°


Wizualizacja

Grodziszczanie doczekają się miejskiego żłobka

Mieszkańcy Grodziska Mazowieckiego od lat czekają na budowę publicznego żłobka na terenie gminy. Grodziski magistrat w ubiegłym roku zapowiadał rozpoczęcie inwestycji w 2018 r. Sprawdziliśmy co się dzieje w tej sprawie.

Grodzisk Mazowiecki jest uznawany za jedną z najprężniej rozwijających się gmin w naszym regionie. Parków i terenów zielonych zazdroszczą grodziszczanom m.in. mieszkańcy Piaseczna. Ale to nie oznacza, że w Grodzisku wszystko co potrzebne już jest. Mieszkańcy od lat czekają tu na wybudowanie... miejskiego żłobka. Dziś młodzi rodzice muszą posiłkować się opiekunkami lub prywatnymi placówkami. – Próśb ze strony mieszkańców o budowę żłobka było wiele. Od kilku lat powtarzały się inicjatywy. Władze były głuche, a burmistrz nawet był przeciwnikiem opieki żłobkowej – napisała Beata.

Ta sytuacja uległa zmianie w ubiegłym roku, kiedy to burmistrz Grzegorz Benedykciński zapowiedział, że w Grodzisku przy ul. Okrężnej powstanie nowe przedszkole oraz... pierwszy miejski żłobek. Zapowiedzi tej inwestycji pojawiły się na początku ubiegłego roku i od tamtej pory w temacie jest cisza. Sprawdziliśmy co dzieję się w sprawie budowy wyczekiwanego przez mieszkańców żłobka. – Początkowo mieliśmy problem z linią energetyczną, którą trzeba przesunąć.  To mamy już uzgodnione i linia zostanie przebudowana. Kwestię przygotowania terenu mamy więc praktycznie zamkniętą – mówi nam Grzegorz Benedykcińcki, burmistrz Grodziska Mazowieckiego.  – Jeśli chodzi o samą inwestycję, to w ciągu najbliższych dwóch tygodni będziemy ogłaszać przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowej na budowę przedszkola i żłobka w tym miejscu – zaznacza.

Zgodnie z założeniami w budynku znajdzie się 50 miejsc dla dzieci w wieku żłobkowym i około 200 miejsc dla przedszkolaków. Dodatkowo przy nowym budynku powstanie plac zabaw. – Mamy koncepcję, którą wykonała dla nas firma architektoniczna. Dzięki temu wiemy jak duży budynek zmieści się nam na działce. Na postawie tej dokumentacji zostanie przygotowany projekt – podkreśla burmistrz.

Dokumentacja projektowa dla kompleksu przedszkolno-żłobkowego ma być gotowa jeszcze w tym roku. Jest więc szansa, że i przetarg na budowę uda się ogłosić jeszcze w 2018 r. – Liczymy na to, że inwestycję uda się zrealizować w cyklu rocznym. To oznacza, że budynek byłby gotowy pod koniec 2019 r. Szacujemy, że ta inwestycja pochłonie około 7-8 mln zł, z czego 1 mln zł to środki z dofinansowania – dodaje Grzegorz Benedykciński.


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 11

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Rodzice bliżniąt

Obiecywana obwodnica to marszalek ale to burmistrz odpowiada przed mieszkancami za opieszałosc, za brak rzetelnych konsultacji w tej sprawie, za brak konsultowanego alternatywnego przebiegu obwodnicy. Decyzje srodowiskowe gdzies utknęły itd. U naszego burmistrza jak sukces to jego zasluga ale jak cos nie idzie to winni ci co sie odwoluja. Powinien się przyznac ze nie dał rady. Moze jako kolega partyjny marszalka nie chcial cisnąć o obwodnice tak jak inne gminy wymagaly? Prawdy prawdopodobnie się nie dowiemy. A o zlobku to juz od lat mlode rodziny mówily i nic. Teraz maly zlobek na 50 osob? W jakim swiecie zyja nasi burmistrzowie? Chyba w swiecie emerytów? Zadbajcie o tych ktorzy moga wam te emerytury zapewnić.

Gość

do Gość 2018.02.10 09:00 Zacznij myśleć, a nie pisać bzdury. W innych miastach gdzie nikt tak się nie afiszuje w mediach i gdzie tylko się da/czytaj Burmistrz/, wybudowali obwodnicę . U nas buduje się ,,drogie pomniki'' które generują koszty. Te pomniki pomagają Burmistrzowi wygrywać wybory. On ze swoją świtą nauczycieli, specjalistów od wszystkiego wie najlepiej co potrzeba dla mieszkańćów. Nie droga, ale parki, nie droga, ale mediateka, nie droga ale hala sportowa za 60mln . Czy ty wiesz co oznaczają dla mieszkańćów takie cyfry ?

Gość

Gościu, przestań wprowadzać mieszkańców Grodziska Maz. w błąd. Obwodnica była zaplanowana od lat siedemdziesiątych wraz z zabezpieczeniem terenów. Kto wydał zgodę na zabudowę tych terenów - kto i ile zarobił na tym ? W wielu miastach Burmistrzowie i Prezydenci potrafili doprowadzić do budowy obwodnic bez chwalenia się. W naszym mieście Burmistrz z PGR przez 24 lata zasiadania na urzędzie i obiecywania przed wyborami, że będzie - słowa nie dotrzymuje. W zamian, ten "super gospodarz" zafundował nam KV 400, tunel dla liliputów, o AWW nie wspomnę. Jak długo można wybierać i utrzymywać człowieka który nie dotrzymuje słowa ?

Gość

Żłobek buduje miasto a obwodnicę województwo, po co więc porównywać obie inwestycje? Dla beki? Fakt, uśmiałem się jak niektórym brakuje paru klepek... A co do tej obwodnicy - zapytajcie kilka osób, które blokują ją skutecznie od kilku lat, powiedzą Wam o 3 ostatnich protestach o tej samej treści, ale dostarczonych na 3 różne sposoby... Prawo jest czasem beznadziejne, ale to nadal prawo...

za

od dawna upominaliśmy się o żłobek , prosiliśmy o wsparcie różne osoby i srodowiska ale nie było zrozumienia. Burmistrz nie słuchał zainteresowanych a teraz prosze. Chyba jednak panika przedwyborcza ale zobaczymy. W każdym razie przed wyborami wiele moze się ruszyć w sprawach odkladanych a obiecywanych latami

Gośćpitek

A obwodnica Wieśniak z pgr sciema ...

Gość

50 miejsc to kpina - niech zrobi 5 na jedno wyjdzie, normalnie ciezko pracujące malzenstwo i tak się nie złapie na miejsce w żłobku.

Gość

Doczekają się tak jak obwodnicy co wybory to nowe pomysły ?

Gość

Idą wybory to aktyw PSL obiecuje aby kupić sobie wyborców. Kolejne kredyty, które spłacać będą te dzieci, które do tego żłobka będą oddawane.

Mama

Super inicjatywa ! W Grodzisku pełno się zrobiło "pseudo " prywatnych żłobków w domkach jednorodzinnych jakiś śmiech na sali ze to sanepid i inne służby dopuszczają to do działalności

Gość

Przed zbliżającymi się wyborami niemożliwe staje się możliwe ? Dlaczego Burmistrzowi z PGR tak zależy na utrzymaniu się przy "żłobie" ? W roku wyborczym jak zawsze następuje wysyp obietnic i inwestycji. A gdzie obwodnica ?