16° Czwartek
26 Kwietnia

Pią

Sob

Nie

Pon

Wt

Śr
IMGW

IMGW wydaje ostrzeżenia

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed burzami z opadami deszczu. Lokalnie może padać także grad.

Po południu w naszym regionie zaczął padać deszcz. W oddali widać też ciemne chmury. I niestety prognozy pogody nie są zadowalające... – Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 30 mm do 45 mm, oraz porywami wiatru do 90 km/h. Lokalnie grad. Prawdopodobieństwo: 80 proc. – przewiduje synoptyk IMGW Michał Jaworski. 

Dla Mazowsza wydano ostrzeżenie drugiego stopnia. Co to oznacza? – Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia. Niebezpieczne zjawiska w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej – czytamy. 


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 3

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

lennox

Akurat AccuWeather przepowiadał opady około 13 ... Może twój telefon przekłamuje i jest do wyrzucenia.

Gość

Zapytaj sie starej czy jest jakieś 500+ na bałwanów

brwinowianin

za_je_bia_szczo ! - na wszystkich trzech aplikacjach pogodowych jakie mam zainstalowane na telefonie dziś miało być cały dzień słonecznie ! Więc przyjechałem sobie ROWERKIEM do pracy ! AccuWeather - podobno taką ma sprawdzalność ?! Jak dla mnie najgorsza sprawdzalność! Właśnie ją odinstalowuję bezpowrotnie !!! Zły jestem, kto mi zapłaci za czyszczenie roweru i mokre ubrania?!