27° Niedziela
19 Sierpnia


Facebook: OSP Raszyn

Groźny wypadek na S8. Zablokowana droga w stronę stolicy [AKTUALIZACJA]

Na trasie szybkiego ruchu S8 (Trasa Salomea-Wolica) doszło do wypadku. Trasa całkowicie zablokowana jest w kierunku centrum Warszawy. Zalecany objazd przez tzw. starą drogę DK 7, przez Raszyn.

Nie posiadamy jeszcze pełnych informacji na temat tego zdarzenia, gdyż policja jedzie na miejsce usiłując przedostać się przez duże korki. Jak usłyszeliśmy od funkcjonariuszy z pruszkowskiej komendy otrzymali oni zgłoszenie o wypadku trzech aut. Jak widać na powyższym zdjęciu, jeden z nich był pojazdem uprzywilejowym wiozącym krew.

Według wiadomości udostępnionej przez Ochotniczą Straż Pożarną z Raszyna ranne są trzy osoby. Do wypadku doszło przed węzłem Salomea.

Wkrótce więcej informacji.

AKTUALIZACJA GODZ. 13.00

– O godz. 10.56 dwa samochody osobowe zderzyły się z karetka do przewozu krwi. Wstępnie dwie osoby zostały ranne. Są bardzo duże utrudnienia w kierunku Warszawy. Cztery pasy stoją. Policjanci są na miejscu próbują kierować samochody na objazdy, ale jest bardzo trudno tam przejechać – powiedziała nam Edyta Adamus z biura prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Jak doszło do zderzenia? – Na tę chwilę nie mamy takich informacji. Będziemy to ustalać – odpowiada policjantka.

Niestety nie wiadomo też kiedy ruch na trasie zostanie wznowiony.

AKTUALIZACJA GODZ. 13.40

Zespół prasowy KSP poinformował naszą redakcję, że udrożniono jeden pas ruchu. Jednak trzy pasy nadal są zablokowane.

AKTUALIZACJA GODZ. 15.10
Trasa jestjuż przejezdna.
 


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 9

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

none

@BWR_24: najlepszy sposób na kierowcę jadącego na Twoim zderzaku to zjechać na prawy pas. A co do samego wypadku to obstawiam standardowe zachowanie kierowców na tym odcinku: jedzie lewym pasem do samego końca, po czym w ostatniej chwili próbuje "przeskoczyć" na pas wyłączenia do zjazdu na obwodnicę - przez 4 pasy.

Gość

BWR_24, to ze jezdzisz zgodnie z przepisami i wyprzedzasz sobie na ograniczeniu do 100km lewym pasem na autostradzie a ktos jedzie 200km/h i bedziesz go spowalniac to Ty dostaniesz mandat. Poza tym nie porównuj nas do zachodu bo tam za zamulanie na drodze tez dostaniesz mandat. Druga sprawa to zarobki a 3 tam masz przewaznie 3 pasy

Gość

No niestety królów środkowego pasa jest bardzo dużo. Oni powodują ogromne zagrożenie na trzypasmowej drodze

kierownik

BWR_24, dopóki lewopasowj ruchowstrzymywacze będą poruszać się po drogach, dopóty ktoś im będzie siedział na zderzaku...

Gość

Do BWR_24 .. W Niemczech to byś dostała mandat za jazdę zbyt dlugo lewym pasem, a u nas narazie policja jest pobłażliwa, ale dzieki PiS może wreszcie się to zmieni i dostaniesz ten długo wyczekiwany przez Ciebie mandat.

lennox

"rządy PIS" to się zajmują pomnikami itp., panie/pani BWR-24... "karząc srogimi mandatami 3000tys.zł ! " -ho ho ho - wiesz ile to pieniędzy ? Ale, generalnie, masz rację. Przesunąć paru chłopa z obstawy prezesa na autostrady !

Gość

W artykule jest błąd: "Jak widać na powyższym zdjęciu, jeden z nich był pojazdem uprzywilejowym wiozącym krew." - nie prawda - nie widać tego na zdjęciu! Pojazd staje się uprzywilejowanym dopiero wtedy gdy: "wysyła sygnały świetlne w postaci niebieskich świateł błyskowych i jednocześnie sygnały dźwiękowe o zmiennym tonie, jadąc z włączonymi światłami mijania lub drogowymi"

BWR_24

Proszę mi wyjaśnić dlaczego po polskich drogach jeździ tylu frustratów i morderców, bo tak trzeba nazwać kierowców nie stosujących się do przepisów, którzy na ograniczeniu do 100km/h jadą z tyłu na zderzaku i wywierają presję często przekraczając dozwoloną prędkość dwukrotnie! Całe szczęście rządy PIS chcą zmian w przepisach i takie zachowania będą traktowane jako wykroczenie ! Dziwne że w Polsce zawsze jesteśmy o 20 lat za zachodem, bo w Niemczech za jazdę na zderzaku już od dawna są srogie mandaty! A wracając do artykułu, to widać po uszkodzeniach że prędkość została przekroczona zdecydowanie ! W Polsce pieniądze leżą na ziemi, wystraczy żeby powstała tzw. policja autostradowa i codziennie wyłapywała tego typu kryminalistów drogowych karząc srogimi mandatami 3000tys.zł !

Filip

Na s2 i s8 brak policji. Wszyscy tzw 90 tkowicze na 120 jadą środkowym pasem. Bo zapomnieli że ruch jest w Polsce prawostronny. I to są efekty