°


Seweryn Dębiński

Ile zarobiła WKD?

Warszawska Kolej Dojazdowa zamknęła poprzedni rok z zyskiem na poziomie prawie 3,5 mln zł. Działania spółki zostały ocenione na tyle dobrze, że jej zarząd nie tylko dostał absolutorium, ale w tym samym składzie został powołany na kolejną kadencję.

Wśród kolejowych przewoźników w naszym regionie „wukadka” cieszy się najlepszą renomą. Spore inwestycje w ostatnich latach sprawiły, że dysponuje ona nowoczesnym taborem i częściowo zmodernizowaną infrastrukturą. WKD niezmiennie pozostaje też liderem punktualności, bijąc nie tylko konkurentów z własnego podwórka, ale wszystkich krajowych przewoźników.

Teraz do listy sukcesów może dopisać dobry wynik finansowy za 2017 r. Spółka zamknęła poprzedni rok zyskiem netto w wysokości ponad 3 mln 466 tys zł. Na tej podstawie obecny zarząd otrzymał od zgromadzenia właścicieli absolutorium. Prezesa Michała Panfila, Jolantę Dałek i Tomasz Trettera (członków zarządu) powołano też na następną kadencję.

A jakie są plany przewoźnika na najbliższy czas? WKD ma ambitne plany związane m.in. z budową drugiego toru do Grodziska Mazowieckiego, przyszłorocznym remontem stacji Warszawa Zachodnia i przebudową przystanków. O tegorocznych inwestycjach piszemy tu.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 6

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

kierownik

Hmm... Zarobek jest całkiem spory, ale na terminale płatnicze nie ma kasy. W sumie po co ułatwiać coś pasażerom, skoro i tak korzystają z usług WKD.

Gość

Przystanki to jedno, bo wyglądają tragicznie. Dwa to pora zwiększyć częstotliwość kursowania pociągów a trzy co to za ściema, z tym przetargiem dotyczącym możliwości płacenia karta za bilet. Przecież to nie problem ale jak się nie chce lub jest się nieudolnym to już pojawia się problem. Może pora w szeregach wkd zrobić roszady i osoby kompetentne zatrudniać, takie co się znają na rzeczy.

Benek the Roman

Świetnie! Teraz zrobcie żeby te niebieskie tablice zawsze działały, takze w razie awarii kolei i wprowadzcie terminale w kasach. Dziękuję!

Gość

zarobki WKD to nic w porównaniu z pruszkowska maszynką do zarabiania pieniedzy-CKiS !!! Kosztowała nas miliony ale pomimo to ciesze sie ze Pruszkow na tej chlubnej inwestycji juz zarabia i to nie malo,nie malo.Brawo soltys!

Gość

Gość

to może tak zróbcie wreszcie peron na rakowie