19° Czwartek
18 Października

Pią

Sob
Seweryn Dębiński

Jaśniej na przejściach dla pieszych w ciągu ul. Prusa

Dokładnie chodzi o trzy przejścia dla pieszych w Pruszkowie – na skrzyżowaniach z ul. Niecałą, Kraszewskiego i Kościelną. W tych lokalizacjach zebry zostaną doświetlone.

Nie da się ukryć, że ul. Prusa to jedna z najbardziej uczęszczanych ulic w Pruszkowie. Na chodnikach pełno pieszych, a na jezdni samochodów. Starostwo powiatowe, które jest zarządcą tej drogi, zdecydowało o doświetleniu trzech przejść dla pieszych. Wszystko po to, by było bezpieczniej.

Latarnie już działają, choć system wymaga kilku poprawek. – Systemy doświetleń przejść dla pieszych w ciągu ul. Bolesława Prusa w Pruszkowie przechodzą ostatnie poprawki przed ich ostatecznym odbiorem planowanym na przyszły tydzień. Doświetlenia działają i już wypełniają swoją funkcję zapewniając lepszą widoczność pieszych na pasach przez kierowców. Nie mniej jednak poprawek wymaga usytuowanie znaków drogowych znajdujących się na nich i przy nich, oraz samo ustawienie lamp doświetlających, tak aby jej wiązka nie powodowała dyskomfortu mijających przejście kierowców. Wszystkie te elementy zostaną poprawione w ciągu najbliższych dni i oczywiście przed ich odbiorem technicznym – wyjaśnia Krzysztof Bukowski ze Starostwa Powiatowego w Pruszkowie.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 26

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

W dużej części Warszawy (!) Nie ma takiego problemu jak na Bolesława Prusa, a mogłoby się wydawać, że miejscami jest tam więcej przyjezdnych z wsi niż w rejonach rzeczonej ulicy

Gość

Bardzo fajna sprawa. Te na Chopina to mega fajne rozwiązanie z głośnikami. Nie sądzę by kogoś straszyły a jedynie wymuszały atencję. Ciekawe czy na Prusa to zamontują, chociaż tam jest taki ruch, że mogłoby się nie sprawdzić. Znak ludzika na przejściu jest po prostu obłędny i widoczny z daleka a funkcja migania podczas przejścia pieszego mówi sama za siebie. Ciekawe kiedy takie przejścia zamontują w Warszawie. Dobry pomysł !

Gość

Dodatkowe oświetlenie na pewno nie zaszkodzi.... popieram osobę, która dokonała pierwszego wpisu: piesi na Bolesława Prusa przechodzą z jednej strony na drugą bardzo często nie patrząc, czy coś jedzie - przecież to jest wtargnięcie przed zbliżający się samochód!! Drodzy Piesi!! miejsce trochę wyobraźni.... przecież jeśli na Bolesława Prusa jest korek, to bywa, że zza innego samochodu nie widać, że ktoś idzie. A gdy nie ma korka - samochód im cięższy tym trudniej go zatrzymać. Zdrowie i życie Wam nie miłe?? Przecież to problemy dla Was i dla kierowcy!

Gość

Swieci to po oczach że pieszych nie widać Wprowadzić 30 km/h Raz na jakiś czas może leniwa policja by tyłki ruszyła ? Lepiej się ustawić na alejach przy Tesco za górką i banerem ?? Tumany

Gość

I tak nadal będą wchodzić prosto pod koła jak krowy na roli

Gość 9

Może by ograniczyć prędkość dozwoloną 40 km/godz w ul B.Prusa.

Gość

Moim zdaniem ul. Wokulskiego jest najładniejsza na os. Prusa. I to właśnie dzięki nasadzeniom jest tam zielono i przyjemnie. Mam nadzieję, że remont nie będzie polegał na wycince wszystkiego co tam rośnie. Taki niestety jest standard w Pruszkowie. Zgadzam się niestety z przedmówcą co do świetlenia. Jest fatalne. W kwestii doświetlania przejść dla pieszych na ul. Prusa. Wygląda to paskudnie. Projektował to ktoś, kto nie ma poczucia estetyki. Jestem przekonany, że można pogodzić estetykę i bezpieczeńśtwo

Gość

Ciekawi mnie bardzo kiedy zostanie dokonana przebudowa ulicy Wokulskiego oraz modernizacja oświetlenia omawianej ulicy. Obecne oświetlenie jest skutecznie skrywane za bez przemyślenia i samowolne dokonanie nasadzeń drzew i krzaków tworzących do złudzenia "Busz" Proszę wieczorem udać się na spacer ulicą Wokulskiego nie zapominając wziąć ze sobą latarki, która pomoże ominąć niespodzianki pozostawione na chodnikach przez spacerujących ze swoimi czworonogami

Gość

Jeszcze niech zrobią porządek z parkującymi na przystanku autobusowym przy przedszkolu na Prusa 27 po obu stronach jezdni .

Ania

Za ul.Armii Krajowej jest najlepsza czesc Prusa. Dzieki Osiedlu nr1 w Pruszkowie - Przy Palacu. I Palacykowi ! To super Pruszkow. Bravo

rado

Bo Prusa to ul.nr1 w Pruszkowie. Fajnie ze ja przy niej mieszkam :)

Gość

Kocim oczkom mówimy stanowcze nie!

Gość

O Bukowski wrócił z Nadarzyna i już idzie po bandzie. Szkoda że nikt jie uwzględnił oświetlenia już istniejącego tylko postawił wg własnego widzimisie. Nie trzeba być geniuszem żeby wiedzieć że najlepiej jest doświetlać z góry. Wtedy nikomu to nie przeszkadza ale nie Starosta jak wiele rzeczy lubi robić na przekór i postawili doświetlenia po skosie ciekawe jak to wyreguluje - chyba zmieni prawa fizyki bo po skosie to chyba zawsze będzie kogoś razić. Te halogeny na Prusa widać już z pod Potulika jak się jedzie. Coś Pruszków nie ma szczęścia do tych innowacji Starostwa najpierw opóźnienia na Warsztatowej, dyskoteka na jezdni, do wczoraj nie działające światła na Armii Krajowej (nie wiem jak dziś bo nie jechałem) a teraz jeszcze „doświetlenia” przejść ... No i ten Pan z promocji co go między gminami pożyczają - tragedia.

Gość

Dużo lepszy efekt oświetleniowy dają latarnie zastosowane na przejściach na rogu Kościuszki i Prusa. Jednak są one w okropnej kolorystyce i brakuje im bardzo dobrego rozwiązania w postaci "świecącego znaku" mówiącego o przejściu dla pieszych... Mam nadzieję, że kolejne doświetlenia będą połączeniem dobrych funkcji z obu miejsc, i że wreszcie "kocie oczka" zostaną zastąpione innymi i umieszczone głęboko w jezdni aby nie niszczyły kół pojazdów.

Gość

Wystarczyłoby ruch z wiaduktu skierować bezpośrednio w Aleje Wojska Polskiego i już byłoby bezpieczniej. A tak wracając z podróży po A2 trzeba jechać Bolesława Prusa. Kiedy wiadukt nad torami będzie przebudowywany?

Gość

A ja proponuję doświetlenie ul. Kraszewskiego o kolejne dwa rzędy lamp i chodniki wraz jezdnią świecącą. Pierwsza świecąca ścieżka rowerowa powstała już w Lidzbarku Warmińskim, a sam pomysł w Pruszkowie.

Gość

Alchemik: czytaj ze zrozumieniem „Nie mniej jednak poprawek wymaga usytuowanie znaków drogowych znajdujących się na nich i przy nich, oraz samo ustawienie lamp doświetlających, tak aby jej wiązka nie powodowała dyskomfortu mijających przejście kierowców. Wszystkie te elementy zostaną poprawione w ciągu najbliższych dni”

brwinowianin

Dwóch podpiera samochód, jeden łopatę, a jeden pracuje ! Nic się nie zmienia w tym kraju :)

B.art

Było by świetnie gdyby oświetlenie przejść było spójne, jeśli nie w całym mieście to chociaż w obrębie jednej ulicy. A tak na Prusa testuje się raz takie rozwiązanie raz inne. Wygląda to fatalnie.

Gość

A ja czekam na doswietlenia dalszej części Bolesława Prusa za Armii Krajowej. Tam jeszcze kilka przejść jest zupełnie niewidocznych

Alchemik

Wszystko fajnie tylko lampy doświetlające zamiast być powieszone nad jezdnią, umieszczono tak że oślepiają kierowców (a zmroki i deszcz będą to wrażenie potęgować). Pomysł na dobre udogodnienie został niewłaściwie wykonany i jego przydatność jest mizerna, a szkoda.

Gość

Oby tylko prąd w nich popłynął. Nie tak jak w światłach na Armii Krajowej przy Komorowskiej:))))

Gość MW

A kiedy doświetlone zostanie przejście na skrzyżowaniu Ceramicznej i Komorowskiej bliżej targu? Tam nic nie widać....

Gość

Brawo! Oby więcej takich przejść na drogach Powiatowych w Pruszkowie, szczególnie przy szkołach

Gość

Kto wymyślił te idiotyczne światełka przyczepione do asfaltu na Prusa? Nie dość, że odwracają uwagę pieszych od jadących samochodów to jeszcze odwracają uwagę kierowców od nadchodzących pieszych. Wzrok bowiem skupia uwagę na wiejskiej dyskotece zamiast na najważniejszych obiektach. Unikam tych miejsc jak ognia i wolę nadrobić drogę niż tamtędy przejeżdżać lub przechodzić. To powiat wpadł na ten kretyński pomysł? Podobna sytuacja na Chopina. Nie dość, że lampa świeci w oczy kierowcom i pieszym to jeszcze głośnik straszy przechodzące osoby. Kolejny debilizm.

Gość

To bardzo dobra inicjatywa z tym oświetlaniem przejść. Ale fajnie by było gdyby w poprawę bezpieczeństwa pieszych włączyli się jeszcze policjanci lub strażnicy i zaczęli wlepiać mandaty wszystkim debilom, którzy niczym święte krowy włażą na pięknie oświetlone przejście wprost pod koła, nawet nie rozglądając się czy coś jedzie.