27° Niedziela
19 Sierpnia


Pixabay

IMGW wydało ostrzeżenia o silnym wietrze

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają przed silnym wiatrem w całej Polsce. W naszym regionie w porywach wiatr może osiągać prędkość 80 km/h.

–  Na obszarze województwa występują porywy wiatru do 65 km/h, średnia prędkość wiatru wynosi 25-40 km/h. Najsilniejsze porywy wiatru w ostatniej godzinie zanotowano w Warszawie - 65 km/h. Na pozostałym obszarze regionu  porywy nie przekraczają 55 km/h. W najbliższych godzinach prognozowany jest wzrost prędkości wiatru i porywy do 80 km/h – poinformował synoptyk IMGW Jakub Gawron.

Na Mazowszu obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia. A cytując serwis pogodynka.pl oznacza to, że: Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 8

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Głos

Przynajmniej smog wywieje a i szlachta parzęciewska spokojnie zaciąganie się świeżym powietrzem wychodząc z klatek swoich apartamentów...

Radzio

WIND to jest wiatr !!!

silver

Tak to i ja potrafię przepowiadać pogodę.

Goście

Na razie spokojnie, oby wieczorem nie szalało ;))

Halina

Nie mówi się wiatr tylko wiater

Gość1

Mapki pierwsza klasa

Gość

Wieje od ponad doby a ostrzegają dzisiaj.... dzieki

Gość

Fajne mapki! Ciekawe co oznaczają te kolorki?