-6° Niedziela
25 Lutego

Pon

Wt

Śr

Czw

Pią

Sob
Pixabay

Ekopark – miejsce dla każdego

Ekopark przy ul. Nietrzebki w Żyrardowie to często odwiedzane miejsce przez mieszkańców. Jest szansa na to, że obiekt ten stanie się popularny również poza granicami miasta. Żyrardowski zieleniec niebawem zmieni swoje oblicze.

Wielu mieszkańców naszego regionu szuka ciekawych miejsc do wypoczynku z dziećmi. Nowe kąpieliska, place zabaw i parki cieszą się dużym powodzeniem, nawet jeśli czasem trzeba przejechać kilkanaście kilometrów by do nich dotrzeć. W przyszłym roku w naszej okolicy przybędzie ciekawe miejsce do spędzania wolnego czasu. W Żyrardowie na 36 tys m kw. powstanie Ekopark. 

Można powiedzieć, że każdy znajdzie tam coś dla siebie. W ramach projektu powstaną tu boiska do gry w piłkę nożną oraz w koszykówkę i siatkówkę. Dla miłośników aktywnego spędzania czasu pojawi się również siłownia plenerowa. W jej skład wejdą takie urządzenia jak: biegacz, orbitrek, koła Thai Chi, motyl, rower i inne. Siłownia będzie idealnym uzupełnieniem dla zestawy do street workoutu, który już istnieje w tym miejscu. Nie zabraknie również toru dla łyżworolek. 

To tyle jeśli chodzi o atrakcje dla starszych użytkowników. Jakie atrakcje przygotowano dla maluchów w ekoparku nie może zabraknąć dużego placu zabaw. Obecnie dzieci do swojej dyspozycji mają jedynie plac zabaw zbudowany przez firmę Nivea oraz zestaw małego astronauty, czyli kilka wieżyczek połączonych linami i mostkami. 

Przestrzeń dla maluchów znacznie się powiększy. Pojawi się kolejny zestaw zabawek, tym razem z grą w kółko i krzyżyk, rurką do przewrotów i zjeżdżalnią. Nie zabraknie również innych wolnostojących elementów jak huśtawki, ścianki wspinaczkowe, zjazdy linowe, platforma do balansowania czy równoważnie. Ciekawym elementem będzie również linarium w kształcie smoka oraz ścieżka muzyczna z kontrabasem, harfą, cymbałkami i bongosami.

Na terenie ekoparku znajdzie się również taras widokowy, miejsce do grillowania. Nie zabrakło też miejsca na stoły do ping-ponga i... piłkarzyki. Sporo zabawy przyniosą również gry planszowe zarówno te na specjalnych stołach: szachy, warcaby i chińczyk, jak i te naziemne. W ekoparku powstanie bowiem duża naziemna szachownica. 

W parku pojawią się również elementy małej architektury: ławki (około 150) oraz kosze na śmieci i stojaki rowerowe. Całość uzupełni duża toaleta publiczna.
 
Kiedy będzie można korzystać z ekoparku? Inwestycja ma być gotowa w drugim kwartale 2018 r.


Anna Sołtysiak
anna.soltysiak@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 2

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

wariat

A co słychać w Skierniewicach? Albo w Brzezinach koło Łodzi?

Ania

Czy będzie to fajniejsze miejsce niż Park Bajka w Błoniu?