17° Poniedziałek
15 Października

Wt

Śr

Czw

Pią

Sob

mat. prasowe

Jak wygląda Park of Poland po pół roku od startu budowy?

We Wręczy pod Mszczonowem powstaje największy w Europie park wodny: Park of Poland. Budowa trwa już od sześciu miesięcy. Zaglądamy więc na plac budowy i sprawdzamy jak idą prace.

Gigantyczny aquapark, który powstaje pod Mszczonowem ma być gotowy w przyszłym roku. Termin na realizację zadania jest krótki, zwłaszcza, że budowa wystartowała zaledwie pół roku temu i nie należy do najłatwiejszych.

Suntago Wodny Świat, bo tak nazwano aquapark, będzie miał powierzchnię 67 tys. m kw. Mają tu powstać: 24 zjeżdżanie, których łączna długość wyniesie ponad 3 km, a najdłuższa z nich będzie miała 320 m; 10 saun, 5 restauracji, 4 bary przy basenach. Uzupełnieniem kompleksu ma być ogród oraz 700 prawdziwych palm.

Co dziś dzieje się na terenie budowy? – Zakończono już budowę płyty basenu ze sztuczną falą oraz budowę fundamentów w strefie szatni. Dobiegają końca prace związane z budową ścian i słupów żelbetowych w sekcji budynku odpowiedzialnej za filtrowanie wody basenowej. Do Wręczy przyjechała już też pierwsza z atrakcji – zjeżdżalnia wodna o nazwie Green Mamba. Jeszcze w tym roku 140 tirami przyjadą na teren budowy kolejne zjeżdżalnie. – informuje inwestor.

Jeśli jesteście ciekawi jak dziś wygląda teren przyszłego aquaparku to obejrzyjcie film z placu budowy:


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz