°


aeronauta.pl

Jakie remonty w tym roku planuje PSM?

Pruszkowska Spółdzielnia Mieszkaniowa opublikowała plan remontów, jakie zamierza przeprowadzić w 2018 r. Oto niektóre z nich.

Osiedle Śródmieście
Duży remont szykuje się w budynku przy ul. Trąbalskiego 9. Blok zostanie ocieplony, remont czeka wejścia i balkony. Wymieniona zostanie stolarka okienna na klatkach i w piwnicach. Przy ul. Wojska Polskiego 16 planowany jest remont balkonów, fragmentów balustrady, montaż osłon. Wymianę stolarki drzwiowej i okiennej na klatkach i w piwnicach oraz wymianę kaset domofonowych PSM chce przeprowadzić na Tomcia Palucha 5, Wojska Polskiego 20, Powstańców 10. Remont chodników planowany jest przy Trabalskiego 3 i 5, Powstańców 8 i 10, Kubusia Puchatka 9.

Osiedle Parkowe
Przy Książąt Mazowieckich 8 PSM wyremontuje elewację wejściową, przy Kraszewskiego 6 elewację szczytową, przy Lipowej 1 elewację południową, wymieni tam drzwi na klatkach schodowych. Prace przy elewacji przeprowadzone zostaną także w budynkach Lipowa 21, Bristol 2, Kopernika 10, Lipowa 19. Remont dachu czeka budynki przy Księcia Józefa 1 i 2 oraz Kopernika 9.

Stanisława Staszica A
Ocieplone zostaną budynki przy Jasnej 1, Działkowej 4, Wojska Polskiego 52, Helenowska 12. Remont dachu planowany jest w budynkach Działkowa 48, Helenowska 6, Helenowska 28. Klatki schodowe odnowione bęą przy Wojska Polskiego 62 i Plantowej 4.

Stanisława Staszica B i Bolesława Prusa
Przy Dobrej 5 i 16 budynki zostaną ocieplone. PSM wyremontuje dachy przy Powstańców 25, Katarynki 7, Faraona 9 i Wojska Polskiego 36. Remont ganków i wejść do klatek zostanie przeprowadzony przy Ramzesa 8 i 9, Faraona 11, Emancypantek 1, Wokulskiego 11, Powstańców 17.

To tylko niektóre z planowanych przez PSM prac. Ich pełny spis, wraz ze szczegółową informacją o zakresie remontu w danym budynku dostępny jest tu.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 39

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Skoro nie potraficie zainteresować się na co wasi najemni pracownicy zarządu PSM wydają wasze pieniądze to oznacza , że nie macie prawa narzekać. W marketach o 5 gr kłócicie się z kasjerką nie licząc na ile wasz pracownik miesięcznie czy rocznie was kiwa. Wstyd wykształceni ludzie spłacający kredyty pozwalają , aby ich pracownicy najemni bezkarnie czerpali nieuzasadnione zyski z waszej kieszeni.

Robert

Co ty wiesz o prowadzeniu spółdzielni mieszkaniowej jakie są koszty i wydatki to piszą barany które siedzą w korpach i są przyjezdnymi tzw. słoikami ktore mają zryte głowy.. Dostanie komure, służbową furę, laptot firmowy i kozaczy a na parkingu zlewa paliwo firmowe i zawsze narzeka ... jakie drogie życie w Pruszkowie !!!

Gość

Kiedy remont budynku przy al.Niepodległości 12? Stan koszmarny wewnątrz i na zewnątrz , a do tego otłuczone schody... można się zabić chodząc po nich ... Czy Starostwu nie przeszkadza takie sąsiedztwo ?

Gość

PSM jest własnością członków nie prezesa czy kierownika administracji. Każdy posiadacz prawa do lokalu jest członkiem tej SM i wspólnie z sąsiadami w danej nieruchomości ma prawo decydowania kto, za ile i jakie roboty wykona

Gość

@op - oczywiście, że tak. Jednak durni lokatorzy nawet nie wiedzą, że jest taka możliwość. Gdy próbuje im się to wytłumaczyć to nie wykazują zainteresowania.

op

Jedyny sposób na PSM to wykupywać mieszkania (nie spółdzielcze własnościowe ale nieruchomość lokalowa) a jak udziały w nieruchomości wspólnej przekroczą te, które ma PSM, można im wtedy powiedzieć bye bye. Wspólnota na 1 bloku zawsze będzie tańsza w utrzymaniu niż moloch PSM. I nie będzie się fundować remontów z własnych składek w inne budynku. Powodzenia.

Gość

Andrzej Sicko prezesem? Czyli będzie kolejna wylewka betonu i kolesiostwa.

Gość

Przed ociepleniem bloku spółdzielcy mają prawo do pełnej informacji, czyli : jakie będą całkowite koszty, jaka będzie technologia, z jakich żródeł będzie finansowanie i najważniejsze, jakie będą oszczędności i kiedy się zwrócą. Dla nieświadomych, wpłaty na fundusz remontowy pobierano od momentu zasiedlenia bloku. Zarząd powinien wyliczyć i przedstawić ile pieniędzy uzbierał blok na remonty. W Polsce działają od wielu lat organizacje pozarządowe broniące spółdzielców, wystarczy wpisać ich nazwę w internet np. SOS Płock, Nasz Dom, Krajowy Związek Lokatorów i Spółdzielców itp. Wiele informacji jest na stronie Temidacontrasm. info

Gość

Do Gość 2018.02.01 13:15 Przecież prokuratorzy , sędziowie i policjanci posiadają mieszkania w tej SM. Myślisz . że są ślepi czy inna jest przyczyna tego bezprawia ?

P.

Czy można prosić redakcję z WPR o artykuł w którym władze spółdzielni odpowiedziałyby na pojawiające się w komentarzach uwagi/ zarzuty? Ja nie mieszkam w ich zasobach ale wpływ PSM na przestrzeń miasta jest znaczący.

Daro

Getto chyba w Zanzibarze ! Tak to wyglada

Gość

To zdjecie nie jest aktualne. Ten ładny zielony teren został zabudowany przez deweloperów.

Kkk

A Plantowa 2 dziadostwo z ulicy widać gołym okiem. Czynsz za 3 osoby 60m2 803 zł. Pytam się za co gdzie ocieplenie,elewacja. Trzeba zebrać lokatorów i w końcu założyć wspólnotę mieszkaniową chociaż wiadomo na co będą szły pieniądze. Siostra w Markach za 90 m2 płaci 720 zł a standard o 2 klasy wyższy.

Gość

Kiedy po wyborach do rady nadzorczej prezes podchodzi do dziewczyny, która została wybrana i mówi: Mówiłem,że masz o wybór się nie martwić. W trakcie prezentacji dziewczyna ta powiedziała: Tata był w radzie, brat był w radzie to i ja chcę być w radzie. To była cała prezentacja.

Gość

Dobrze, że już nie jestem w PSM tylko w normalnym bloku gdzie jest Wspólnota Pieniądze jakie sobie nalicza PSM są ABSURDALNE ! Za mieszkanie 58m2 płaciłem więcej niż obecnie we Wspólnocie płacę za 82 m2 :-) Tyle samo osób zameldowanych i zaliczki te same są żeby nie było ! Ale mam windę w PSM nie było. Tam ma być zysk dla PSM lokator to gość do płacenia. Sprzątaczki głównie rozmawiają, a remonty są tak rzadko, że wiem gdzie idą te pieniądze na inne stare bloki! To nie SOCJALIZM. Lokatorzy danego bloku gdzie jest remont powinni za niego płacić, a nie wszyscy się składają! Np na ocieplanie budynków innym :-) W Warszawie tak mieli znajomi ocieplanie budynku było i przez rok płacili wszyscy z danego bloku więcej, aby to spłacić ! A nie blok w miarę nowy z 96roku i mam płacić za bloki z lat 70-80? Jak ktoś kupił ruinę to niech sobie ruinę remontuje i ponosi z tego tytułu większe koszty.

Gość

Ten cały PSM można by w kosmos wysłać niech by Sobie tam gospodarowali.

Gość

Spółdzielniani decydenci powinni się zjawić na spotkaniu z Filipem Springerem. Może coś z jego przemyśleń dotarłoby do nich. Dość parkingowych blokowisk, pstrokatych jak odpustowy stragan.

Gość

Czyli blok przy Chopina 66/70 nie będzie dalej ocieplane ?Jak zwykle odwalili bubel i tyle ,kiedy to się skończy ?Ta grand ?

Gość

Ludzie - koniec świata! Niejaki Mirosław (to raczej on o czym świadczy dość charakterystyczny styl tego osobnika) jest z czegoś niezadowolony! I jak to teraz chwalić Magistra?

Gość

W XXI wieku z milionów Polaków nomenklatura posowiecka uczyniła niewolników. Spółdzielnie to prywatne zrzeszenie osób - a nie państwo w państwie. To bezprawie istnieje dlatego, że zniesiono obowiązkowe kworum które jest podstawą demokracji. Prezesi zarządów wynajmują małe sale na Walne Zgromadzenia np 10 tys członków a sala na kilkaset osób. Przy obowiązkowym kworum Prezesi robiliby wszystko aby było kworum do uchwalania uchwał. Spółdzielcy macie oręż na prezesów od 2007 r. Każdy spółdzielca ma prawo w zawitym terminie (15 dni) złożyć propozycję uchwał do WZ w każdym temacie np redukcji pracowników i opłat, pod propozycją uchwały musi się podpisać minimum 10 członków. Bierzcie sprawy w swoje ręce.

Gość13

CO Z REMONTEM BLOKU PRZY WOJSA POLSKIEGO 25, MIAŁ BYĆ W 2015, 2016,2017 I CO. JEST ON PRAWDOPODOBNIE NAJSTARSZYM BLOKIEM PRZY WOJSKA POLSKIEGO. ZROBILI DUŻO MŁODSZE PRZY SPRAWIEDLIWOŚCI I NIEPODLEGŁOŚCI . TO JEST GRANDA I BANDA.

Gość

Czas zacząć wyciągać konsekwencje z braku konsekwencji i działania PSM Pruszków. Horrendalnie wysokie czynsze (fundusz remontowy , opłata eksploatacyjna). Może czas wystąpić o ujawnienie na co poszły te pieniądze, choćby przez ostatni rok??? o sprzątaniu na klatkach już nie wspomnę, syf i smród. Jak lokatorzy sami nie posprzątają, to PSM ma to gdzieś.

Gość

SM to największa "mafia" z PRL, chroniona przez sprzedajnych prawników w prokuraturze, sądach i przez sędziów referendarzy z KRS. (90% statutów nie zgodnych z ustawami) Roczne wpłaty zaliczek na konta SM to ok 65 miliardów zł. Ogłupiani spółdzielcy płacą za wszystko, a uważają się za lokatorów.

MIROSŁAW

A CO Z OCIEPLENIEM I Z WYKONANIEM ELEWACJI BLOKU UL.LIPOWA 9 KTÓRY BLOK ISTNIEJE JUŻ 48 LAT .PYTAMY KIEDY /PODOBNO MIAŁ BYĆ W TYM ROKU./I CO ????

Gość

Kim jest Andrzej Sicko bezwzględnie zabiegający o fotel Prezesa PSM?

Mark

ta spółdzielnia mieszkaniowa to jakiś żart! ocieplenia bloków? pewnie tych samych bloków co w ubiegłym roku ocielono jedną stronę - to teraz w planie planowane jest ocieplenie drugiej strony:) potem jest sie czym chwalić ze wykonano tyle remontów..... a prezesik pewnie za chwilę kolejne większe auto bedzie musiał sobie kupic bo do obecnego się juz zaczyna nie mieścic......

Gość

Widzisz Max, jako przyjezdny nie wyczułeś wielkiej szansy na wygranie walki o rząd lokalnych dusz. Zamiast do prokuratury, jak ktoś tu słusznie zauważa, to ty poszedłeś się umizgiwać, uśmiechać i wręczać kwiaty.. miałeś złoty róg, ale... ZAWIODŁEŚ, MAX

Gość

Do P. No wiesz co? Jak możesz tak pisać o takiej fajnej spółdzielni? Przecież ostatnio na uroczystości szereg notabli naszego miasta składało serdeczne gratulacje i piało z zachwytu nad wcielaniem idei spółdzielczości w Pruszkowie! Kogo tam nie było! Wszystkie partie i wspólnoty. Wszystkie te same twarze, co zawsze (plus kilka nad wyraz młodych) biły pokłony i wręczały kwiaty i puchary. Jak ci się nie podoba to wyprowadź się z Pruszkowa, niewdzięczniku.

Gość

miejmy nadzieję, że dzięki ustawie o jawności w końcu dowiemy się czemu te opłaty były tak duże i - przede wszystkim - na co poszły BRAWO PIS!

Gość

widzicie te przedrepty? nawet na kostkę nie ma kasy, żeby nie chodzić po błocie. ale widać, że przez 30 lat nikomu to nie przeszkadzało

P.

Przykro o tym pisać, ale PSM, mimo tak wysokich opłat to chyba jedno z najbrzydszych osiedli w Polsce, a już z pewnością w regionie. W okolicznych miejscowościach/ dzielnicach prawie 100% bloków ocieplonych a tu łata na łacie. Bloki od strony "Pomnika" (Wojśka Polskiego/ Helenowska) przypominają trzeci świat.

Gość

"zapomnieli" dodać, że po 30 latach zmienił sie prezes spółdzielni

Gość

Jakie super aktualne zdjęcie ...:-)))

Gość

To zdjęcie wygląda jak getto w Afryce , gdzieś koło Addis Abeba

Gość

plus remont strony internetowej, na której mają się pojawić wszystkie informacje wymagane przez ustawę o jawności (oświadczenia majątkowe prezesów) dokumenty, PRZETARGI itp. do których dostęp dla członków spółdzielni był dotąd utrudniony lub wręcz niemożliwy tak jak na BIP-e urzędu miejskiego, TBS, czy starostwa

Gość

Przydałaby się prokuratura w tej spółdzielni.

Gość

Błagam o rozsądne podejście do estetyki. Jak się patrzy na to zdjęcie to aż oczy bolą od brzydoty.

KAMA

Ciekawe kiedy Dębowa 3 będzie remontowana , balkony dają wiele do życzenia ,odpadający beton o nieszczęście nie trudno .

Jaro

Na Prusa Przy Palacu sa piekne bloki. Osiedle nr1 w Pruszkowie!