18° Piątek
19 Października

Sob

Pixabay

Grodzisk wyburza kolejne budynki

Tym razem zrównane z ziemią zostaną zabudowania przy ul. 11 Listopada 40 i 42. Znajdują się stare zabudowania mieszkalne i gospodarcze.

Od pewnego czasu w Grodzisku Mazowieckim rozbierane są stare i szpetne zabudowania. Tym sposobem gmina „oczyszcza” działki oraz wygląd samego miasta. W przeszłości wyburzono rudery znajdujące się przy ul. Hynka, Nadarzyńskiej czy Obrońców Getta. Przyszła pora na kolejne.

Z powierzchni ziemi zniknąć mają budynki gospodarcze garażowe i jeden mieszkalny wielorodzinny przy ul. 11 Listopada 40. Powierzchnia zabudowy obiektów gospodarczych to 112 m kw., a mieszkalnego to 216 m kw.

Dwa numery dalej, czyli na 11 Listopada 42 również znajduje się budynek mieszkalny wielorodzinny (o pow. 205 m kw.) oraz stare garaże parterowe (o pow. łącznej 77 m kw.).

Według dokumentacji przetargowej zabudowania znikną do połowy czerwca.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 9

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Redakcja powinna założyć jakąś blokadę na klikaczy. Tu minusują wpisy krytyczne dla Benedykcińskiego, a w Piastowie krytykę Szuplewskiego.

Lili

Szkoda mi tego miasteczka, ktore ma swój urok ale przez te wyburzanie starych czesto zabytkowych budynków, ktore mołgłyby być po remoncie reklamą Grodziska bardzo dużo traci. Z przyjemnoscią oglądam odrestaurowane historyczne kamienice w innych małych miasteczkach a nie nowe bloki bez charakteru. Poza tym należałoby sie zająć sygnalizacją na niektorych skrzyzowaniach i wszechobecnymi korkami.

Gość

Komentarze krytykujące "folwark" Benedykcińskiego (a jest ich większość) dziwnym trafem zostały zminusowane w 5 minut. Hmmm... Jak się nie ma argumentu, to manipulowanie ocenami zostało. Wstyd panowie lobbyści od siedmiu boleści.

Gość

Zamiast narzekać trzeba zorganizować opozycję! Inaczej beton kolesiów będzie rządził miastem kolejną kadencję! Robią co chcą bo mieszkańcy im na to pozwalają - swoją inercją...

Gość

Bardzo dobrze !!!! Szkoda że w Pruszkowie nie idzie to tak sprawnie. Szpecą zawilgocone kopciuchy z popękanymi ścianami. Towarzystwo które mieszka w takich budynkach też doborowe. Slamsy które grożą zawaleniem. Ciągłe popijawy...okna nie można otworzyć...przeklinanie krzyki non-stop

Gość

Dlaczego turyści jadą do Paryża oglądać zabytkowe kamieniczki - ponieważ tam nie rządzi od 24 lat inż rolnik z PGR. Grodzisk stał się pod rządami sojuszu chłopsko-robotniczego miastem deweloperów. Napływowi rządzą mając gdzieś historie miasta. W wolne dni miasto pustoszeje ponieważ napływowi jadą do miejsc z których przybyli. Boli gdy napływowy "dureń" chwali się, że to ON wyrwał to rzekome "zadupie" i zrobił z niego miasto przyszłości, pytanie z jakiego miasta ON pochodzi ? Przybył do pracy w PGR a teraz udaje mistrza samorządu.

Gość

Brakuje już działek, więc trzeba przygotować grunt dla swoich znajomych z developerki. Zabudują całe centrum i nie długo zabronią wieżdżać samochodami bo juz się nie da jeżdzić po Grodzisku. Strach pomyśleć co będzie jak otworzą Biedronkę i pawilony przy głównym skrzyżowaniu przy stacji SHELL. Tak się rządzi w PSL mieście.

Gość

Władze Grodziska systematycznie wyburzają starą zabudowę, w tym zabytkową. Muszą zrobić miejsce dla deweloperów. Samo miasteczko jest bez charakteru. Ni to miasto, ni to wieś. Obrzydliwe bloki mieszkalne są niewątpliwą "ozdobą" i świadectwem miejskości. Nowo budowane bloki z wiszącymi balkonami nad chodnikami nie są wcale lepsze. Aby szybciej i taniej nabudować tej tandety. Kolektyw spod znaku zielonej koniczynki znalazł dobre grabie.

Patriota lokalny

Jakie stare i szpetne budynki? To chyba w opinii ludzi z kompleksami pochodzącymi z głębokiej prowincji jak sam Benedykciński. Grodzisk wyburza całą historyczną architekturę - nawet dobrze utrzymane kamieniczki - zamiast je remontować i modernizować. W miejsce tych budynków powstają nuworyszowskie panderozy w stylu neoeklektyzmu chłopskiego - czyli uosobienie złego gustu polskich biznesmenów w pierwszym pokoleniu. Jeszcze kilka lat i nikt nie zauważy że Grodzisk to 30 tysięczne miasteczko z ponad 700 letnią historią. Patrząc na dominującą już dziś architekturę, można odnieść wrażenie, że to rozbudowana wieś z prawami miejskimi typu Łomianki lub Raszyn. Pruszków co prawda to inna kategoria - bo to miasto średniej wielkości bardziej porównywalne z Siedlcami czy Radomiem - ale w przeciwieństwie do Grodziska ma to swoje genius loci. Trzeba tylko wziąć szczotę i wszystko solidnie wyszorować. Nie betonować, nie wycinać.