30° Czwartek
21 Czerwca

Pią

Sob

Niebrwinow.pl

Gmina rozdała 2 tys. kart mieszkańca

Mowa o gminie Brwinów, w której została wydana dwutysięczna karta mieszkańca. Odebrał ją Marcin Daniszewski.

Brwinowska Karta Mieszkańca przysługuje tym mieszkańcom, którzy odprowadzają podatek dochodowy od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym w Pruszkowie oraz deklarują, że ich miejscem zamieszkania jest właśnie gmina Brwinów. Ostatnio wydano dwutysięczną kartę mieszkańca! – Bardzo się cieszę z karty. Mam nadzieję, że trzytysięczną posiadaczką karty mieszkańca będzie moja żona – powiedział Marcin, odbierając kartę oraz upominek niespodziankę.

Po co wyrabiać taką kartę? Jakie korzyści z posiadania jej płyną? Posiadacze mogą skorzystać z rabatów i zniżek w różnych miejscach, np. bezpłatne lub ulgowe przejazdy komunikacją miejską. Pełną listę ulg sprawdzicie tutaj.

Co zrobić, by ją otrzymać? – Aby otrzymać kartę, należy zabrać ze sobą dowód osobisty (w przypadku dzieci i młodzieży – legitymację szkolną) oraz kopię pierwszej strony formularza rozliczeniowego PIT za ostatni rok rozliczeniowy. Osoby między 13. a 18. rokiem życia, które są uprawnione do otrzymania karty, mogą osobiście złożyć wniosek wypełniony i podpisany przez rodziców z załączoną pierwszą stroną formularza PIT, a także samodzielnie odebrać kartę pod warunkiem okazania przez nich legitymacji szkolnej oraz kserokopii dowodu osobistego jednego z rodziców – czytamy na stronie Brwinowa. 


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 4

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Można sobie odpuścić...

Gość

Argumenty ! Lekarzu dyżurny. wieś cie żywi czy Stolica ? Podatki w Warszawie czy we wsi ?

Lekarz dyżurny

Gość 2017.09.10 18:33 Spokojnie. Pielęgniarz już idzie z tabletkami i zastrzykiem.

Gość

Złodzieje kradną pieniądze stolicy i jeszcze nagrody rozdają. Ilu z was pracuje w stolicy i codziennie ją korkuje ?