°


pixabay.com

Inwestycje ruszą wiosną

Budowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, modernizacja ulic, nowe ścieżki rowerowe i kilka innych inwestycji. To plany michałowickiego magistratu na najbliższe miesiące. Większość z nich rozpocznie się, jak tylko pozwoli na to pogoda.

Mimo niezbyt sprzyjającej pogody trwa budowa sieci kanalizacyjnej i wodociągowej w ul. Błękitnej w Michałowicach-Wsi, sieci kanalizacyjnej w Alei Starych Lip w Komorowie. W ul. Okrężnej przebudowywana jest sieć wodociągowa oraz budowana kanalizacyjna. Kolejne odcinki będą powstawały jak tylko zrobi się cieplej. – Niebawem, wraz z poprawą warunków pogodowych, rozpoczną się prace związane z powstaniem nowych odcinków sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Obydwie powstaną w Granicy, w ulicach: Barbary, Szczęśliwej i Rekreacyjnej oraz w Pęcicach Małych w ul. Skowronków. Wkrótce w Pęcicach, w ul. Piachy będzie budowana nowa sieć wodociągowa, natomiast w Granicy, w ul. Reja zostanie przebudowana już istniejąca. Z kolei prace kanalizacyjne rozpoczną się niebawem na dwóch ulicach w Komorowie, a są nimi ul. Stara Droga oraz ul. Zielna – czytamy w komunikacie michałowickiego urzędu.

W najbliższym czasie planowana jest także budowa sieci wodociągowej w ul. Parkowej w Opaczy Małej oraz kanalizacji sanitarnej w ul. Tadeusza Borowskiego w Michałowicach-Wsi.

Przybędzie też rowiązań przyjaznych dla rowerzystów. – W Michałowicach wzdłuż ul. Kolejowej powstaje droga rowerowa, która realizowana jest w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Powstanie ona na odcinku od ul. Szkolnej w Michałowicach do ul. Kasztanowej w Michałowicach-Wsi. Jej długość wyniesie 872 m – informuje urząd gminy w Michałowicach. – Na parkingu w Regułach powstaje autonomiczna wiata solarna. Stacja ma umożliwiać darmowe ładowanie pojazdów elektrycznych, 12 rowerów i 2 samochodów – dodają urzędnicy.

Prace przy przebudowie dróg rozpoczną się wiosną. – Na ulicy Kasztanowej w Michałowicach-Wsi zostaną przebudowane istniejące przepusty znajdujące się na skrzyżowaniu tej ulicy z rzeką Raszynką. Wraz z budową sieci wodociągowej nastąpi przebudowa ul. Mokrej w Opaczy-Kolonii. W sołectwie Komorów zostanie zmodernizowana ul. Polna na odcinku od ul. Słonecznej do ul. Starego Dębu wraz ze skrzyżowaniem. Pozytywnych zmian doczekają się także mieszkańcy i użytkownicy ulicy Przedszkolnej i Spacerowej w Nowej Wsi. Tutaj, poza wymianą nawierzchni i wykonaniem chodnika, zostanie wybudowany parking przy ul. Spacerowej – zaznacza michałowicki magistrat.

Planowana jest także modernizacja pięciu innych gminnych ulic. Postępowania przetargowe ogłoszono już na przebudowę ul. Baśniowej i ul. Firmowej w Regułach oraz ul. Kujawskiej, ul. Lubuskiej i ul. Podlaskiej w Komorowie.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 4

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Piszą o nowych remontach i przebudowach ulic a co z wjazdami na posesje po remoncie ulicy Regulskiej niech najpierw naprawiają to co spieprzli

Gość

najpierw niech naprawia co zepsuli czy tez nie dopilnowali. i uporaja sie z zalewanymi drogami.

Lolomido

ZAWSZE DUŻO PISZĄ....mało robią ! Ile to już ulic mieli zrobić w 2017 tymczasem jest 2018 i te, które miały być zrobione w 2017 nada są dziurawe :)! No ale lokalni burmistrzowie chwalą się , publikują informacje o planowanych inwestycjach ...ITD.. - NO CHODZI O TO ŻEBY ROBIC POZYTYWNY SZUM ŻE COŚ SIĘ DZIEJE ...a dziać się nie musi ! - M A N I P U L A C J A !!!

"Obserwator

Dla kogo ta kanalizacja w ul. Pod Borem w komorowie przecież tam niema zadnej chałupy to jest droga prywatna p.Kwaśnego z Suchego Lasu. Ul. Polna w tym też Komorowie uważana tylko do połowy a dalej to nie ulica?-pytam się radnej " bezradej" i kolektywu samorządowego z sołtysem na czele. Co ta radna zrobiła dla mieszkańców Komorowa-to jest maszynka do głosowania dla wójta. Obrotna jak powedział eks radny Chr....k który ją protegował na radną. Proszę o opinie na ten temat.