18° Wtorek
24 Kwietnia

Śr

Czw

Pią

Sob

Nie

Pon
Polska Agencja Żeglugi Powietrznej

Jest koncepcja siedziby PAŻP w Regułach. Budowa za rok

Rozstrzygnięto konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej nowej siedziby Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej w Regułach. Duży kompleks budynków ma powstać przy al. Powstańców Warszawy, a budowa rozpocznie się wiosną przyszłego roku.

O tym, że PAŻP szykuje się do inwestycji w Regułach informowaliśmy na naszych łamach kilka miesięcy temu. Działkę o powierzchni 16 hektarów PAŻP odkupiła od Agencji Nieruchomości Rolnych. Chodzi o teren niedaleko urzędu gminy Michałowice, położony między al. Powstańców Warszawy, przedłużeniem ul. Granicznej i torami WKD.

Wkrótce po tej transakcji ogłoszono konkurs na opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej nowej siedziby PAŻP. W poniedziałek poznaliśmy jego rozstrzygnięcie. Wygrała firma architektoniczna Dedeco. Według jej pomysłu w Regułach ma powstać kompleks budynków biurowych i nowoczesne centrum operacyjne, z którego zarządzany będzie ruch lotniczy nad całym krajem. Do tego także obiekty o fukcjach rekreacyjnych, a nawet przychodnia. W tym małym miasteczku PAŻP pracować będzie ponad 1,3 tys. osób.

Inwestycja pochłonie niebagatelną kwotę 215 mln zł. Jej realizacja ma rozpocząć się wiosną przyszłego roku. – Funkcjonowanie siedziby nie będzie stanowiło zagrożenia dla  środowiska przyrodniczego. Równocześnie władze PAŻP deklarują dołożenie wszelkich starań aby przebieg inwestycji był jak najmniej uciążliwy dla mieszkańców Reguł – zapewnia urząd gminy w Michałowicach.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 9

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

biotyt

Skoro urząd gminy w Michałowicach zapewnia, że władze PAŻP deklarują dołożenie wszelkich starań aby przebieg inwestycji był jak najmniej uciążliwy dla mieszkańców Reguł, to jakie KONKRETNE będą te działania ??? Ponadto, czy mieszkańcy Reguł będą mogli korzystać z niektórych dogodności PAŻP, jak np. basen, korty tenisowe, sala widowiskowa, restauracja, przychodnia, obiekty rekreacyjne, itp. ???

też gość

Do Gość z 2017.05.16 19:54 - to sie nazywa "chów wsobny".

Gość

patologia nadciąga do bram. w 2011 roku było tak: "agencji, odpowiedzialnej za bezpieczeństwo lotów na polskim niebie, 40 proc. pracowników (678 z 1715) ma wśród innych zatrudnionych bliższych lub dalszych krewnych. 12 proc. pracowników (198 osób) jest ze sobą wprost powiązanych rodzinnie, mają te same adresy zamieszkania. Wśród rekordzistów jest Leszek Gołąb, jeden z dyrektorów biur w PAŻP: w agencji pracują jego żona, dwie córki i dwóch zięciów. Sam prezes PAŻP Krzysztof Banaszek zatrudnił "tylko" żonę i siostrę."

Leica

Pracownicy będą przecież jeździć w kierunku przeciwnym niż mieszkańcy Malich jeśli chodzi o ruch rano i po pracy wiec o jakich korkach mówimy? A zabudowa terenów podmiejskich jest zjawiskiem powszechnie występującym. Jak ktoś chce ciszy i spokoju to polecam lasy i wsie 50km za miastem.

kolba

no i kukurydzy nie będzie

Gość

aż 1,3 osoby ? a te 0,3 to od góry czy dołu cięte ?

Gość

To bardzo interesujące, jak władze gm. Michałowice dbają o mieszkańców. Proszę o odp. jak przez kilka lat budowy mają funkcjonować mieszkańcy Malich, jeżeli cała infrastruktura drogowa zostanie rozjeżdżona przez ciężki sprzęt. Nie piszę nawet o korkach przy włączaniu się w Al. Powstańców w godzinach porannych. Gminę interesuję wyłącznie zysk z podatków, a nie los mieszkańców okolicy.

Gość

"W tym małym miasteczku PAŻP pracować będzie ponad 1,3 osób" Hmm...może jak Agencja się rozkręci to zdecydują się na zatrudnienie całych 2 osób. Kto wie.

Gość

Może miejsca pracy bedą