25° Wtorek
18 Września

Śr

WPR24.pl

Jest przetarg na budowę ul. Błońskiej

Pruszkowski urząd miasta ogłosił przetarg na budowę ul. Błońskiej na odcinku od ul. Traktowej do ul. Południowej. W ten sposób przygotowany zostanie szlak dojazdowy do tunelu powstającego w ciągu ul. Działkowej.

Zakres planowanych prac jest dość duży. Na Błońskiej pojawi się nie tylko nowa nawierzchnia, ale też chodnik, ścieżka rowerowa, miejsca postojowe, zjady na posesje. Sporo pracy będą wymagały instalacje: kanalizacji telekomunikacyjnej, światłowodowej, montaż słupów i budowa kanału technologicznego. Na tym etapie wiemy, że pod topór trafi 14 drzew, konieczne będzie rozebranie części ogrodzeń. – Stan nawierzchni dziś jest tam fatalny. Trzeba więc zrobić ten odcinek, który nie był remontowany. Jakiś czas temu wykonaliśmy przbudowę odcinka ul. Błońskiej od ul. Traktowej do ul. Promyka, teraz chcemy zrobić pozostały fragment. Droga będzie wyposażona w pełną infrastrukturę, czyli odwodnienie z czym też był problem, otrzyma nowa asfaltową nawierzchnię, będą ściezki rowerowe, chodnik, oświetlenie, pełen standard – mówi nam Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa.

Z racji, że Błońska stanowi drogę dojazdową do tunelu, jaki powstaje w ul. Działkowej, odcinek ul. Błońskiej od ul. Południowej do Groblowej ma być realizowany w ścisłej koordynacji z wykonawcą robót budowlanych związanych z nową przeprawą pod torami PKP. Ostatni fragment ulicy prowadzący wprost do tunelu przebuduje PKP PLK. – Wszystko w bezpośrednim sąsiedztwie przeprawy jest robione przez PKP PLK, natomiast płacimy za to my. Projekty są oczywiście uzgodnione, mam nadzieję, że nie będzie żadnych kolizji – zaznacza Andrzej Kurzela.

Budowa Błońskiej zakończy się 30 maja przyszłego roku. O ile uda się pomyślnie rozstrzygnąć przetarg. A co z samym tunelem pod torami PKP? Tam prace mają zakończyć się wiosną przyszłego roku. O szczegółach piszemy tu. Możliwe jednak, że w grę będzie wchodził nie pierwszy a drugi kwartał przyszłego roku. – Takie sygnały otrzymujemy z PKP PLK. Stąd też przesunięcie przebudowy ul. Błońskiej – dodaje wiceprezydent Pruszkowa.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 9

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

DO WPR24

Do WPR24: Co z działkową? oddadzą tunel i będziemy jeździli po tragicznej nawierzchni? Miał być remont - również skoordynowany z budową tunelu.

art

JA SIĘ PYTAM KIEDY ZOSTANIE W KOŃCU WYREMONTOWANA ULICA 3 MAJA?!

TK3

Ja tylko bardzo proszę aby ścieżka rowerowa była wylana asfaltem a nie ułożona kostką brukową.

Wilku

@Xyz Nie, do tunelu będziesz mógł dojechać ulicą Robotniczą.

Gość

I znowu się pomylili w zeznaniach: "Możliwe jednak, że w grę będzie wchodził nie pierwszy a drugi kwartał przyszłego roku. – Takie sygnały otrzymujemy z PKP PLK. Stąd też przesunięcie przebudowy ul. Błońskiej – dodaje wiceprezydent Pruszkowa."

Gasin

Na zdjęciu po prawej siedziba Strabagu :) i kto wygra przetarg??

Xyz

Czyli oddadzą tunel a potem przez pół roku nie będzie można z niego korzystać, bo miasto będzie przez pół roku uwijać z remontem drogi! Nie można było tego zacząć wcześniej??

wbr24

czy spostrzegli Państwo o ile więcej jest inwestycji ? Chyba samorządy zaczęły się obawiać kontrolerów skarbowych z PIS-U ???

Krzysztof

Czym tu się podniecać! Wiadomo że wygra Strabag lub Fal Bruk ( Falenta) z Piaseczna! Ten co wspiera PISIORKÓW Ma przetarg w kieszeni! Takie są realia wiec nie snujmy marzeń!