16° Wtorek
16 Października

Śr

Czw

Pią

Sob


piastow.pl

Jest dotacja na wyposażenie przychodni w Piastowie

Prawie 4 mln zł dotacji udało się pozyskać władzom Piastowa na nowy sprzęt dla przychodni Piastun i jej filii powstającej przy ul. Piłsudskiego.

To spory zastrzyk dla tej inwestycji. Pieniądze pozwolą też doposażyć istniejącą placówkę przy ul. Wysockiego. – 25 września burmistrz miasta Grzegorz Szuplewski wraz ze skarbnikiem Grażyną Wójcik, dyrektorem SPZOS Piastun Mateuszem Kuczabskim oraz członkiem zarządu województwa mazowieckiego Elżbietą Lanc podpisał kolejną umowę o dofinansowanie dla Piastowa ze środków unijnych. Środki przyznane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w wysokości 3 mln 862 tys zł przeznaczone będą na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego i diagnostycznego dla piastowskiej przychodni zdrowia – informuje Anna Lorens z piastowskiego magistratu.

Nowe wyposażenie zostanie zakupione m.in. do pracowni kardiologicznej, chirurgicznej, kolonoskopii, gastroskopii, anestezjologicznej oraz rehabilitacyjnej. Ze środków własnych gmin dołoży do nich kolejny milion zł.

– Nowe urządzenia zaczną pojawiać się w przychodni już na początku 2019 roku. Natomiast w nowym budynku będą instalowane w drugiej połowie przyszłego roku, po oddaniu obiektu do użytkowania. Budowa nowej placówki Przychodni Piastun i wyposażenie jej w nowoczesną aparaturę medyczną ma na celu zapewnienie wyższego standardu opieki medycznej. To z całą pewnością przyczyni się do poprawy jakość życia piastowian – zaznacza Lorens.


Ewelina Latosek
ewelina.latosek@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 19

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

piastowiak

Mam nadzieję, że za 3 tygodnie, a dokładniej za 20 dni będę mógł powiedzieć panu Szuplewskiemu papa.

Gość

Gdzie my żyjemy? W przychodni na Reja, podobnie jak 20 lat temu, aby dostać się do lekarza rodzinnego trzeba stawić się przed 7.00, bo inaczej nie będzie numerka, chyba że do jakiegoś koniowała. O innych lekarzach czy stomatologach nie wspomnę.

Mateo

TO SKANDAL!!! MIASTO POZYSKUJE PIENIĄDZE DLA PRYWATY!!! TAKIE CUDA, TO TYLKO W PIASTOWIE! CZAS NA GŁĘBOKIE ZMIANY W NASZYM MIESCIE! MAM NADZIEJÈ, ŻE PRZYSZŁA WŁADZA ROZLICZY BYŁYCH!

Gość

Ooo...prywatny folwark unia sponsoruje??? No ładne się dzieje... A na te krzaczki posadzone, które pozdychały i na tą zaoraną trawę i na te wycięcie starych, dorodnych drzew to też unia dała???

Gość

Do gościa 00.48. Nie chce opublikować tych wyników konsultacji, bo dostał sromotnie w d##ę od całego miasta, w tych konsultacjach. Bo pamiętajmy, że konsultacje nie odbywały się jedynie na osiedlach, tylko na terenie Piastowa aż po Reguły i Ursus.

Gość

Pruszków i Nadarzyn mają już możliwość korzystania z tańszych biletów miesięcznych ZTM w ramach programu "Warszawa+", natomiast władze Piastowa ograniczają się tylko do filozofowania zgodnie z naukami teologi co oczywiście nie zmienia faktu, że mieszkańcy Piastowa są pozbawieni tych udogodnień.....

@Ewa

Teraz są szpalery zwiędłych krzaczków, trawek egzotycznych bo otoczenie władcy ma świecić przekładem dla innych, tylko że ci inni muszą to wszystko zrobić za swoje

Gość niedzielny

Już się przestraszyłem, że podpisuje umowę na budowę obwodnicy. A tak na marginesie, kiedy wypełni obietnice wyborczą i wyremontuje Sułkowskiego? W sobotę i niedzielę z taczką oraz kolegami z NaszegoPiastowa będą zasypywać dziury?

Gość

Który burmistrz tym razem obieca budowę nawierzchni na Sułkowskiego??

Piastun

Przyszedł burmistrz Szuplewski do Piastuna. Piastun się pyta co panu dolega? Panie doktorze, co innego mówię, co innego myślę, a jeszcze co innego robię. – Proszę zgłosić się do kliniki rządowej. Tam leczą partyjnych samorządowców zaordynował doktor ;-)

pkt widzenia

Proszę bardzo jak to punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, a jeszcze tak niedawno przychodnia na Reja i jej dyrekcja dla Szuplewskiego była be, organizował pikiety razem z niezadowolonymi pacjentami zbierał podpisy pod petycjami usunięcia dyrektora i krytykował wydawanie publicznych pieniędzy na modernizację prywatnego folwarku i sarkastycznie odnosił się do nagrody "Perły Eskulapa" po dogłębnym remoncie przychodni , a teraz gdy Kuczabski dobił się dofinansowania na sprzęty to ochoczo podpisuje się pod umowami. Kiedy ten człowiek jest sobą, kiedy był opozycyjnym radnym, czy teraz jak sprawuje władzę ?

Gość

Panie Szuplewski, kiedy ogłosisz pan oficjalne wyniki konsultacji społecznych, w sprawie obwodnicy Pruszkowa? Znowu coś pod dywan chcecie towarzysze zamieść? Który to raz od 1,5 roku? Obłuda. Brak jakiegokolwiek zaufania do słów tego człowieka.

Gość cyrk

Co ten Talib jeszcze robi w Piastowie. Zostały mu już tylko 3 tyg. I może iść do Panattoni bo na reelekcję to nie ma szans żadnych

clematis

A może by tak zatrudnić więcej lekarzy i techników specjalistów, bo sam sprzęt nie wystarczy. Na wizytę u kardiologa pewnie w dalszym ciągu czeka się rok.

Gość

Co to się dzieje z sołtysami jak wybory nadchodzą ...

Ewa

Kiedy remont ulicy Popiełuszki gdzie mieszka burmistrz? Ostatnio często wymieniają tam nawierzchnię. Raz asfalcik, raz kosteczka. Teraz będzie asfalcik? Remont osiedla pana burmistrza przebiegł bardzo szybko, udało się przed wyborami.

Gość

O jakiej rehabilitacji mowa skoro na Reja rehabilitacja jest prywatna i za byle co trzeba bulić wielkie pieniądze i to na tą prywatę prywatną daje Unia?

Pasjonata

A dotacja na Sułkowskiego jest?

Wanda z Sułkowskiego

Kiedy remont Sułkowskiego