29° Środa
20 Czerwca

Czw

Pią

Sob

Nie


grodzisk.pl

Gminny żłobek w Grodzisku? Za rok

Nieoczekiwane pozytywne skutki burzy wokół pomysłu włączenia podwarszawskich gmin do stolicy. Jej pokłosiem jest w Grodzisku... pomysł budowy pierwszego publicznego żłobka.

Informację o genezie tego postulatu podał grodziski urząd gminy. – Ustawa metropolitarna wywołała wiele dyskusji na temat zakresu oferty świadczonej przez gminę Grodzisk Mazowiecki. Mieszkańcy zwrócili uwagę, że w Grodzisku nie ma gminnego żłobka. Dlatego też burmistrz Grodziska Mazowieckiego przedstawi radnym propozycję wybudowania nowej placówki. Wstępnie planowana lokalizacja to ul. Górna. Rozpoczęcie inwestycji w 2018 roku – czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej grodziskiego magistratu.

Grzegorz Benedykciński zapowiada zgłoszenie jeszcze kilku innych pomysłów. – Kolejne propozycje, które będą przedstawione radnym to parking podziemny oraz szkoła muzyczna przy Placu Króla Zygmunta. W obecnej Szkole Muzycznej, która znajduje się w Dworku Skarbków powstałoby muzeum. W związku z tym, iż Szkoła Muzyczna zajmie tylko część budynku będą przeprowadzone konsultacje społeczne na zagospodarowanie pozostałej części – wyjaśniają grodziscy urzędnicy.

Sesja rady miasta odbędzie się po feriach zimowych. Niewykluczone, że na posiedzeniu przyjęte zostanie także oficjalne stanowisko wobec planów poszerzenia granic Warszawy m.in. o Grodzisk Mazowiecki. W zależności od rozwoju sytacji władze gminy biorą także pod uwagę możliwość rozpisania w tej sprawie referendum.


Ewelina Latosek
ewelina.latosek@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 4

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

P.

Dziwna Gmina. Bawią się w rozmaite inwestycje a podstawowych rzeczy, typu wspomnainy żłobek brak. Nie ma to jak dobry PR. Ładne opakowanie, a w rzeczywistości nic szczególnego.

Mieszkaniec

Burmistrz w telewizji już stanowisko w sprawie ustawy metropolitarnej zajął jako pierwszy z włodarzy. Głośne , medialne NIE bylo słychać wyraźnie. Trzeba docenić, ze jako pierwszy powiedział PISowi NIE właśnie nasz Benedykciński. Rada Miejska to głos burmistrza więc wiadomo jakby to ich stanowisko mialo wyglądać. Szkoda pieniędzy na referendum bo ustawa nie gotowa , wstrzymana i nie znając jej zapisów nie ma co opowiadać się za lub przeciw.

Iwona

A do tej pory burmistrz nabrał wody w usta i nie bylo żadnych stanowisk i spotkań z mieszkańcami na temat połączenia gmin. Przekaz ze strony burmistrza jakiś kręty i niejasny. Teraz mają zajmować stanowisko jak temat wyciszony ? Poza tym te pomysly o parkingu i szkole już w mieście " chodzą" a dopiero radzie je zgłosi? Zdaje sie, że chce pokazać , że u nas to mieszkańcy teraz maja na wszystko wplyw a metropolia im to prawo do decyzji odbierze. A to g prawda. Żłobek z metropolitarną zawieruchą nie ma nic wspólnego.

Beata

Próśb ze strony mieszkańców o budowę żłobka bylo wiele. Od kilku lat powtarzały się prośby i inicjatywy. Władze były głuche a burmistrz nawet był przeciwnikiem opieki zlobkowej.