27° Niedziela
19 Sierpnia


pixabay.com

Jest podpis prezydenta. Pierwsza niedziela bez zakupów już w marcu

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę ograniczającą handel w niedzielę. Zacznie ona obowiązywać bardzo szybko, a pierwsza niedziela bez zakupów czeka nas już 11 marca.

Zgodnie z zapisami ustawy, od 1 marca 2018 r. handel w niedziele będzie stopniowo ograniczany, początkowo do dwóch niedziel w miesiącu w 2018 roku, a następnie do jednej niedzieli w 2019 r. Od 2020 r. będzie obowiązywał całkowity zakaz handlu w niedziele. – Ustawa ograniczająca handel w niedziele przywraca normalność i jest faktycznym pokazaniem wewnątrzspołecznej, polskiej solidarności – powiedział prezydent Andrzej Duda tuż przed podpisaniem ustawy.

Podreślił, że nowe prawo wprowadza zakaz handlu w niedziele etapami, a także przewiduje cały szereg wyłączeń: i co do dni, i co do branż, w których działalność jest prowadzona. – Nie handluje się w niedziele w wielkich i średnich sklepach. Małe sklepiki prowadzone przez rodziny, przez indywidualnych właścicieli będą mogły funkcjonować, jeżeli sami właściciele będą tą działalność prowadzili. Natomiast tam, gdzie pracownicy są zatrudniani w handlu, tam niedziela ma być dniem wolnym od pracy, tak, aby mogli oni spędzić czas z rodziną – mówił Andrzej Duda.

W które niedziele będzie obowiązywało ograniczenie?


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 23

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

turirek to właśnie taki typowy polski robak który całe życie będzie zapieprzał na kasie za minimalną

Gość

Rynku nie można regulować w ten sposób, po pierwsze przestańmy robić jakieś grupy uprzywilejowane, po drugie dajmy ludziom wybór będą chcieli pracować to niech pracują w niedzielę, poza tym po trzecie ja świadczę usługi i też wolałbym pracować czasem w innych dniach i godzinach no ale biznes jest biznes, tak samo chcę mieć możliwość kupić coś 24/7 i pracownicy którzy tam będą pracować mnie nie interesują tak samo jak moje bolączki nie interesują tych pracowników

Gość

kompletny debilizm

turirek

Do: Gość 2018.02.01 23:01 Choroba, ból czy cierpienie nie wybiera, a zakupy można zrobić 6 dni w tygodniu niekoniecznie w niedziele, dlatego jestem ZA ZAKAZEM handlu w niedziele

Gość

Do Turirek: Właśnie dzięki temu "bydłu", które robi zakupy w CH w którym pracujesz, dostajesz pensję i masz za co żyć. Wiedziałeś (aś) zatrudniając się jaka jest specyfika tej pracy więc nie miej żalu do ludzi, że przychodzą w niedzielę zostawić w sklepie pieniądze, które ty potem dostajesz w postaci wypłaty. Więcej szacunku dla ludzi. Pamiętaj: karma powraca. Żeby czasem nie przytrafiło ci się, że jak trafisz do szpitala z zapaleniem wyrostka w niedzielę, lekarz żeby nie powiedział: "bydło nie ma kiedy chorować na wyrostek tylko w niedzielę. "

Jestem za PiS

Mam nadzieję, że prąd również będzie wyłączany w niedzielę. Pracownicy elektrowni też mają prawo do niedzieli z rodziną.

Gość

Naród polski to jednak głupi jest... niedziela będzie wolna a za to w sobotę do 23.45 a w poniedziałki od 00.15....

turirek

Pracuje w jednym z CH w Ursusie i jestem ZA całkowitym zakazem handlu w niedziele. Zresztą 3/4 Europy nie ma handlu w niedziele - patrz: Niemcy, Belgia, Holandia, Austria, Włochy, Francja, Hiszpania, UK, więc czemu nie u nas ? Jak bedzie chciało bydło zrobić zakupy to zrobi w tygodniu albo w sobote - proste jak budowa cepa.

Gość

PO co ta spinka, targu wam nie zamkną, a Centrum Handlowego i tak nie macie.

Daro

PIS sie skisl !!! Donaldu ratuj !

Gość12

i poco nam ta galeria handlowa "NOWA STACJA" jak w niedziele będzie zamknięta, no pytam się po CO ?????????

Gość

No i bardzo dobrze

Gość

Olaboga, gdzie ja browary kupje

Gość

Ale z czego się cieszycie? Bo nie wiem. Ograniczenie handlu w niedziele odbije się podwyżkami cen. Handlowcy mają swoje stałe koszta i dwa czy więcej wyrzuconych dni handlowych w miesiącu spowoduje wzrost cen. Cofamy się do lat z przed 1989, kiedy rząd sterował gospodarką. Niestety, wielu ludzi, którzy nie prowadzili swojej firmy, nie ma najmniejszego pojęcia, czym rządzi się gospodarka. Dla większości Polaków nadal najważniejsze jest, zasiłek, zasiłek, +500, itd. Nie zastanawiają się skąd te pieniądze się biorą. Jesteście ludzie daleko w swej mentalności od sprawienia, by żyło wam się tutaj lepiej. Rząd nie może regulować tym, czy firma ma dziś być zamknięta, czy otwarta. To patologia. Rząd nakazuje płacić ZUS firmą i podatki, bez względu na to, czy ktoś zarobił czy nie, w danym okresie. Tak więc skoro nakazuje płacić daniny i ogranicza możliwość zarobienia przedsiębiorcy na nie, to jest to sterowanie gospodarką z fotela rządowego i powrót w objęcia socjalizmu.

Ja

No w końcu będę miała wolne niedziele brawo.

Ted

Poprzednia ustawa broniąca polskie sklepy zabiła dwie polskie sieci .... i wiele sklepów osiedlowych bo do wprowadzenia tej ustawy sieci nie były zainteresowane sklepami osiedlowymi ale skoro im kazali mieć sklepy do 200 metrów to zrobili osiedlowe i zabili inne ... Teraz ustawa broniąca polskie małe sklepy je zabije do końca. W tej chwili na dwa dni przed zakazem handu w małych sklepach nikt nie robi zakupów bo przecież trzeba zrobić większe bo będą zamknięte. W te kilka dni małe sklepy miały mały utarg. Po wejściu ustaway tych dni będzie kilka w miesiącu i kilkadziesiąt w roku ... co się stanie z małym sklepem bez utargu ...?

Gość

Czy ta ustawa nie łamie prawa wedlug siebie maja byc 2 niedziele handlowe a w kwietniu jest jedna a w grudniu 4 ???

Adam

Taką bzdurę to tylko pisuary mogły wymyślić

PIS to dno

Zamiast dać ludziom zarobić w Niedziele np. 3 razy więcej = minimum 45 zł/h to zamknąć i do kościoła, żeby ludzie wrzucili na tace. Pis, da wam.

Daro

PIS do gazu !!!

Gość

No to zeby bylo sprawiedliwie. Pora teraz na lekarzy, pielegniarki, gazownictwo, pracownikow elektrowni, kolejarzy, autobusiarzy. Niech i oni spedzaja niedziele ze swoimi bliskimi. Proponuje w nastepnej kolejnosci: pracownikow kin, teatrow, restauracji, pubow. A co tam! Niech maja wolne niedziele! Tylko zebysmy sie nie obudzili w czarnej d***e jak w niedziele csla Polska bedzie zamknieta. Ma byc przeciez sprawiedliwie. No nie?

Lol

Ha ha w każdą robocza pozabijają się w galeriach......

Gość

Gdzie w pruszkowie takie fajne CH ?