24° Wtorek
21 Sierpnia

Śr

Czw

Pią

Sob

Nie

Pon
MAP

Gdzie po pomoc w nagłym wypadku?

Nagła gorączka? Zatrucie pokarmowe? Pilna potrzeba wykupienia leku na receptę? Podpowiadamy gdzie w okresie świątecznym i sylwestrowym znaleźć pomoc lekarską, dentystyczną oraz dyżurującą aptekę.

Jeśli nagle poczuliśmy się gorzej, zabolał nas brzuch, zabrakło leków na receptę, lub od kilku dni chorujemy i potrzebujemy konsultacji z lekarzem – powinniśmy udać się właśnie na Nocną i Świąteczną Pomoc Lekarską. W naszym regionie działa kilka punktów, do których możemy zgłosić się po pomoc w nagłych przypadkach. 

W Grodzisku nocna pomoc lekarska działa w Szpitalu Zachodnim. W Pruszkowie nocną pomoc znajdziemy w dwóch lokalizacjach: przy ul. Andrzeja 23 tuż obok przychodni specjalistycznej oraz w Szpitalu Kolejowym przy ul. Warsztatowej 1. Po pomoc możemy się zgłosić również do Piastowa do przychodni przy ul. Reja 1. 

Jeśli dolegliwości dotknęły dzieci, to z nimi musimy zgłosić się do pediatry. Z chorym maluchem możemy jechać do Szpitala Kolejowego. Warto jednak wcześniej upewnić się,  czy pediatra jest na miejscu, bowiem dyżuruje on jedynie w wybrane dni. Przed wizytą należy zadzwonić pod nr 22 888 29 20. Pediatrę na nocnej pomocy codziennie zastaniemy w warszawskich placówkach przy Malczewskiego 47A, Banacha 1A, Gawędziarzy 18, Leszno 17.

W naszym regionie działają również dwie całodobowe apteki w Pruszkowie przy ul. Armii Krajowej 44 oraz w Grodzisku Mazowieckim przy ul. Zdonka 3.

A co zrobić gdy w święta lub Sylwestra nagle zabolał nas ząb. Po nocną pomoc stomatologiczną możemy zgłosić się do jednej z trzech warszawskich lecznic. Dyżury pełnią Prywatna Przychodnia Lekarska przy ul. Stefana Bryły 6, Warszawskie Centrum Zdrowia przy Nowogrodzkiej 76 oraz Centrum Medyczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przy Emilii Plater 21.


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 3

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

To co się dzieje na Andrzeja to kpina nie pomoc. Lekarz np sobie wychodzi o 14:00 i już nie wraca :(

Gość

A tabletkę "Dzień PO" załatwić "Tydzień PRZED" :-)

Jaro

A Tworki? Tez!!!