27° Niedziela
22 Lipca

Pon

Wt

ŚrWPR

IMGW zapowiada załamanie pogody

Wszyscy czekają na nadejście prawdziwej wiosny i cieplejsze dni. Niestety wszystko wskazuje na to, że na ocieplenie trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. IMGW wydał właśnie ostrzeżenie przed... opadami śniegu.

Załamanie pogody ma przynieść niż Elizabeth. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla 10 województw, w tym dla Mazowsza. 

Według prognoz powinniśmy przygotować się na opady śniegu o umiarkowanym natężeniu. Przewiduje się, że opady śniegu mogą spowodować wzrost pokrywy śnieżnej od 5 do 8 centymetrów. Porywisty wiatr może powodować zawieje śnieżne. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska szacuje się na 80 proc.

Ostrzeżenie obowiązuje 29 marca od godz. 2.00 do godz 21.00


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 3

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Pulsar, rower już dawno wyjęty. Za nami już dwa ładne weekendy w marcu...

Rado

Nie chowajmy nart !

Pulsar

Bez paniki. Proszę się nie obawiać powrotu zimy. Rzeczywiście w czwartek w naszym regionie, już dziś po 22-ej zaczną się opady. Opady potrwają do około 12-13-ej w czwartek. Do tych godzin będziemy mieć nieprzyjemny wschodni wiatr. Po 13-ej wiatr skręci na zachodni i popołudniu zrobi się cieplej, niż będzie za dnia. Co do opadów. Nie będzie tragedii. Może 3cm śniegu, po którym w piątek nie będzie śladu. W piątek kolejne zmiany w pogodzie. Wiatr z zachodniego zrobi się południowy i temperatura podskoczy do 10'C. i wszystko na to wskazuje, że w przyszłym tygodniu możemy spodziewać się temperatur w okolicach 15-20'C!! Pierwsze tak cieplutkie dni będą. Przygotujcie rowery, rolki i zaczynamy prawdziwą wiosnę od przyszłego tygodnia!