19° Sobota
22 Września


Archiwum

Ile wniosków 500+ złożyli mieszkańcy regionu?

Od 1 sierpnia do 31 października tego roku w województwie mazowieckim złożono ponad 385 tys. wniosków na świadczenia wychowawcze na nowy okres. Postanowiliśmy sprawdzić ile dokładnie takich wniosków złożyli mieszkańcy gmin w powiatach grodziskim i pruszkowskim.

1 października ruszył nowy okres świadczeniowy, od sierpnia można było składać wnioski. Zasady programu „Rodzina 500+” pozostały bez zmian. W dalszym ciągu jest to nieopodatkowane świadczenie w wysokości 500 zł, wypłacane do 18. roku życia dziecka. Nie zmienia się również kryterium dochodowe obowiązujące jedynie na pierwsze dziecko (800 zł lub 1,2 tys. zł w przypadku dziecka niepełnosprawnego).

Najwięcej wniosków złożono w Warszawie, bo ponad 100 tys. Poza Warszawą w województwie mazowieckim to Radom wiedzie prym przekraczając próg 14 tys. wniosków. A ile złożono ich w naszym regionie? O dokładne dane poprosiliśmy Mazowiecki Urząd Wojewódzki. – W powiecie grodziskim złożono 7 225 wniosków, co stanowi 2 proc. ogółu złożonych wniosków, w powiecie pruszkowskim złożono 11 990 wniosków, co stanowi 3 proc. ogółu złożonych wniosków. Razem w obydwu powiatach złożono 19 215 wniosków, tj. 5 proc. wszystkich złożonych wniosków na Mazowszu – wylicza biuro prasowe wojewody mazowieckiego.

Liczba złożonych wniosków  w gminach powiatu grodziskiego:
◽  Grodzisk Mazowiecki – 3 703 wnioski
◽  Milanówek – 1 050 wniosków
◽  Jaktorów – 1 005 wniosków
◽  Żabia Wola – 814 wniosków
◽  Baranów – 428 wniosków
◽  Podkowa Leśna – 225 wniosków

Liczba złożonych wniosków w gminach powiatu pruszkowskiego:
◽  Pruszków – 4 209 wniosków
◽  Brwinów – 2 070 wniosków
◽  Raszyn – 1 640 wniosków
◽  Piastów – 1 582 wnioski
◽  Michałowice – 1 287 wniosków
◽  Nadarzyn – 1 202 wnioski


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 7

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Aga

Pruszków przoduje i zawsze przodował nie tylko w nowo rejestrowanych mieszkańcach ale w przepełnionych szkołach, zakorkowanych ulicach, liczbie sklepów monopolowych i ciuchlandach na jednego mieszkańca. Nie dziwi, że jak dają to brać trzeba. Sama biorę by odzyskać choć w części to, co dokładam na innych w tym systemie. Żałosne w tym kraju jest, że coś co miało wspomóc rodziny dofinansować, służy za sposób na życie, intratne żródło dochodu. Państwo wspiera bezrefleksyjną kopulację a ludziom nie będzie chciało się pracować gdy pieniądze mogą zdobyć w łatwy i przyjemny sposób, płodząc dzieci. Rząd się cieszy, że bezrobocie spada ale ile osób zrezygnowało z pracy i nie zarejestrowało się w PUP-ach, o tym się wygodnie milczy. Zaczęliśmy żyć w kraju gdzie jedna pensja wystarczy, bo drugą zarobek na dzieciach zastępuje.

@olo

za to pisiory na sobie "oszczędzają" bardzo. Ale 500 pln zamknie gęby półmózgom a kasa płynie do pisowskich aparatczyków

olo

tyle pieniędzy dla funkcjonariuszy reżimu PO-PSL mogłoby trafić a tak dostaną je Polacy

@Gośka

Mają prawo to korzystają, co ci do tego ? zapytaj ile zasiłków Polacy ciągną za granicą.

Gośka

W Brwinowie jest pełno ukraińców .Dlaczego nie podacie ile wniosków oni złożyli ?

Gość

a od nowego roku będzie program "królik+" finansowany przez ministra zdrowia, w założeniach preferujący te "króliki", które w przeciągu roku pokryją co najmniej 63 "króliczki" i przedstawi zaświadczenie o brzemiennym stanie "króliczki", to wówczas otrzyma od ministra 500,- zł. Planowany przyrost populacji to 378 mln, a koszt programu to tylko 3 mld zł.

W

To wygląda że Podkowa wymiera najmniej wniosków ..fajnie może będzie jakaś willa taniej do sprzedania :-)