15° Środa
25 Kwietnia

Czw

Pią

Sob

Nie

Pon

Wt
Seweryn Dębiński

Gorąco wokół „obwodnicy”

Rozbudowa ulic Barcewicza, Ogińskiego i Żółkiewskiego w Piastowie budzi emocje. Mieszkańcy protestują przeciw inwestycji, która ich zdaniem ściągnie ruch tranzytowy wprost na osiedla. Władze Piastowa przekonują zaś, że przedsięwzięcie jest konieczne.

W środowe (19 kwietnia) popołudnie na posiedzeniu gminej Komisji Gospodarki i Ochrony Środowiska w Piastowie pojawiły się tłumy mieszkańców. Takiego oblężenia nie pamiętają sami radni, którzy tego dnia zajęli się rozbudową ciągu dróg Barcewicza, Ogińskiego i Żółkiewskiego. – Najgorętsza w historii prowadzona przeze mnie Komisja Gospodarki i Ochrony Środowiska. Poza kilkoma uchwałami niemal cztery godziny poświęciliśmy na dyskusję odnośnie budowy ciągu dróg: Barcewicza, Ogińskiego, Żółkiewskiego. Dyskusja była bardzo gorąca i momentami puszczały nerwy, ale mimo wszystko bardzo dziękuję mieszkańcom za obecność i zadawanie pytań, wyrażanie swoich wątpliwości i zgłaszanie uwag. Zwłaszcza za te najbardziej merytoryczne. Burmistrzowi za odpowiedzi na pytania i wyjaśnianie kwestii, które były niejasne. Na tym właśnie polega demokracja – relacjonuje radny Maciej Chudkiewicz, przewodniczący komisji. 

Co tak tłumnie ściągnęło mieszkańców na posiedzenie? – Przyszło kilkaset osób, nie pomieściliśmy się w sali, w której prowadzone są obrady. Dyskusja była bardzo burzliwa. Niestety nabraliśmy pewności, że nie jest to inwestycja o charakterze lokalnym i nie będzie służyć mieszkańcom miasta. Rzeczywisty charakter inwestycji należy rozpatrywać w kontekście planowanej przez Pruszków budowy wiaduktu nad torami kolejowymi na Papierni i budowie ulicy Skrajnej. Mamy pewność, że jest to budowa przeprawy drogowej dla pojazdów między Alejami Jerozolimskimi a Połczyńską, której celem jest przekierowanie ruchu tranzytowego w kierunku Żyrardowa, aby ominąć rondo na Żbikowie i wiadukt w Pruszkowie, który stanowi „wąskie gardło” – mówi nam jeden z mieszkańców Piastowa (imię i nazwisko do wiadomości redakcji).

Obaw jest więcej, bo planowany ciąg wpisuje się w mapę inwestycji na terenie sąsiedniego Pruszkowa. „Obwodnica” Piastowa ma połączyć się z nowo projektowaną ul. Warsztatową z dojściem do ulic Broniewskiego i Warszawskiej oraz przeprawą przez tory na pruszkowskiej Papierni. Zdaniem protestujących mieszkańców Piastowa inwestycja w ich mieście stanie się szlakiem codziennych podróży dla kierowców z całego regionu.

Decyzję o rozbudowie ciągu ulic Barcewicza, Ogińskiego i Żółkiewskiego piastowscy radni podjęli w listopadzie ubiegłego roku. Od tamtego momentu protesty mieszkańców tej części miasta przybierają na sile. Do urzędu kierowane są pisma sprzeciwiające się inwestycji, powstała też strona internetowa, na której koordynowane są działania. 

– Już wkrótce autostrada A2 od Pruszkowa w kierunku Poznania będzie drogą płatną, a większość pojazdów jadących w kierunku Żyrardowa będzie opuszczać autostradę właśnie przed bramkami w Pruszkowie (węzeł Pruszków). Władze Pruszkowa poszukują rozwiązań, które pozwolą przekierować część ruchu z tego węzła na inne zjazdy. I tu z pomocą przychodzą władze Piastowa, które chcą zafundować mieszkańcom naszego miasta komunikacyjny horror! Nie łudźmy się, że pojazdy stojące w korkach na wjeździe do Piastowa pojadą tą drogą, którą planuje Burmistrz. Przejęcie przez Piastów tłumu oszczędnych kierowców jadących w kierunku na zachód od Pruszkowa spowoduje, że pojazdy te pojadą każdą drogą, która będzie przejezdna. Tym samym wszystkie nasze lokalne i osiedlowe ulice na zachód od ulicy Warszawskiej w Piastowie staną się wielkim torem wyścigowym dla mieszkańców spieszących do swoich zacisznych domów na przedmieściach – czytamy w odezwie na stronie obwodnicapiastowa.pl.

Nie zmienię przekonania 
Co na to piastowskie władze? – Jestem przekonany i nie zmienię tego przekonania, że układ komunikacyjny, który proponujemy i który w 80 proc. opiera się na istniejącym ciągu ulic wymagających gruntownej renowacji, jest układem który poprawi bezpieczeństwo w mieście w ogóle. Dlatego uważam, że to dobre rozwiązanie, zgodne z prawem, z uchwałą rady – mówi nam Grzegorz Szuplewski, burmistrz Piastowa. 
Argument o połączeniu projektowanych dróg z ważnymi i obciążonymi szlakami komunikacyjnymi nie przemawia do władz miasta. 

– Mówiłem o tym na posiedzeniu Komisji. Projektujemy ciąg ulic w Piastowie i interesuje nas poprawa komunikacji na terenie miasta. Nie chciałbym brać odpowiedzialności za to, co wydarzy się poza naszymi granicami, bo nie mam do tego prawa. To suwerenna decyzja miasta Pruszkowa i starostwa powiatowego. Oczywiście planowaliśmy ten układ komunikacyjny mając świadomość, że ruch samochodowy będzie się rozwijał. Ale on będzie się rozwijał niezależnie od tego, czy ten projekt zrealizujemy czy nie. A ulica Barcewicza, której teraz nie ma, musi być zbudowana. Ulica Ogińskiego musi być wyremontowana, bo jej stan woła o pomstę do nieba – zaznacza burmistrz Szuplewski. – Apeluję do osób, które prostestują o powściągnięcie emocji. W tej sprawie w najmniejszym stopniu nie zostało złamane prawo. Nie działam też w interesie sąsiedniego Pruszkowa, o co zostałem oskarżony. Proszę o spokojne, rzeczowe podejście – dodaje.

Protest nie ucichnie
Wiele jednak wskazuje na to, że protest nie ucichnie, a mieszkańcy będą szukać nowych możliwości działania. Już zapowiedzieli przybycie na zaplanowaną w poniedziałek (24 kwietnia) sesję rady miasta. 

Władze miasta chcą nas przekonać, że budują lokalnie. A to, że potem ktoś nam wpuści między domki jednorodzinne i szczelną zabudowę wielorodzinną drogę powiatową, to już nie ich sprawa. Dlatego nie przekonują nas te twierdzenia. Dyskusja na posiedzeniu Komisji nie uspokoiła naszych obaw, w szczególności biorąc pod uwagę tryb prowadzenia inwestycji w drodze „specustawy drogowej”, czyli z pominięciem konsultacji społecznych, badań środowiskowych i wbrew zatwierdzonym w latach ubiegłych dokumentom wyznaczającym kierunki rozwoju miasta. Dlatego będziemy na poniedziałkowej sesji, aby dalej rozmawiać z radnymi – mówi nam jeden z mieszkańców.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 104

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Polecam wywiad z Wiceburmistrzem Piastowa Panem Konradem Rytel http://www.biznes-plus.pl/lider-rozwoju-regionalnego/proekologiczny-samorzad/ Te słowa padły przed wielkim zamieszaniem w Piastowie, dlatego pokazują rzeczywiste plany Panów Burmistrzów

Gość

Precz z obwodnicą - precz z taką władzą !!! Egoizm władzy nie zna granic - empatii trochę! Boiska i parki tu są potrzebne bo dzieciaki na ulicy myszą grac w piłkę

Gość

Rząd zrezygnował z metropolii warszawskiej gdyż ludzie nie chcieli, to burmistrz i radni Piastowa powinni zrezygnować z obwodnicy, gdyż ludzie nie chcą. To proste.

Gość

Jedno zdanie Szeryfa Piastowa. Które jednoznacznie określa ruch "lokalny" na obwodnicy; NIE BIORĘ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA CO BĘDZIE WJEŻDŻAĆ NA DROGĘ POZA GRANICAMI PIASTOWA. Są pytania? Dobranoc Państwu.

Gość

Dlaczego ma być przekierowany ruch z Poznańskiej do Piastowa - chora wyobraźnia czytelników WPR :(( i wjadą na A2, gzie ???????????????

Gość

Do gość z 18:07 - jak będzie trzeba to to ktoś najwyżej odstąpi kawałek swojej działki. Trudno żeby realizacja niezbędnej obwodnicy dla przekierowania ruchu z Poznańskiej i z autostrady była mniej ważna niż czyjś trawnik. Bez obaw, 25-30 metrów się znajdzie.

Gość

Wprowadzacie ludzi w błąd twierdząc, że obwodnica to będzie, ale z nazwy, by pozyskać fundusze na gruntowny remont lub budowę ulic do podstaw !!!!!!!!!!!!!!!! Obwodnica to ; dwa pasy ruchu plus pas awaryjny w każdą stronę oraz bariery ochronę rozdzielające ruch, to minimum +/- ~~ 25-30 metrów szerokość .... Proszę wskazać , gdzie jest tyle miejsca na realizacje takiej inwestycji ?????

Gość

Dla mieszkańców ulicy Barcewicza i Żółkiewskiego koszmar drogowy gwarantowany. Tydzień temu wyszło z tym wiaduktem dodatkowo na Papierni i bezpośrednie połączenie z alejami, plus to co zwali z ronada na Żbikowie. Burmistrz nadal twierdzi, że to lokalny ruch będzie tylko, przecież.. Hahahahahaaaaaa........ W godzinach szczytu, by dostać się przez rondo jedno czy drugie korki przy osiedlu Żółkiewskiego i Barcewicza gwarantowane. Szkoda, że tego nie można obstawiać u bukmacherów. Ci przy Żółkiewskiego na blokach, wyrazy głębokiego współczucia i tym co przy Barcewicza również. A przy okazji "gratuluję" bystrego burmistrza.

Gość

Planowanie przebiegu głównych dróg komunikacyjnych to nie zadanie dla radnych miast tylko dla specjalistów od planowania przestrzennego. Piastów zbuduje obwodnicę, którą pojedzie dodatkowa ilośc aut. A wszystkie i tak spotkają się na wiadukcie przed Ożarowem, bo projekt nie zakłada usprawnienia dróg wyjazdu z miasta!! To jak z jazdą samochodem, nie sztuką jest się rozpędzić tylko sztuką jest wyhamować tam gdzie się chce.

Gość

A tak naprawdę to obwodnica powinna powstać poza miastem, a nie przez środek osiedli i spokojnych uliczek. Tak jak ktoś już zauważył ktoś próbuje tu zrobić albo dojazd od magazynów obecnych albo planowanych albo dodatkową przeprawę i niech się nikt nie łudzi, że to by korki rozładowało. Jak by powstał nowy wiadukt to by i aut jeżdżących przez Pruszków/Piastów przybyło. Ewidentnie Pruszków próbuję się jakoś obronić przed paraliżem po zamknięciu wiaduktu na Poznańskiej który jest planowany do zamknięcia.

Gość

Tu nie chodzi o zmianę burmistrza, tylko o to, aby decyzje podejmować mądrze i nie zatruwać życia innym. Ciekawe co by powiedzieli wszyscy ci co są za obwodnicą w tym miejscu jak by to pod ich domami chciano zbudować taką "małą obwodnicę". Łatwo jest być za jak to nie pod naszym oknem coś się będzie działo.

Bogdan

Kto za zmiana burmistrza Piastowa? Ja i wszyscy moi sasiedzi ZA

Gość

Filozof chłopski nie rozróżnia ulicy, od obwodnicy :))

Gość

Obwodnica jest potrzebna z tym się każdy zgodzi, ale nie 2 metry od okien budynków które już są. Błędem było sprzedawanie przez miasto działek np przy Skrajnej jak ktoś wiedział że ma być tam obwodnica, a teraz jak już są budynki to powinno się te plany do kosza wyrzucić. Na tej trasie nie ma jednego czy dwóch domów żeby specustawę stosować tylko są szeregowce, domki bloki i nie wyobrażam sobie że wszystkich teraz wywłaszczą.

Gość

Do gość 06:18 - poproś Burmistrza, by obwodnicę wybudował pod twoim domem i wtedy będziesz się wymądrzał inaczej.

Gość

"Mieszkańcy Piastowa są przeciwni obwodnicy." Mów za siebie, a nie innych ..... :((((((

Gość

Dla czego jakaś tam jedna "urzędniczka" wypowiada się w imieniu wszystkich, widać z tego że ma mało wspólnego z profesjonalizmem urzędniczym. A może chodząca niekompetencja urzędnicza oczekuje na podwyżkę, grabie jakie są to wszyscy dobrze wiedzą.

Gość

Wojtek masz racje .............. :)))))))))))))))))))

Gość

Jedno co burmistrzowi wychodzi to trzymanie grabi do siebie i kupa wodolejstwa, że wszystko będzie się działo bardzo dobrze. A proboszczowi to już obiecał sygnalizację na przyjściach do parafii aby go popierał. Ta szuja to i diabłu się zaprzeda aby był przy korycie, bo wszystko inne to w życiu mu nie wychodziło.

Gość

Przejście tej obwodnicy, jakkolwiek w chwili obecnej pan Burmistrz zapewnia o jej "nieszkodliwości", będzie tylko napoczęciem zachodniej części Piastowa. Chwilę po wybudowaniu obwodnicy progi zwalniające zostaną zdjęte. Dopuszczalne obciążenie przez pojazdy zwiększone. Z czasem okaże się, że trzeba poszerzyć, bo jest za wąska. Dokończy dzieła 7 metrowy płot, robiący z Piastowa getto. Obecne władze poruszają się w temacie jak we mgle, bo zapewniają o czymś, na co nie będą mieć żadnego później już wpływu. Sytuacje rozwiną się jak zwykle poza jakąkolwiek kontrolą. Wtedy już nic nie będzie można poprawiać, zmieniać, bo nie będzie co zmieniać. I proszę o niezaciemnianie, że to ma być droga lokalna. No chyba nikt w to już nie wierzy. Obwodnica pełną gębą. Tylko nazwijmy to tak jak już wiemy i widzimy; Obwodnica Pruszkowa przez Piastów.

Urzędnicy Piastów

Nasz obecny pan burmistrz jest dobrym burmistrzem i, działa doskonale i nam jako pracownikom urzędu miasta w Piastowie jest bardzo dobrze. Prosimy o niekrytykowanie działań burmistrza bo to nieładnie jest. z poważaniem Urzednicy z Piastowa

Ola

W Polsce to już tak jest, jak nic nie robią to źle, a jak chcą coś zrobić oczywiście jest ludziom jeszcze gorzej. Zdecydujcie się ludzie co wy chcecie, czy mieć dobrą komunikacje i brak korków w mieście czy ciągłe korki. Poza tym nie da się mieszkać w dużym mieście i mieć zapewnienia, że na waszej działce do końca życia będzie cisza i spokój. Jak chcieliście mieć spokój trzeba było budować się na wsi. Ja mieszkałam przy samej drodze wojska polskiego, przez wiele lat i nie narzekałam na hałas. Obecnie również mieszkam blisko ruchliwych ulic, ciesze się, że w mieście w którym teraz mieszkam nie ma takich korków jak w Pruszkowie. Korki są bardziej uciążliwe (strata czasu i nadmiar spalin) niż trochę hałasu. Pozdrawiam rozsądnych mieszkańców Pruszkowa

Gość

Mieliście w Piastowie Kubickiego, który przez 4 lata praktycznie nic nie zrobił, a przynajmniej zrobił niewiele. Ile było narzekań, że taki nieudolny, że miasto się nie rozwija, że ośmiesza Piastów itp. Natomiast jak teraz jest burmistrz, który COŚ robi to też jest źle. Pozyskał tereny w centrum miasta pod zespół szkół ZA DARMO od powiatu - źle, bo zespół szkól niepotrzebny. Stara się unowocześnić zarządzanie miastem poprzez powołanie spółek - źle bo to niepotrzebne. Ale jakby nic nie zmieniał, to też źle bo nie ma pomysłu na zarządzanie miastem. Wielki ból pupy że remontuje ulicę przy której mieszka - rozumiem że tylko on tam mieszka i nikt inny nią nie jeździ i nie chodzi? A sprawa "obwodnicy" się w to doskonale wpisuje. Ludzie narzekają na stan ulic, a jak chce im się je wyremontować to też źle bo ruch się zwiększy. Każdy by chciał mieszkać przy gładkiej jak stół asfaltowej drodze, po której nic nie jeździ, ale nie jest to możliwe w mieście takim jak Piastów. Ludzie ogarnijcie się.

Piastów

Oczywiście że odciąży i rondo i wiadukt. Teraz cały zachodni Piastów goni do ronda, na przejazd i jedzie z powrotem na zachód. A wiem co pisze bo tutaj mieszkam. Dzięki tej drodze wyjazd z Piastowa będzie znacznie lepszy.

Gość

do lyjakk: widać, że nie jesteś z Piastowa. Czego nie było? Dróg nie było? W Piastowie co 200m jest skrzyżowanie i tak gęstej sieci dróg daleko szukać jak w tym mieście. A poza tym, o czym ty człowieku piszesz?? Zupełnie nie znasz uwarunkowań tego miasta. Że co? Że obwodnica odciąży ci rondo w Piastowie? Dzięki obwodnicy dopiero zobaczysz jak rozjechany zostanie Piastów. I dokładnie tak, że jeśli ktoś chce skowronków, to sobie właśnie mieszka i kupuje mieszkanie tam, gdzie plan zagospodarowania przestrzennego nie przewiduje takich grubych inwestycji. A jeśli ktoś lubi jak mu huczy w domu od ruchu samochodowego, to sobie kupuje mieszkanie na Marszałkowskiej.

Piastowianin

Czy to się mieszkańcom Piastowa podoba czy nie, to obwodnica powstanie. Na Konotopie powstają wielkie magazyny, do których tiry muszą mieć dobry dojazd. Z taką prośbą władze spółki wystąpiły do burmistrza, a że burmistrz jest czuły na takie prośby to i pomaga.

lyjakk

Pani Radna która napędza protest buczy bo mieszka przy Ogińskiego i chce mieć "skowronki" pod oknem a nie ruch samochodów. Nie patrzy, że tyle lat nie było dróg, a te co są to pomstę do nieba. Brak przejazdu przy papierni to udręka dla setek rodzin codziennie!! Zakorkowane rondo w Piastowie wraz z wiaduktem to koszmar! Co zrobiła radna aby poprawić ten stan rzeczy ? Teraz krzyczy jak jej kilka aut więcej pod oknem pojedzie? To jest miasto, miasto potrzebuje dróg. Broni tylko swojej wygody i spokoju mając w doopie niewygodę i uciążliwości codzienne pozostałych mieszkańców.

Piastowianka

Ja już sobie wyobrażam radnego Szuplewskiego protestującego i tworzącego pikiety pod urzędem jakby burmistrz Kubicki podpisał takie porozumienie z Pruszkowem i przygotował taką gehennę dla mieszkańców tamtych okolic. Pierwszy stał by w szeregu protestujących i wyśmiewających taki projekt. Przecież to jest obłudnik pierwszej wody a nauki teologiczne interpretuje tylko na swój szczot - "nie czyń drugiemu co tobie byłoby nie miłe".

mieszkaniec

Trzeba w trybie pilnym odwołać burmistrza Piastowa i jego doradców. Zbieramy głosy, lista i do dzieła aby szybko!!

mieszkaniec

Czy są dostępne informacje historyczne który radny jak głosował?

Gość

Poczytajcie sobie o Brwinowie, też miało nie być Tir-ów a okazuje sią że wszystkie mają pozwolenia .

Mieszkaniec

Mieszkańcy Piastowa są przeciwni obwodnicy.

Piastun

STOP dla "OBWODNICY PIASTOWA" 24 kwietnia (poniedziałek) o godz. 18.00 w MOSIR odbędzie się posiedzenie rady miejskiej Piastowa. Spotykamy się tam aby zobaczyć i odnotować jak glosują radni i radne. Na razie to tylko radny bezpartyjny głosował jak trzeba ;-)

Gość

Do Gościa piszącego o konieczności szacunku do władzy....a jakim szacunkiem władze miasta darzy swoich mieszkańców? Realizuje największą inwestycje w mieście a nie zamierzała prowadzić konsultacji społecznych z mieszkańcami. Nie ma żadnych badań, analiz po stronie urzędu o konsekwencjach tej decyzji na zdrowie mieszkańców i środowisko.

wojtek

czytam te wszystkie komentarze i dochodzę do smutnego wniosku ,że głupota mieszkańców mojego miasta przekroczyła wszelkie dopuszczalne normy

Gość

Głośno krzyczą Ci, którzy mieszkają najdalej od ulicy Ogińskiego :)))))))))))))))) Panie Burmistrzu popieramy Pana w odbudowie Piastowa, który jest w ruinie po rządach blondyny, dyzmy i innych oszołomach ..... :)))))))))))))))))))

Gość

Burmistrz, o i ile się nie mylę to powinien reprezentować interesy mieszkańców miasta.Widać w tym przypadku jest inaczej. Oj zawiódł nas Pan Panie Burmistrzu, żałuję oddanego głosu na Pana

Gość

A ja wam mówi, że przy tej inwestycji to nie zarobicie na baki na krzywdzie ludzkiej

Gość

re dofinansowanie ;)))) 3 mln zł bo takie jest maksymalne w ramach tego programu. TYLE JESTEŚCIE WARCI...... tak Wam mówi Burmistrz od mieszkańców Piastowa. W 2014 było Was 23 tys. mieszkańców czyli 130 zł na głowę. To ja za kablówkę miesięcznie więcej płacę ;))))

Piast

Ludzie, którzy protestują nie są OSZOŁOMAMI, chcą dróg jak najlepszych w mieście. Z tą różnicą, że nie cieszą się jak im ktoś drogę zbuduje, tylko patrzą co z tej drogi nadjedzie. A w Piastowie to orgazmu dostali, że z Pruszkowem porozumienie zawarli. TO JA PYTAM!!!! Ile inwestycji Pruszków POWAŻNIE dofinansował. Nie ma co odpowiadać.... To będzie pierwsza bo to taniej niz budować drogę u siebie a i mieszkańcy w Piastowie się buntuja, a nie w Pruszkowie......A wybory wkrótce

Gość

Ludzie jaka obwodnica, Piastów bierze na siebie ruch samochodowy z Pruszkowa. Tiry to są pow. 10 T, ale uwaga ograniczenia z reguły nie dotyczą dojazdów do posesji. A tu posesją jest dawne ZNTK :))))n i ciężarówy 30T będą pod oknami śmigać

Gość

A ja Ci mówię, że nie powstanie ;)))))) a Burmistrza to jeszcze macie ;))))) Jak Burmistrz był w opozycji to protestował jak Kubicki z fontany kwietnik zrobił ;)))))) a teraz robi L... chciałem napisać lekko ;) Pruszkowowi Odwołamy go zanim zdąży o tym pomyśleć ;))))

Gość

Wszyscy przeciwni zapewne mają samochody i jak jeżdżą innym pod oknami to jest dobrze. Wtf? Ogarnijcie się ludzie - ulice są potrzebne. Ale skoro nie są potrzebne to proszę posprzedawać i chodzić na piechotę. Następnym razem jak będę na Ogińskiego to parkingi ogrodzone siatką powinny stać puste... Skoro wam auto i ulica nie potzrebna

Gość

Może sobie krzyczeć, protestować, a obwodnica i tak powstanie. Takie są prawa demokracji. Mamy swojego burmistrza, swoją radę, więc rządzimy. Ale wam nikt nie zabrania protestować. Chcecie sobie protestować, to protestujcie, byle kulturalnie i z szacunkiem dla władz miejskich.

Gość

Podsumujmy sytuację na całej trasie obwodnicy; osiedle i posesje przy Barcewicza - przeciwne obwodnicy. Posesje przy Ogińskiego, między Boh. Wolności a Żbikowską - przeciwne obwodnicy. Osiedle zamknięte przy szkole nr4 i osiedle domków przy kościele - przeciwne obwodnicy. Osiedle Ogińskiego - przeciwne obwodnicy. Osiedle wraz z posesjami przy Żółkiewskiego i Paderewskiego - przeciwne obwodnicy. Posesje przy Żółkiewskiego, Sobieskiego i Sułkowskiego - przeciwne obwodnicy. Nad czym tu dyskutować? Szokujące jest tylko to, że władze Piastowa, które miały reprezentować mieszkańców tego miasta, sprzyjają jak żadne poprzednie, ale na pewno nie miastu i mieszkańcom Piastowa.

Gość

Coraz więcej ludzi się tutaj wypowiada, nie mających nic wspólnego z Piastowem, nie znających uwarunkowań i potrzeb tego miasta. Ludzi, których ta sprawa w ogóle nie dotyczy. Wygląda to zresztą na komentarze "na zamówienie". Po ostatnim spotkaniu 19 kwietnia w MOSiR, wątpliwości zostały ostatecznie rozwiane i przypuszczenia mieszkańców potwierdzone. 25milionów na wiadukt z połączeniem z al. Jerozolimskimi i przeprawa do wiaduktu przy Żółkiewskiego. Nie wiem jak trzeba być bardzo naiwnym, by w takiej sytuacji mieć chodź cień złudzenia, że to ma być lokalna droga poprawiająca życie mieszkańcom Piastowa. Nawet jeśli byłaby to prawda z innymi bajkami, że na początku zainstalowane będą na tej drodze spowalniacze, to za 2 lata po powstaniu obwodnicy, zlikwidują je bo taka będzie potrzeba. Po dwóch latach będzie huczeć na obwodnicy jak na A2-ce. I co wtedy? Wtedy postawi się 7 metrowe panele dźwiękochłonne pod oknami i pozamiatane. Piastów będzie gettem zamkniętym z każdej możliwej już strony. Smród, syf i hałas 24 open. Na tą przeprawę nie ma zgodny mieszkańców Piastowa.

Gość

Niech przeciwnicy budowy ulic na terenie miasta Piastowa zaczną remonty i budowy z własnych funduszy ..... Każdy Bank chętnie pożyczy pieniądze na takie inwestycje !!! :)))) Cała ta awantura jest o jedno słowo "obwodnica", bo inaczej miasto, by nie dostało dofinansowania .... W mawianie, że będą jeździć TIRY jest wyssane z palca na użytek wrogów Burmistrza Szuplewskiego i nazywanie urzędnika "bandytą", jest przestępstwem, co świadczy o braku argumentów merytorycznych ... Protestujący nazywają auta dostawcze do 3,5 T , tirami i twierdzą na swej stronie internetowej, że sama jezdnia ma mieć po dwa pasy ruchu w każdą stronę ..... Paranoja tzw. mieszkańców, którzy przybyli do Naszego Miasta w ciągu ostatnich 25 lat !!!, nie ma granic, .....

Piastów jest nasz

Możecie smoknąć się. Tyle waszego, co sobie popiszecie w internecie. Wygrajcie wybory to sobie porządzicie, a do tego czasu: zdrowie wasze, gardło nasze! Ale żeby wam baranki nie było smutno, radna Wójcikowska pięknie wam zaśmiewa w Kościele.

Grzesiu

burmistrz geszefciarz wali głupa.

Gość

Do osoby piszącej, że to bardzo piękny projekt. Widać, że nie masz nic wspólnego z tym miastem, bo gdy byś miał chodź odrobinę wiedzy na ten temat, to wiedziałbyś, że w Piastowie co 200m. jest skrzyżowanie i tak gęstej sieci dróg jak w tym mieście nie ma żadna inna gmina. Spójrz sobie na mapę tego miasta i nie pisz głupot. No chyba, że robisz to na zlecenie. Poza tym widać, że kilka osób pisze tutaj zupełnie nie mając pojęcia o czym dyskusja, a Piastów znają tylko z nazwy.

Emednia

Skandal - wpuszczenie ruchu tranzytowego przez miasto!

Oś. Ogińskiego

Do xxx: nikt tutaj nie ma żadnych pretensji do mieszkańców Pruszkowa. Mamy pretensje do władz Piastowa, że zaprzedali nasze miasto i kierują się swoim interesem, a nie interesem mieszkańców Piastowa. Widać, że traktują obecne posadki, jako trampolina do Powiatu w Pruszkowie i dlatego idą po trupach, nie szanując w ogóle tego miasta. Pruszków natomiast znalazł sobie rozwiązanie problemu komunikacyjnego, zwalając na głowę ten problem do mieszkańcom Piastowa, a władze tego miasta tego biją brawo i jeszcze przyklepują pomysł. To jest kary godne zachowanie części Radnych Piastowa jak i Naczelnika Szuplewskiego. Człowieka, który zdaje się, że zatrzymał się mentalnie w poprzedniej epoce. Nie ma zgody w Piastowie na wybudowanie tej przeprawy.

Gość

Bardzo piękny projekt. Trzeba budować nowe drogi. W końcu będzie można normalnie jeździć po Piastowie. W naszym kraju każda nowa ulica i przeprawa jest potrzebna. A jak chcecie mieć spokój w podwarszawskiej miejscowości to można się wyprowadzić za Podkowe Leśną.

Wilan

I tak będę posuwał na Alejkach koleżanki żony. Piastowskie patusy łączmy się!

Piast Kołodziej

Szuplewski pogrywa w kulki razem z radnymi! Czas zacząć zbierać podpisy o wcześniejsze wybory w Piastowie!

Gość

Pruszków dziekuje za piękny gest władzom Piastowa. Teraz będzie 100% inwazji pyłów i hałasu w Piastowie. Od północy i wschodu autostrada, od południa aleje jerozolimskie, przez środek tory pkp, nad głowami samoloty i żeby był komplet teraz obwodnica od zachodu ... A nasz burmistrz się cieszy jakby coś dobrego zrobił. Czy on jakoś inaczej rozumuje?

xxx

Ludzie poniekąd was rozumiem, ale dlaczego sączycie taki jad do sąsiedniego Pruszkowa ?? Co wam zawinili ludzie mieszkający w Pruszkowie. Użalacie się nad sobą ale sąsiadowi z Pruszkowa życzycie jak najgorzej byle na swoim podwórku mieć spokój... To jest normalne zachowanie ???

Gość

Szuplewski i jego ekipa to aroganci jakich mało, a mieszkańców Piastowa traktują jako ludność tubylczą, której zadaniem jest napychać im kieszenie. To prawda znana od lat, ale skoro ludność tubylcza na nich głosuje to ma, czego chciała. Mogą sobie protestować, a radna Wójcikowska - tak jak dotychczas - powie ludziom, że są wspaniali, że jest dumna z ich zaangażowania społecznego, a gdy uspokojeni tymi zapewnieniami Piastowianie opuszczą posiedzenie Rady Miasta, zagłosuje za propozycją Szuplewskiego.

Piastowianka

Niestety Szuplewski to taki dziwny teolog, że sobie nie szkodzi ale innych to z przyjemnością naraża na utrudnienia i kłopoty. To było i jest w jego naturze i mentalności. Jak burmistrz Kubicki budował przedszkole przy ul. Godebskiego to trzykrotnie nasyłał na niego prokuraturę, która sprawy umorzyła bo nie stwierdziła nieprawidłowości. Ale co krwi człowiekowi napsuł i hejtu w mieście zrobił, że prokuratura burmistrzem się interesuje to jego, ale i tak mieszkańcy mają nowe i większe przedszkole. Teraz też, kumplom z Pruszkowa chce się przypodobać ale kosztem lokalnych mieszkańców, bo przecież to będzie z dala od jego domu.

Gość

Z tymi nowymi miejscami pracy to na wulkanizatorów będzie popyt w Piastowie;)))) A kto zapłaci za tą drogę ???????)))))))) aaa że niby miasto czyli "Pan płaci, Pani płaci...wszyscy płacą" Za darmo to nawet w pysk nie chcą bić. A Tobie za darmo drogę wybudują . Jeszcze do tego pachnącą ;)))))) To ja Ci powiem, że pachnącą to lepiej mieć w domu kobietę a nie drogę za oknem

Gość

do Roman Z: Jak chcesz sobie kupić mieszkanie przy A2 to patrzysz w plany miejscowego zagospodarowania zatwierdzone przez miasto i wybierasz sobie developera, który tam buduje. Jak chcesz mieć mieszkanie z widokiem na las to też patrzysz w plany miasta i widzisz, że w okolicy 1 KM nie wybudują Ci wieżowca. Tak działa Państwo prawa!!! Przy tej inwestycji plany zagospodarowania przestrzennego miasta NIE PRZEWIDUJĄ TAKIEJ INWESTYCJIM. Mam nadzieję, że kiedyś Ci wysypisko pod oknem wybudują, a cyganie obozowisko rozbiją. Wtedy sprzedaj co masz i kup sobie mieszkanie przy A2

MT

http://obwodnicapiastowa.pl/wazne/ Władze Piastowa chcą zrobić dobrze mieszkańcom Pruszkowa, a nas jak zwykle mają gdzieś.

Gość

Burmistrz w tym Piastowie to ma niezłą logikę ;) szacun. Buduje drogę, ale za efekt odpowiedzialności nie bierze. Niech ktoś mi powie kto z Was ma tak w pracy i do tego mu za to płacą?????? To niech pozwoli narkotyki w kiosku sprzedawać i niech odpowiedzialności nie bierze, bo to one nie sprzedał!!

Gość

Czytam ten artykuł i oczom wierzę. To czytam po raz drugi i juz wiem, że rozumiem do dobrze. Burmistrz buduje drogę i nie bierze odpowiedzialności za jej początek i koniec. To niech się Piastów nie martwi, bo tam na tych końcach tej drogi pewnie płot będzie ;)))

Gość

Ludzie zastanówcie się! Dostaniecie piękną, nowoczesną i pachnącą drogę za którą nie zapłacimy! Powstaną nowe miejsca pracy! Jestem pewien, że co 2 / 3 pieniacz w Warszawie pracuje! Piastów to nie Wilanów pogódźcie się z tym.

Mama dziecka Sp1

do gość 12:10 dot. remontu Norwida. Z takim bezwładnym podejściem do remontu ulicy reprezentujesz komunistyczną grupę niedasiów! Nic się nie da, jest za trudno, nie ma ustawy, nie ma właściciela, nie można nic z tym zrobić! Nie da się i koniec! Tacy ludzie o ciasnych umysłach muszą odejść aby dać miejsce nowoczesnemu społeczeństwu z otwartymi umysłami ze sprawnym działaniem! Sposób na remont Norwida i innych ulic o nieustalonym prawie własności jest następujący. Należy wszystko naprawić tanim kosztem aby nie było dziur, kałuż, dołów, aby nie zagrażało mieszkańcom, dzieciom, użytkownikom dróg. Przyjedzie ekipa remontowa i wyleje asfalt w dziury, obetnie wystające druty, zrobią podjazdy dla rowerów gdzie są wysokie na 30 cm krawężniki! Nie trzeba inwestować setek tysięcy na nową ulicę od podstaw utwardzanej, ale trzeba tanio naprawić aby dzieciaki mogły bezpiecznie chodzić do szkoły. Ot i tyle stary komuchu!!!!! Proponuję Tobie zamienić "nie da się" w "uda nam się to zrobić i szybko znajdziemy na to sposób"

Roman Z.

Ludziom nigdy nie dogodzi. Jak sobie budujecie domy przy ulicy ( gruntowej, i generalnie słabo przejezdnej ) to chyba logiczne jest , że może kiedyś ta droga zostać ucywilizowana i połączona z innymi. Jak kupujecie mieszkania w blokach budowanych tuż przy ulicy, lub z oknami wychodzącymi na ulicę to też miejcie pretensje do siebie, bo chyba logiczne jest że nie będzie to zaciszne miejsce. Jak ulica jest dziurawa, słabo przejezdna to są krzyki że źle. Jak jest wyremontowana, to też źle bo więcej samochodów jeździ - co jest logiczne. Podnosicie larum, a jak już te ulice pobudują, to sami będziecie codziennie z nich korzystać, taka jest prawda. Wiadukt na Papierni jest potrzebny, tak samo jak rozbudowa połączeń drogowych. Jesteśmy czy nam się to podoba czy nie częścią aglomeracji największego miasta w Polsce. Piastów to nie Bieszczady. Odnoszę nieodparte wrażenie , że najwięcej krzykaczy i niezadowolonych jest TAK JAK ZAZWYCZAJ wśród elementu napływowego,przyjezdnych czyli SŁOI, którzy zawsze i wszędzie tylko krytykują i nigdy nic im się nie podoba. Nikt wam pistoletu do głowy nie przystawia, możecie się przenieść a mieszkania posprzedawać. W Warszawie ludzie kupują mieszkania tuż przy A2 i nie narzekają, także wy też nie będziecie mieli problemu z odsprzedażą. Chętnych nie zabraknie. A co do powietrza, to przestańcie palić śmieciami, bo to jest główny powód zanieczyszczenia. Miłego dnia.

Krzysiek

Na Ogińskiego sama patologia mieszka. Alkoholicy, Cyganie i Ukraińcy zasiedlają tę okolicę. Nikt nie chce tu kupić mieszkania za 3,5 tys PLN za metr. Zburzyć bieda bloki i tędy puścić trasę!

Gość

to będzie droga jedno cz dwu jezdniowa w jednym kierunku?

Igor

Tak się składa, że w czasie wyborów Szuplewski i jego klika kreowali się na wspaniałych samorządowców znający potrzeby mieszkańców i słuchający ich głosu, ale władza i proza życia pokazują, że owszem słuchają i robią dobrze tylko swoim kumplom i klakierom. MOSiR dla kumpla od kielicha i prania publicznych pieniędzy, PZBK Sp. z o.o. sposób na wyprowadzanie miejskich pieniędzy idące już w miliony za przyzwoleniem radnych z NP i PiS. Budowa nowych dróg pod oknami swoimi i radnych z NP. Nie ma inwestycji za czasów Szuplewskiego aby mogła służyć innym mieszkańcom Piastowa poza schlebiającymi. Owszem wymienione ulice przez redakcję powinny być wyremontowane ale przy zachowaniu lokalności użytkowania, przelotówki nie powinny być sytuowane wśród osiedli i domków jednorodzinnych od w oddaleniu z dobrymi dojazdami do nich. Piastów to nie dzielnica Warszawy. Szuplewski hołduje bardzo prymitywnemu myśleniu, że niby przyłączy się do inwestycji Pruszkowa to pozyska przy okazji jakąś kasę i coś tam będzie zrobione czym będzie można się pochwalić w kampanii wyborczej, ale zapomina o konsekwencjach jakie spadną na lokalnych mieszkańców. To świadczy o braku wyobraźni niby tak wytrawnego polityka nie biorącego pod uwagę zagrożeń i kłopotów mieszkańców i kierującego się wyłącznie własnymi krótkowzrocznymi korzyściami, bez brania odpowiedzialności za swoje działania, bo co dalej zrobią władze Pruszkowa to już nie moja broszka. Niestety nabrał mnie w czasie wyborów, ale teraz to jawi mi się jako tzw. Macierewicz PiS-u.

Gość

Do gości 12.08 fakt w prywatnych domach i wcale nie tych starych palą byle czym śmieciami i innym shitem

Gość

Obwodnicapiastowa.pl

Gość

Do ewa: http://obwodnicapiastowa.pl/

Gość

do Gość z 12.10 Jak Burmistrz ma wyremontować drogę, o której piszesz? Już Ci odpowiadam! Dokładnie tak samo jak omija plany zagospodarowania przestrzennego ustalane przez miasto przez dziesiątki lat. Tak samo jak omija Studium Uwarunkowań i rozwoju przestrzennego miasta, na straży którego stoi jako organ władzy wykonawczej. Burmistrz ignoruje te dokumenty przy planie budowy Obwodnicy. Czyli co można. Prawda? Do tego służy SPECUSTAWA drogowa, którą Burmistrz stosuje obecnie.

ewa

czy ktoś mógłby podać adres strony internetowej założonej dla celów protestu?

Gość

Cześć

Mama dziecka SP1

Ulice wokół szkół zagrażają bezpieczeństwu dzieci a ten bandyta nie chce się tym zająć, tylko chce drogę dla mieszkańców Żyrardowa po piastowskich osiedlach. Do Szkoły Podstawowej nr 1 nie ma jak dojść! Błoto, kałuże, druty.

Piastunka

Nu pogadi Szuplewski - już za rok wybory ;-)

Gość

Do Ewa 2017.04.21 10:00. A niby z czego Cię okradł na 10 K PLN? Co chcesz od ul. Norwida? Jak ma ją zrobić, skoro większość gruntu nie jest gminna? co, nawierzchnia ma lewitować? na tej ulicy są działki, gdzie byli kiedyś śp. właściciele, którym nie przeszkadzało że obok rowu przejeżdża 1, lub 2 samochody dziennie po jego działce. Gościu (goście) zmarł i rodzina podzieliła majątek, a że droga wpisała się w krajobraz, została naniesiona na mapy, to dostała własny numer działki. Spadkobiercy podzielili majątek, a działki budowlane posprzedawali, o działkach pod drogą zapominając. Dziś szukaj ich w świecie, jeśli jeszcze żyją. Jakim sposobem gmina ma je przejąć na stan, już sama droga jest nielegalnie na cudzym gruncie który ma mocno teoretycznego właściciela. Co, wojewoda ma zablokować projekt?, czy Inspektor Budowlany wstrzymać prace tak jak metro na Woli? Już o tym pisałem i dostałem dużo minusów, teraz też pewnie będzie ich dużo, ale jak chce robić, to niech robi te ulice, gdzie stan prawny gruntu jest określony, gdzie grunt jest gminny i niech zasuwa do przodu ile wlezie, a prawnicy niech szukają spadkobierców działek na innych ulicach, niech je pozyskują na rzecz gminy, tyle tylko, że to niełatwe i nie szybkie. Nie wierzysz? przejdź się Szarych Szeregów przy torach (dawniej Spacerową), spójrz gdzie stoją słupy energetyczne z latarniami oświetlającymi ogródki. To jest skraj wytyczonej ulicy po prywatnych działkach. Te działki też czekają na wykup, tylko że mają znanego właściciela, a sama ulica z płyt poligonowych jest na działkach PKP, nie gminnych. Z tą ulicą jest łatwo, z Norwida niestety nie. Tak samo jest z ulicą przy której ja mieszkam. Za Brzezińskiego miała już 3 projekty, które nie przeszły, bo grunt nie jest gminny i nie ma mocnych by dotrzeć do spadkobierców, a nawet jak są, to im nie zależy na sprawie spadkowej i przekazaniu gminie za kasę, lub za darmo. Jak nie będzie dobrej ustawy na takie przypadki, to pewne ulice nigdy nie będą zrobione, a póki co, to ani PO o tym nie myślało, ani obecnie PiS nie myśli, a znając życie kolejni też będą mieć to w głębokiej .....

Gość

A nie mogą tutaj jak jest Sowińskiego i połączyć z wojska Polskiego? Jak już ma być zawsze dwa pasy już na wp już są jeszcze na całe Sowińskiego zrobić i ju

Gość

Piastów ma nagorsze powietrze w Polsce? Może i ma. Pytanie tylko: KTO ZA TO ODPOWIADA? Burmistrz? Miasto? NIE!! ODPOWIADAJĄ ZA TO SAMI MIESZKAŃCY PIASTOWA, TRUJACY SAMI SIEBIE. I NIE MIASTO MA TEN PROBLEM ROZWIĄZAĆ, A WY SAMI. Wystarczy palić lepszym weglem, nie śmieciami i w nowoczesnych kotłach, albo zainstalować sobie gaz. Myślenie nie boli :)

Vendetta

Ciągłe pieprzenie o demokracji a i tak zrobi po swojemu. My jesteśmy im potrzebni tylko podczas wyborów i na tym kończy się nasza demokracja ,ta niby obwodnica napewno nie będzie służyć mieszkańcom Piastowa raczej ukłon w stronę mieszkańców Bąk i Pruszkowa ,

Gość

Sorry, drodzy mieszkańcy miasta, ale jak się chciało mieszkać w cichej okolicy, wśród zieleni, to proszę na wieś, albo do Podkowy czy innych im podobnych. Miasto ma to do siebie, że generuje hałas i zapewnia różne wątpliwe atrakcje, kosztem bliskości sklepów, usług itp.

Piastun

Nasz (ci jest) Piastów mówią w Pruszkowie i Tel Awiwie :-)

Piastów

Pan Szuplewski opowiada rzeczy, w które jeśli sam w nie wierzy, to coś nie tak chyba z tym panem. W artykule jest napisane, że pan Szuplewski twierdzi, że przeprawa "poprawi bezpieczeństwo w ogóle". Panie Szuplewski o czym pan mówi? Jakie bezpieczeństwo? Na Ogińskiego, Barcewicza, czy Żółkiewskiego nigdy nie było żadnego wypadku. Są to spokojne lokalne połączenia drogowe. Takie rzeczy to pan może dzieciom w przedszkolu opowiadać. Kolejnym argumentem władz Piastowa jest przekonywanie, że jeśli przez Piastów nie przejdzie ta obwodnica, to Piastów nie dostanie pieniędzy na remonty dróg. Nawet jeśli byłaby to prawda, ten bubel drogowy nie jest wart tego, by dzięki niemu było wyremontowanych 5 innych ulic, które się zaczną sypać razem z tą obwodnicą po 3 latach. A nawiasem mówiąc, to jakimi jesteście władzami Piastowa, które nie potrafią pozyskać funduszy na remonty dróg w tym mieście. Piastów zmaga się zawsze z zanieczyszczeniami powietrza bardziej, niż inne miasta regionu, poziom pyłu PM2,5 jest na tyle poważny w chłodnych miesiącach, że nawet ten Portal pisał o tym zimą wielokrotnie. Nie jesteśmy Brwinowem, Domaniewem, czy Parzniewem, gdzie nowe drogi w tamtych regionach poprawiają życie ludziom, ponieważ tam dookoła są pola po horyzont i nikomu nowe drogi nie przeszkadzają. W Piastowie nie ma miejsca i zgody na nowe przeprawy drogowe. Na całej długości planowanej obwodnicy jest protest mieszkańców dziś sięgający ponad 90% społeczeństwa. Jeśli pan, panie Szuplewski tego nie chce zauważyć, to na pewno zauważą to mieszkańcy Piastowa przy zbliżających się Wyborach. Gołym okiem widać, że pan zaprzedał to miasto i nie reprezentuje pan interesów mieszkańców Piastowa. Gołym okiem też widać, że lobbuje pan budowę tej drogi jak by była to inwestycja prywatna, a nie publiczna. Tylko pan jest zwolennikiem budowy tej drogi i kilku radnych najbliżej pana. Ale kilka tysięcy ludzi w Piastowie ma inne zdanie na ten temat. Nie ma absolutnie zgodny na wybudowanie tej drogi przez Piastów.

Gość

"Specustawa" to pomysł na ostateczne wywłaszczenie rodziny Pawlaków z części prawa do ul. Ogińskiego, która biegnie na ich terenie do wysokości terenu parafii przy ul. Ogińskiego. Poza tym dosyć karkołomnym będzie rozwiązanie zjazdu z wiaduktu nad A2, który wydaje się, że będzie przebiegał ok. 2 m powyżej terenów posesji przy ul. Sułkowskiego. Wyobrażam sobie mieszkańców części ul. Sułkowskiego gdy ciężarówki i osobówki będą przemykały im na wysokości lub powyżej okien domów.

jot

A kiedy remont Sułkowskiego?

zdumiony

Cyt. "Mówiłem o tym na posiedzeniu Komisji. Projektujemy ciąg ulic w Piastowie i interesuje nas poprawa komunikacji na terenie miasta. Nie chciałbym brać odpowiedzialności za to, co wydarzy się poza naszymi granicami, bo nie mam do tego prawa." Panie Burmistrzu, z takim podejściem to dobrze, że Pan autostrad nie projektuje, bo pewnie byłaby do NIKĄD!!!!!!

wizjoner

ale będzie rzeźnia w czasie wyborów samorządowych w Piastowie ..... ale za taki prezent to cały urząd Piastowa robotę w magistracie Pruszkowa ma już zagwarantowaną ;))))) i nawet szybko sobie dojadą

Ewa

Do gość 09:41 Co za lizus i wazeliniarz. Papier toaletowy też podajesz panu burmistrzowi? 1) Budowa dróg polega na zmianie lokalnych zdemolowanych uliczek osiedlowych na nowe nawierzchnie. Na służeniu mieszkańcom Piastowa a nie Pruszkowa. Budowa tranzytu przez środek miasta nie służy mieszkańcom Piastowa, tylko innym miastom. 2) Wymiana równej asfaltowej nawierzchni pod domem burmistrza na nowoczesną kosteczkę, gdzie na ul. Norwida po której chodzą dzieci do szkoły wystają druty z płyt powinna trafić do prokuratury. 3) Kubicki nic nie robił, tylko otwierał wernisaże i grał na gitarze. Szuplewski robi, ale pod siebie, kreci lody z doradcami i nie jest to dobre dla mieszkańców! Burmistrz został wybrany przez mieszkańców i powinien im służyć. Póki co to mnie burmistrz okradł na ok. 10 tys PLN.

Gość

Ten kto myśli, że Pruszków wyda 25 mln zł na budowę wiaduktu, żeby w Piastowie jeździło się lepiej powinien jak najszybciej przenieść się do Pruszkowa. Jest tam specjalistyczny szpital, jeden z najlepszych w regionie, który pomaga w takich stanach OBŁĄKANIA.!!!!!! 25 mln zł tyle płaci Pruszków, żeby jego mieszkańcy mieli mniejszy ruch pod oknami. A Ci z Piastowa się cieszą, że budują ;))))))) Cieszę się, że nie mieszkam w Piastowie. Bo jakbym miał takie władze to do Prezesa na kolanach bym szedł, żeby mnie do Warszawy przyłączyli ;)))))

jot

"Nie chciałbym brać odpowiedzialności za to, co wydarzy się poza naszymi granicami, bo nie mam do tego prawa. To suwerenna decyzja miasta Pruszkowa i starostwa powiatowego" - dlatego w okolicy jest tak źle. Nikt ze sobą nie współpracuje. Każdy myśli tylko o swoim a to niedobrze. Pytanie skąd Piastów ma $ na tą inwestycję. Chodzą słuchy, że Pruszków był hojny. Protestującym nie chodzi całkowitą blokadę budowy drogi ale o rodzaj kategorii. Lokalna tak, droga szybkiego ruchu nie. I nie przekonują mnie zapewnienia włodarzy, że będzie tam ograniczenie do 50 km/h

Gość

Mieliście w Piastowie Kubickiego, który przez 4 lata praktycznie nic nie zrobił, a przynajmniej zrobił niewiele. Ile było narzekań, że taki nieudolny, że miasto się nie rozwija, że ośmiesza Piastów itp. Natomiast jak teraz jest burmistrz, który COŚ robi to też jest źle. Pozyskał tereny w centrum miasta pod zespół szkół ZA DARMO od powiatu - źle, bo zespół szkól niepotrzebny. Stara się unowocześnić zarządzanie miastem poprzez powołanie spółek - źle bo to niepotrzebne. Ale jakby nic nie zmieniał, to też źle bo nie ma pomysłu na zarządzanie miastem. Wielki ból pupy że remontuje ulicę przy której mieszka - rozumiem że tylko on tam mieszka i nikt inny nią nie jeździ i nie chodzi? A sprawa "obwodnicy" się w to doskonale wpisuje. Ludzie narzekają na stan ulic, a jak chce im się je wyremontować to też źle bo ruch się zwiększy. Każdy by chciał mieszkać przy gładkiej jak stół asfaltowej drodze, po której nic nie jeździ, ale nie jest to możliwe w mieście takim jak Piastów. Ludzie ogarnijcie się.

Gość

Piastów nie ma problemów komunikacyjnych. Jeśli ma je Pruszków to niech obwodnica biegnie przez Pruszków. Jest dużo miejsca za Bąkami w rejonie parku. A od Piastowa precz z łapami!

olo

Droda przez środek osiedla owodnics. Przecież w konotopie jest przebitka z piastowskiej do ozarowskiej potem wiadukt i zbikowska do a2

EWA

Burmistrz Szuplewski popiera drogę bo ma z tego teraz korzyści i prowizje i to są jedyne korzyści. Ile się teraz nażre to jego! Już jest znienawidzony przez mieszkańców, nikt go nie popiera, nie działa na korzyść mieszkańców, nie zostanie na drugą kadencję. A profit i prowizje z budowy drogi dostanie. Nie interesuje go to, że budowana droga stanie się wojewódzkim szlakiem komunikacyjnym a nie lokalną osiedlową uliczką!!

Gość

Rozwiązanie jest bardzo proste. Wystarczy pobierać opłaty na A2 za Grodziskiem, a nie za Pruszkowem. I nie żadne bramki, bo będzie horror, ale pobór elektroniczny. Wtedy nikt nie będzie miał powodów jechać przez Piastów. Ruch między Grodziskiem i Warszawą ma charakter lokalny, a nie tranzytowy ogólnokrajowy. Od ruchu lokalnego nie powinny być pobierane opłaty i tyle w temacie, tak się robi w cywilizowanych krajach. Ewentualnie, może być rozwiązanie polegające na elektronicznym poborze opłat za Pruszkowem (bez bramek!), z którego zwolnione byłyby auta zarejestrowane na terenie powiatów położonych na zachód od Warszawy, przez które przebiega A2. Proste? Proste!

tubylec

Dobrze że w tytule artykułu autor wziął rzeczownik OBWODNICA w cudzysłów. Bo co to za obwodnica która kieruje ruch tranzytowy w środek miasta ? Zresztą problem jest o wiele szerszy. Po prostu władze samorządowe Piastowa nadal nie maja pomysłu co dalej z naszym miastem. Od lat kolejne plany obejmują czas od wyborów do wyborów. A po nas choćby potop ! Wszyscy wiedzą, ze Piastów to najgęściej zaludnione miasto w kraju. Nie jest również tajemnicą że nasze powietrze należy do najgorszych w kraju. Wiedzą to wszyscy tylko nie nasza władza ! Tymczasem ostatnie skrawki wolnych terenów wyprzedawane są deweloperom pod "wielką zabudowę" a w to wszystko jeszcze droga która jest przeciwieństwem obwodnicy I tak można mnożyć bez końca przykłady bezmyślnych działań władz. No może nie do końca bezmyślnych wszak kasa jakaś z tego jest. Tylko ze naczelnym celem władz samorządowych jest dobro mieszkańców którzy już tu żyją i pracują. Pamiętajmy o tym przy wyborach. Pora pogonić radnych, którzy "służą" społeczeństwu dla diety. i zarządy bez pomysłu na przyszłość !

pio

Ciekawe ile zaproponowali za to ze się sprzedaje własnych wyborców celem ludzi z innych miast. Czemu w tym mieście wszystko robi sie po cichu. Mosir mieszkania socjalne obwodnica. Poprzednik zatarasował i zablokował ul Skorupki bo wojska polskiego to ulica tranzytowa dla farmerów z Grójca dojeżdżających do giełdy. Ten znów cos wymyśla. Radni plączą nie dla aglomeracji wawskiej bo skończą się układy wewnętrzne a trza bedzie ustawiać się z warszawka

mmmm

Uważam, że należy budować. Piastów to miasto i musi się rozwijać, jeśli ktoś chce idealnej ciszy to niech się przeprowadzi na wieś!


« poprzednie 1 2