27° Niedziela
22 Lipca

Pon

Wt

ŚrSeweryn Dębiński

Dźwig przewrócił się na stacji PKP w Pruszkowie [FILM]

Na terenie stacji PKP w Pruszkowie przewrócił się dźwig. Maszyna uszkodziła pawilony handlowe i mur zabytkowego dworca. Nikomu nic się nie stało.Do zdarzenia doszło przed godziną 12.00. – Dźwig wykonywał prace na terenie PKP. Pod jedną z jego łap osunęła się ziemia. Maszyna przewróciła się na budynek, w którym znajduje się sklep mięsny i piekarnia. Pracownicy sklepów zostali ewakuowani, nikomu nic się nie stało – mówi nam podkom. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie. 

Ratownicy z Falc Medycyna podkreślają, że nikt nie został poszkodowany. 

Więcej informacji wkrótce.


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 25

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Po prostu ziemia odmarzła i zrobiło się bagno tam. Dlatego się obsunął. Żadne podpory nie utrzymają takiego ciężaru jak grunt płynie.

Gość

Co to za fachowcy ,że nie potrafią rozeznać się w terenie...

Gość

w tle powinna lecieć czołówka z pat i mat czyli czeskich sąsiadów

Gośćrrrrr

Racja Pruszków to super miasto!

Gość

Wiata nad wyjściem z przejścia rozwalona i na peronie też kawał wiaty rozryty. A taka miała być zabytkowa podobno! Przejście miało być tylko pogłębione, a jest rozkopane tak, jakby było budowane od nowa... Ehh.. i co się dziwić, że ten remont tyle trwa.

Głos

Prosimy operatora dźwigu o zaczęcie prac na Wojska Polskiego i załatwienie tamtejszych pawilonów (tych w okolicach czołgu)obwieszonych reklamami, dzięki którym ten biedny Pruszków coraz bardziej przypomina mi miasteczko gdzieś na wschodzie Ukrainy...

Gosia

Nedzny to jest np.Wolomin czy Piaseczno. Pruszkow to klasa !

Rado

Jaki nedzny Pruszkow? Co Ty bredzisz? To super miasto! Nr1 z podwarszawskich miast. I super ze tu mieszkam! To nie tylko moja opinia. Tak sadza tez Warszawiacy

Gość99

No to teraz z remontem do 2024 roku się nie wyrobią. Jak kolejarze coś robią to musi być z przytupem. Do artykułów wklejajcie jakieś fotki ze stocku gdyż brud i szarzyzna odstraszy potencjalnych inwestorów i przyjezdnych z Lubelszczyzny. Zdjęcia jakby miasto znajdowało się pod pod ciągłą okupacją. 20 lat nierządów ekipy niedasia to już jakaś forma okupacji.

Gość

Cały pokazany film robi bardzo smutne wrażenie. Widoczny totalny bałagan, całkowity brak organizacji. Teren niezabezpieczony. Na teren wchodzą postronne osoby. Przechodzą pod ramieniem przewróconego dźwigu.Pracownicy bez kasków ochronnych (kask wisi na pseudo ogrodzeniu. Raj dla Państwowej Inspekcji Pracy. Masakra

Gość

nie myli się tylko ten co nic nie robi

WBR24

@ Gość22 błoto i syf na ulicach to nieodłączny krajobraz całego naszego regionu WPR...widać że ludziom to nie przeszkadza skoro wybierają takie władze do samorządów !? I tak np. na przykładzie Brwinowa, kiedyś był Burmistrz Guzik, ale komuś nie pasował więc zorganizowano przeciwko niemu antykampanie...zaczęto manipulować ludźmi, że jest źle idt, - i że jak przyjdzie nowy Burmistrz to będzie lepiej.... Ale ja pamiętam Brtwinów za czasów B. Guzika i pamiętam że samochody myjące miasto jeździły regularnie! Tymczasem ten nowy "LEPSZY" Burmistrz, który jest obecnie totalnie przestał sprzątać miasto! Jest brudno , czarno, ziemia przy krawężnikach itd...i paradoksalnie ten Burmistrz jest.... DOBRY :)! To smutne jak naszym społeczeństwem łatwo jest manipulować, że nie mają własnego spojrzenia na rzeczywistość...

Gość

Smutny i nędzny nasz Pruszków niby miasto duże, bogate A na filmie wygląda jak slumsy

Gość22

Ten przewrócony dźwig dopełnia ten smutny krajobraz, który ciągnie się całą ulicą Staszica i Sienkiewicza od dłuższego czasu - budowy, tiry, poparkowane wszędzie samochody, błoto na ulicy i chodniku, toitoje, powycinane drzewa.

Gość

Jak dla mnie może się i opóźnić o parę lat, teraz pociąg jedzie z Grodziska do Zachodniej 20 min jak nie zatrzymuje się nigdzie po drodze. Może tak już zostać.

Do Gość 2018.03.15

Czekamy jak ktoś przyczyni się do usunięcia twojego obskurnego bloku

Gość

Rozwalili wiatę z lat 20-tych żeby ten dźwig tam mógł stanąć, ale obleśnych bud i kiosków, to nie usunęli. Jak widzę, jak są robione remonty na kolei to mi się nóż w kieszeni otwiera, normalnie.

Gość

może ten dźwig przyczyni się do usunięcia tych obskurnych i obleśnych pawilonów.

Gość

Jak mogła sie ziemia usunąć spod jednej z łap, skoro podpory ma złożone? Przypadek? ;)

Gość

Remont opozniony o rok z powodu awarii urzadzen sterowania budowa na stacji Pruszkow. Za utrudnienia przepraszamy.

Gość

no to termin remontu przedłuży się o kilka miesięcy, bo pewnie trzeba będzie zbadać przyczyny "katastrofy"

Gość

"Maszyna uszkodziła pawilony handlowe " Jeżeli dzięki temu te "pawilony" stamtąd trwale znikną to ten dźwig powinien stanąć na miejscu czołgu. Za zasługi dla miasta większe niż wszyscy dotychczasowi prezydenci i urzędnicy razem wzięci.

Artur

Czy można go zabrać na złom proszę o informacje od redakcji. Jeśli tak to przyjadę wózeczkiem

Gość

prace na pkp opóźniają się o rok w związku z powyższym

Gość

Jak nic nie robili, to był spokój. Wzięli się do roboty i od razu awaria. Czyli będą opóźnienia