17° Poniedziałek
15 Października

Wt

Śr

Czw

Pią

Sob

Seweryn Dębiński/ Ulica Rzeczna w Grodzisku

Gorączka przetargów na inwestycje drogowe

Grodziski magistrat w ostatnim czasie ogłosił wiele przetargów na wydatki związane z drogami. W puli znajdziemy zlecenia na przebudowy, budowy, remonty i wykonanie projektów. Sprawdźcie jakie ulice znalazły się na liście.

Polskie drogi jakie są każdy widzi. Samorządy każdego roku wydają znaczne środki finansowe na poprawę infrastruktury drogowej, starając się przy tym pogodzić inne potrzeby mieszkańców. W Grodzisku Mazowieckim ogłoszono kilka przetargów na prace drogowe, a także na projekty, by w niedalekiej przyszłości można było przebudować ulice posiadające nawierzchnie w złym stanie.

Ostatni z przetargów dotyczy przebudowy ul. Licealnej, remont ul. Kochanowskiego i budowy chodnika w Kłudzienku oraz innych mniejszych prac związanych z drogami. Na Licealnej planowana jest budowa jezdni z kostki betonowej (1,1 tys. m kw.), zjazdów i opaski dla pieszych. Z kolei Kochanowskiego zyska nawierzchnię asfaltową (906 m kw.), ponadto uszkodzone krawężniki i chodniki zostaną odtworzone na nowe. Oprócz tych prac planuje się wybudowanie progów zwalniających z kostki brukowej na ul. Kłopot, Olsztyńskiej, Książęcej, Cedrowej, Wrzosowej, Bluszczowej oraz Wiązowej, budowę chodnika na tyłach starego kina przy ul. Kilińskiego, a także budowę przepustu wraz z utwardzeniem pobocza w Adamowiźnie na odcinku ul. Niedźwiedziej.

Termin wykonania zamówienia to maksymalnie 31 lipca 2018 r.

Kolejne przetargi z ostatnich kilkunastu dni dotyczą wykonania dokumentacji projektowych, co oczywiście jest tylko etapem do wykonania prac na poszczególnych ulicach. Mimo wszystko to krok naprzód. Na liście projektów znalazły się ul.: Batorego, Piękna, Na Grobli, Chrobrego, Dąbrówki, Mieszka I, Maczka, Andersa, Ogrodowa, Rzeczna, Klonowa, Jesionowa oraz Buczynowa.

Jak czytamy w dokumentach powstawanie projektów nie powinno potrwać dłużej niż rok.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 5

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Teraz co chwilę będą przetargi, tylko po to aby ci którzy wierzą w niego jak w Boga uwierzyli. On jak zwykle pod publikę. Może zainteresujcie się gdzie synalek /bardziej burmistrz synalkowi pobudował dom i dlaczego bez przetargów i kolejki ciągnie się do tego domu media. A ludzie czekają latami. Moze czas przejrzeć na oczy i zakończyć ten cyrk.

Gość

A co z drugą częścią ulicy Okrężnej?

Gość wybory

Jak zwykle przed wyborami - celem przypodobania się wyborcom. Czy Bur mistrz z PGR nadal będzie obiecywał OBWODNICĘ ? Czy nadal wyborcy będą mu wierzyć ? Czy nie czas na rozum i wybór nowego Burmistrza i radę ? Czyżby w Grodzisku Maz nie było młodych i wykształconych na to stanowisko ? Czy inż rolnik przed następną kadencją będzie obiecywał OBWODNICĘ ? Ile przez 24 lata na urzędzie zarobił na obiecywaniu ? Jaką będzie miał emeryturę ? Ile każdy posiadacz samochodu musiał dodatkowo zużyć paliwa stojąc w korkach w mieście przez 24 lata ? Pewno starczyłoby na nowy samochód i dobre wczasy.

Kochanowski

No nie wierze!

Głos

W Pruszkowie gorączka inwestycji przybrała już formę przedwyborczej sracz***ki...Czyżby w Grodzisku podobnie?