25° Wtorek
18 Września

Śr

Archiwum

Gmina wzięła pożyczkę

Pieniądze mają zostać wykorzystane na budowę kanalizacji w Owczarni. Gmina Brwinów przymierza się do wykonania kolejnego etapu prac.

Mieszkańcy Owczarni wiele lat czekali na rozpoczęcie budowy kanalizacji. Nadzieja pojawiała się, tak jak było w przypadku projektu „Czyste życie”, jednak szybko znikała. Powodem braku możliwości uzyskania unijnej dotacji okazała się zbyt mała gęstość zaludnienia.

Pierwsze prace udało się podjąć w 2015 roku. Problemem był fakt, że Owczarnia nie ma ciągłości terytorialnej z gminą Brwinów. Jedyną słuszną metodą wydawało się w wykonanie prac metodą przeciskową. Sieć kanalizacyjna przeszła przez Milanówek i dotarła do Owczarni, nie niszcząc nawierzchni. Na ten etap gmina przeznaczyła niespełna 2 mln zł.

Teraz brwinowski magistrat zamierza kontynuować prace. Inwestycja jest kosztowna, jednak gminie udało znaleźć się rozwiązanie całej sytuacji. Magistrat podpisał umowę pożyczki z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Zgodnie z zapisami do 17 stycznia 2017 roku ma powstać 3364,5 mb kanalizacji, co pozwoli na podłączenie 58 posesji.

Całkowity koszt wykonania prac ma wynieść 1 164 213 zł. W ramach pożyczki brwinowski magistrat otrzyma 1 013 835 zł.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 2

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Z tego, co mi wiadomo, w aktualnym opracowaniu zostaną ("po drugiej stronie wkd") zrobione Piastowska i Jagiellońska (już pojawiły się nawet tyczki w tych ulicach). W planach jest skanalizowanie całej Owczarni, ale nie wiem, czy w kolejnym przetargu będzie ujęta ul. Łokietka.

Gość

Czy Łokietka jest planowana do podłączenia? Prace w zeszłym roku zakończyły się na Milanowieckiej, a to raptem po drugiej stronie torów WKD...