19° Sobota
22 Września


piastow.pl

Inwestują w energooszczędne oświetlenie

Oprawy z sodowymi lampami powoli odchodzą do lamusa. Na jednej z ulic w Piastowie pojawiło się energooszczędne oświetlenie.

Moda na ekologię i rozwiązania energooszczędne trwa dobre kilka lat. W związku z tym gminy m.in. starają się wymieniać stare sodowe oprawy latarni. W ich miejsce pojawiają się nowoczesne ledy. Takie rozwiązania powoli pojawiają się na ulicach Piastowa. 

Nowoczesne oświetlenie to nie tylko oprawy led, ale i przydatne funkcje. – Oprawy z lampami sodowymi zostaną zastąpione oprawami LED z nowoczesnym sterowaniem polegającym m.in. na: wprowadzaniu scenariusza świecenia wraz z redukcją mocy w zależności od pory doby, alarmowaniu o awarii lampy, o uderzeniu w słup, bądź próbie kradzieży oraz geolokalizacji każdej lampy – informuje Anna Lorens, z piastowskiego magistratu. 

Pierwsze energooszczędne lampy zamontowano na całej długości ul. Dąbrowskiego. Łącznie zainstalowano 16 opraw ledowych. 


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 23

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Kto reprezentuje wolny Piastów??? Dyzma i jego drużyna???

Gość

Wolne Miasto Piastów kojarzy mi się z miastem faszystow, którzy chcą przejąć władze podobnie, jak to uczynilo "PiS" twierdząc że Polska jest w ruinę... Prokuratura nikomu z Wladz Miasta nie postawiła zarzutu kradzieży mienia, jak twierdzą faszysci... Kłamstwo ma krótkie nogi i wcześniej, czy później poniesiecie odpowiedzialność prawno-moralno.... Rzygać się chce czytając takie wypociny...

Gość

Do Tworek blisko, to tłumaczy wiele, czemu tak wiele kretyńskich słów, tu się leje ... Jeszcze rok, może dwa, góra trzy będziecie zdrowi na ciele, gdyż głupiego rozumu się nie wyleczy... Pamiętajcie, że "piastun" chroni wasze zdrowie, w poniedziałek zgłoście się po zdrowie .... Z upoważnienia kierownika POZ !!! JK

WMP

Bojaźń utraty władzy przez Nasz Piastów jest wprost proporcjonalna do intensywności klikania na negatywne wpisy obecnych władz miasta. Lecz ruch społeczny na rzecz Wolnego Piastowa od strukturalnych kanalii dojących miasto z kasy nie podda się tej propagandzie zagłuszania rzeczywistości. Apelujemy do rozsądnych mieszkańców miasta o demaskowanie wszystkich przekrętów ekipy żerującej na finansach miasta. Niech żyje "Wolne Miasto Piastów"!!!!, wolne od patologii korupcyjnej i starych układów dewastujących miasto w imię prywatnych korzyści nielicznych.

Gość

Napisałem jełopie, że oświetlenie LED jest zarówno jak i ciepłe, zadzwoń do urzędu Piastowa i zapytaj się dlaczego zażyczyli sobie zimną.

Gość

Do gościa z 09:43 ' to wyjdź sobie wieczorem i popatrz jak "ciemne" jest światło sodowe na Piłsudskiego, a jak "jasne" na Dąbrowskiego. Chyba, że masz jakiś poważny problem ze wzrokiem, że odróżnić tego nie umiesz. Poza tym barwa światła sodowego jest barwą ciepłą, przyjemną dla oka. To co świeci na Dąbrowskiego teraz, przypomina cmentarne klimaty.

filip

Dąbrowskiego 1 na wysokości pasów nie działa od początku. Świecą gorzej od sodówek

Piastowiak

Burmistrz energooszczędnym oświetleniem bałamuci mieszkańców, że prowadzi oszczędną gospodarkę w mieście Piastowie. Nie z nami te wybiórcze numery Bruner.

Bemowiec

Na Wysockiego nie bo tam jest patola

Piastun

Geolokalizację to geolog czy teolog wymyślił ;-)

Gość

Pruszków powinien w to zainwestować, miasto jest BARDZO ciemne, za ciemne. Ja rozumiem, że LEDy kosztują więcej ale zwracają się po latach (niższe zużycie energii, nie przepalają się).

Gość

Co wy wypisujecie. Oświetlenie LED to jest przyszłość, po pierwsze barwy są różne - od zimnej do ciepłej, to kwestia zamawiającego (miasta) jakie sobie zażyczył, ceny są takie same, po drugie są dużo bardziej energooszczędne od sodówek, a po trzecie nie przepalają się co kilka lat. Generalnie przeważają pod każdym względem. Światło sodowe jest nienaturalne, zbyt żółte i niestety ciemne.

Adam

Piastow to wstretna dziura! Pruszkow heja

Ziom

Burak Marcin.W wypad z Pruszkowa do Lodzi!

Gość

Okropnie mugaja az oczy bolą.

Gość

Brawo piastów a Pruszków jak zawsze w tyle nawet z czujnikami smogu

Gość

Że co? Że lampy mają GPS żeby je nikt nie ukradł....?? Hehehe..... Już to widzę, jak złodziej siedzi na słupie i odkręca sobie lampkę..... Prawda zapewne jest taka, że w te badziewie powkładane są jakieś nadajniczki GSP tylko dlatego, żeby sprzedać je naszemu "mądremu" Miastu za kupę szmalu. A i tak nie świecą wszystkie. Porażka...

Gość

A widział ktoś jak one świecą??? To zapraszam na spacer po ul.Dąbrowskiego po zmierzchu. Przede wszystkim kilka tych lampek nie świeci w ogóle. A te co świecą to jakaś tragedia. Przy tych lampkach ulica wygląda na ciemną i ponurą bardzo. Potęguje to typowa zimna barwa światła. Tak słabej mocy światło dobre jest do piwnicy, ale na pewno nie na ulicę!

Gość

Światło ledów jest ohydne. Miasto nocą w oświetleniu sodowym wygląda po prostu ładnie - szczególnie zimą. W świetle ledów przypomina niestety prosektorium.

NIK

Jakby burmistrz nie zapychał kieszeni kolesiów w PPUK Sp. z o.o. gdzie już władował prawie 3 mln zł to nie byłoby tylko 16 nowych lamp LED na Dąbrowskiego ale 116 na ul. Wojska Polskiego. Te kanalie wydadzą na miasto 150 tys zł (łącznie z artykułem sponsorowanym dla szumu) , a po cichu do swoich kieszeni 1,5 mln zł.

Gość

Pruszkowie bierz przykład i do roboty :)

Gość

Fajnie. Nie znosze lamp sodowych

Gość

A dlaczego nie na Wysockiego?