Mamy darmowe lodowisko sztucznie mrożone, którego utrzymanie bardzo dużo kosztuje budżet miasta -A I TAK JEST NIM ZNIKOME ZAINTERESOWANIE, maksymalnie widuje tam 5 - 8 osób MAX!

Gość

Gmina Brwinów " śmieciem stoi "... Ale Go wywieziemy ...

Rafał

Kto glosuje w gminie zmiany burmistrz czy rada gminy? Kto wprowadza zmiany w prawie bez konsultacji rząd czy Prezydent? Ludzie myślcie trochę przed wyglaszaniem poglądów. Dobra zmian ciag dalszy, pięknie k... pięknie.

Gość

W naszej gminie " nie da sie" bo jak kazdy wie burmistrz jest z PO i rzadzi jak poprzedni Rzad proste .

Gość

Do dziś nic się nie zmieniło Wręcz przeciwnie jest coraz więcej śmieci a worki na śmieci kończą się Jestem ciekaw co dalej bo z tego co pan burmistrz pisze że 15 mają dopiero odbierać śmieci to jeszcze jest Coupe dni

Gość

Śmieci w Otrębusach jak stały, tak stoją! Kolejne kłamstwo UG Brwinów!

Franciszek

Skoro da się odbierać śmieci częściej i przy tym płacić mniej, to niech mieszkańcy założą taką firmę i zgłoszą się z ofertą do urzędu gminy, zamiast narzekać, że za drogo albo za rzadko.

jebać kaczyńskiego

Wczoraj (4 styczeń) zbierali na sochaczewskiej w Brwinowie. Przestraszył się burmistrzek, że ludzie będą mu przywozić worki pod chałupę..

Otrębusy

W innych gminach nie podnoszą opłat, a odpady zielone wywożą co dwa tygodnie. A w gm. Brwinów "NIE DA SIE" bez dodatkowej kasy utrzymać tego co było ? I na dodatek TYLKO DWA WORKI !!! To śmiech na pograniczu skandalu !!! Żegnaj EKOLOGIO, witajcie PIENIĄŻKI.

Domaniew

W Domaniew też stoją śmieci. Dzwoniłem kilka razy i nikt nie odebrał śmieci od grudnia. Może wpr24 zaintereweniuje.

Mieszkaniec okręg 6

Naprawdę nie wiem w czym jest problem śmieci zmieszane będą odbierane dwa razy w miesiącu tak jak było wcześniej natomiast segregowane zostały podzielone na papier szkło i plastiki i to będzie odbierane raz w miesiącu nie ma sensu co dwa tygodnie u mnie 5 osobowa rodzina produkowała miesięcznie 5 worków segregowanych i pojemnik zmieszanych w chwili obecnej pomimo braku odbioru w grudniu mam 3/4 pojemnika zmieszanych dwa worki żółte i dwa niebieskie z papierem i co dwa tygodnie miałbym wystawiać po dwa worki szkoda kasy na paliwo i wysyłanie samochodów po takie ilości bardzo często dotychczas sam wystawiałem raz w miesiącu

Krzysiek Krawczyk

A ja mam prośbe zupełnie z innej beczki...czy Redakcja WPR24 mogłaby już w końcu usunąć wizerunek Pani Rodowicz zdecydowanie nadmiernie tu eksponowany i absurdalnie przekłamujący rzeczywistość...ten beszczelny retusz aż razi w oczy i powoduje odruchy wymiotne wręcz

Gość

Dzieki prasie zmiana stanowiska ? Dlatego Burmistrz milczy na Fb, mysli co z tym problemem zrobic! Przypominam,ze w Kaniach na Zrodlanej od tygodni nie jezdzi poczta to nie wiem jak dostaniemy ulotki!?

Gość

do gościa z 11:16 w blokach jest więcej wyborców wiec raczej nie. Oczywiście jest to dyskryminacja. Taki standard disco polo dla plebsu, damy wam plac zabaw, imprezę a wy głosujcie na mnie. Dlatego nie dziwię się, że intelektualne dzielnice jak osiedle Borki, osiedle Słoneczne w Kaniach chcą przyłączenia do innych gmin (Podkowa Leśna, Nadarzyn) czy też Żółwin.

Gość

Ciekawe że Burmistrz wyrzuca w błoto kilkanaście milionów zł kupując od SGWW zrujnowany pałacyk i przeznaczając 4,5mln na jego remont w 2018. Co tam będzie. Spotkania towarzyskie? Po prawdziwą kulturę to i tak jeździ się do Warszawy.

Gość

Burzmistrz nie zna matematyki. Co za różnica czy dwie tony sieci po jednej tonie dwa razy w miesiącu czy dwie tony na raz?

Gość

Absurdalna gmina, czy z bloków też śmieci będą odbierane raz w miesiącu?