13° Poniedziałek
25 Czerwca

Wt

Śr

Czw

Pią


Bolo Skoczylas

Jest przetarg na Pszczelińską

Jak już wielokrotnie informowaliśmy przetarg na przebudowę ul. Pszczelińskiej w Brwinowie miał zostać ogłoszony jeszcze w styczniu, ale tak się nie stało. Ale kilka dni temu wreszcie ogłoszono postępowanie.

Pszczelińska to jedna z najważniejszych dróg znajdujących się w Brwinowie i jednocześnie jedna z najbardziej zniszczonych. Każdego dnia korzysta z niej wielu kierowców, ponieważ stanowi fragment wygodnego szlaku prowadzącego do Błonia, Milanówka czy objazd do autostrady A2 przez mniejsze brwinowskie miejscowości.

– Przetarg jest w przygotowaniu. Mamy początek roku, więc nasze wydziały mają bardzo dużo wniosków. Myślę, że można się go spodziewać w najbliższym czasie – wyjaśniałą w połowie stycznia Monika Burdon, rzecznik prasowy Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Postępowanie ogłoszono 9 lutego. W dokumentacji mowa o przebudowie ul. Pszczelińskiej na odcinku od ul. Owsianej do skrzyżowania z drogą wojewódzką 719. Oprócz jezdni wybudwana zostanie elektroenergetyczna sieć napowietrzna oświetlenia ulicznego, zjazdy, chodniki, elementy odwodnienia. Po rozstrzygnięciu przetargu będzie można przystąpić do rozpoczęcia prac.

A kiedy nastąpi koniec remontu? Na przeprowadzenie inwestycji wykonawca będzie miał czas do końca sierpnia tego roku.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 10

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

jak myślicie ten skodziarz to ma naprawdę czystą Skodę czy to tak wygląda z daleka?

mak

No zobaczymy, jak na razie mamy 3-letnie spóźnienie inwestycji...

Gość

Panie Burmistrzu Brwinowa, chyba się Pan trochę pomylił. Proszę porównać projekt i przejechać się ul. Pszczelińską. Nie wszystkie drzewa jeszcze wycięto, albo nieprawdziwe są rysunki w projekcie oznaczające drzewa do wycinki. Mimo to gratulacje, dopiął Pan swego.

BurmistrzBrwinowa

Pszczelińska 79 (2017.02.12, godz. 16:54), wszystkie drzewa, które miały być wycięte zostały już wycięte w 2016 r. W czasie przebudowy drogi ul. Pszczelińskiej (na odc. od ul. Pedagogicznej do skrzyżowania z DW nr 719 ul. Warszawską w Otrębusach), która ruszy w kwietniu br. nie będzie żadnych dodatkowych wycinek. Pozdrawiam. Arkadiusz Kosiński.

Pszcelińska 79

A może jakiś pajączek śpi w konarach drzew

BurmistrzBrwinowa

Daria (2017.02.12 godz. 12.23), nie musisz się martwić. Ulica Pszczelińska miała być przebudowana w całości w 2014 r. , ale wobec protestów w uzgodnieniu z MZDW ograniczyliśmy zakres przebudowy do odcinka od ronda do ul. Pedagogicznej. W latach 2015-2016 opracowaliśmy projekt zamienny dla II odcinka we współpracy z organizacjami ekologicznymi i Urzędem Marszałkowskim. W efekcie wypracowaliśmy rozwiązanie, które niedawno było przez ekologów opisywane jako wzorcowe - do stosowania na innych drogach. Więcej o perturbacjach związanych z przygotowaniem przebudowy ul. Pszczelińskiej możesz przeczytać w kalendarium FB - link do skopiowania: www.facebook.com/Brwinow/photos/a.322749784423630.80382.195584597140150/1410367528995178/?type=3&theater

Daria

Ludkowie ,nie cieszcie się tak ...Przyjadą zielone oszołomy z Podkowy i Wrocławia i lipa będzie z przebudowy ! Bo to trawkę zdepczą a to krzaczek wytną ...

Gość

Sprawdźcie czy konserwator wpisał tą drogę do zabytków, Brwinów bez tych dziur nie będzie już tym samym miasteczkiem, ludzie specjalnie jeżdżą od wielu lat, by rozbić trochę zawieszenie.

10

Róbcie, czekam mój opel cierpi codziennie !

Gość

Nareszcie!!!!!!