°


Bolo Skoczylas

Honorowanie biletów KM i WKD

Na czas zamknięcia toru nr 3 linii średnicowej podmiejskiej, czyli od 11 do 18 marca, wprowadzone zostanie wspólne honorowanie biletów KM i WKD. Będzie ono obowiązywało na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Śródmieście.

W związku z utrudnieniami, które według założeń mają trwać tydzień, przewoźnicy zdecydowali się na wprowadzenie wzajemnego honorowania biletów. Dotyczy to jazdy w obu kierunkach i w pociągach uruchamianych zarówno przez Koleje Mazowieckiego jak i Warszawską Kolej Dojazdową. Jednak pasażerowie muszą zwrócić uwagę, że honorowaniem objęto krótki odcinek trasy, a także pamiętać o pewnych zasadach.

Honorowane będą wszystkie ważne bilety KM i WKD. Jeżeli podróżny będzie poruszał się pociągiem KM  z nieważnym lub nie skasowanym biletem jednorazowym WKD, windykacja należności z tytułu przejazdu pociągiem dokonywana jest przez KM, na zasadach obowiązujących w KM. W analogicznej sytuacji, gdy w pociągach WKD będzie poruszał się pasażer z nieważnym biletem KM, windykacja należności dokonywana będzie przez WKD.

O czym jeszcze powinni pamiętać pasażerowie? – Bilet jednorazowy WKD skasowany w pociągu WKD będzie ważny na dalszy przejazd pociągiem KM wyłącznie w strefie czasowej określonej na bilecie, pod warunkiem zachowania czasu ważności strefy czasowej zawartej na bilecie. Podróżny zamierzający odbyć przejazd pociągiem KM, a posiadający nie skasowany bilet jednorazowy WKD, zobowiązany będzie wejść do pociągu KM pierwszymi drzwiami (licząc od czoła pociągu) i zgłosić się do kierownika pociągu w celu zalegalizowania biletu – napisano w komunikacie WKD.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 3

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Słoik vel Veck

Tak w kwestii biletów, to czy tęgie głowy z WKD nie mogłyby zastanowić się nad wprowadzeniem dla Pruszkowa tzw. "biletu miejskiego" obejmującego stacje: Pruszków WKD, Tworki i Malichy?

loku

jeśli opracowanie dogodnej i wygodnej komunikacji pomiędzy Pruszkowem a Warszawą było takie proste, to nasz urząd w Pruszkowie nie musiałby zatrudniać tak znamienitych fachowców jak obecnie, a jest trudne, bo dojazd jak z początku XX wieku dosłownie te same rozwiązania

Lepiej skomplikować tego nie można było. Czy ktoś mądry nie może wprowadzić jakiegoś jednego biletu na przejazd z Pruszkowa do Warszawy a nie jakieś komplikacje typu na kawałek drogi jeden bilet potem następny a jak nie to wysiadaj i idź na piechotę . I jeszcze jedno dostępność biletów . Możesz pojechać linią zastępczą pod warunkiem że przelecisz pod stację PKP i kupisz bilet to na piechotę ze Staszica będziesz w połowie drogi do Warszawy lecąc prosto trasą