°


Archiwum

Jest przetarg na termomodernizację pruszkowskiego urzędu

Budynek Urzędu Miasta w Pruszkowie przejdzie dawno zapowiadaną termomodernizację. Sprawdźcie jakie prace zostaną przeprowadzone.

O tym, że inwestycja jest w planach pisaliśmy już w marcu 2016 r. Obecnie plany te zaczynają się urzeczywistniać. Pruszkowski magistrat ogłosił przetarg na termomodernizację budynku przy ul. Kraszewskiego, a tym samym poszukuje wykonawcy, który zajmie się przeprowadzeniem tego zadania.

Zakres prac jest dość szeroki. Przede wszystkim cały budynek zostanie docieplony, stolarka okienna i drzwiowa będzie wymieniona, a instalacja centralnego ogrzewania wyregulowana. Planuje się też usunięcie balkonów oraz przebudowę wejścia głównego i rozbudowę wejścia bocznego o wiatrołap wraz z przebudową pochylni dla osób niepełnosprawnych.

Wokół obiektu pojawi się nowe ogrodzenie z fundamentami i cokołami. Kolejne prace będą dotyczyć remontu pomieszczeń piwnic i czterech pomieszczeń na trzecim piętrze. W czasie prac wszystkie wejścia do budynku zostaną zabezpieczone daszkiem ochronnym, a rusztowania zostaną pokryte siatką ochronną w celu zminimalizowania uciążliwości związanych z pracami remontowymi.

Ponadto na budynku zamontowany zostanie zegar i szyld z herbem miasta. – Projekt zakłada zamontowanie dodatkowych elementów dekoracyjnych na frontowej elewacji w skład, których wchodzi herb miasta Pruszkowa, zegar oraz napis. Na elewacji od strony ul. Kraszewskiego projektuje się dekoracyjne oświetlenie elewacyjne – czytamy w dokumentacji projektowej.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 14

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Kkk

Pruszków jedno z najbrzydszych miast jakie widziałem. I proszę nie pisać że jak mi się nie podoba to to czy tamto. To maja subiektywna ocena.

Gość

Bardzo dobry pomysł,chociaż mi się podoba nasz Urząd w środku...ale modernizacja to zawsze coś nowego

Gość

Kwestia transferu pracowników została rozwiązana przy analogicznej przebudowie starostwa, więc.... DA SIĘ. Parking podziemny ma to do siebie, że mógłby zarobić na siebie poprzez wynajem jego części komercyjny. Nawet w parafii św. Kazimierza wiedzą, że to dobry biznes. Przy okazji powstania dodatkowych miejsc postojowych odchodzi argument o konieczności robienia parkingu na deptaku, więc przynajmniej można by - w zamian - zlikwidować przynajmniej te OHYDNE miejsca najbliżej ul. rusa, które totalnie niszczą efekt wizualny "reprezentacyjności" Kraszewskiego - przypomnijmy uzyskany kosztem ciężkich milionów złotych.

Matti

Mnie tam nawet pomysł się podoba. To co jest obecnie to tragedia, wstyd komukolwiek pokazywać. A z drugiej strony nowy budynek (fakt, fajnie gdyby powstał) to jednak ogromne koszty. Jednego jednak nie rozumiem. Dlaczego urząd ma się grodzić?? Już widzę te wszystkie ratusze innych miast w rynkach i za ogrodzeniem. Proszę o wycofanie się z tego pomysłu!

Rado

Teraz w Zetce leci super piosenka Tiny Turner - Roxette !!!

Gość

Po co gadac/pisac. Oni i tak nie rozumieja al7bo nie chca rozumiec. A w Pruszkiwie kase wydaje sie bo jest!

gold

Zegar na tej ruinie, ale będzie ubaw. I może co godzina podobizny Jana i Andrzeja będą uderzały się porożami :P. Zamiast herbu niech zabłyśnie pruszkowskie logo, czyli przypomnienie kto ostatni gasi światło.

Gość

Żenada w wykonaniu ekipy Starzyńskiego - pudrowanie bezwartościowego trupa. Zgadzam się z przedmówcami, że w tym miejscu powinien powstać miejski plac, a pod ziemią parking. W tym mieście wszystko robi się na opak - wywala kasę na CDK, ale już na nowy urząd, drogi czy lepsze autobusy (nie ukraińskie...) nie ma kasy.

silver

Za cienka fucha na Strabag. Zgadzam się jednak z przedmówcami, że Pruszków zasługuje na nową siedzibę Urzędu, a podmalowywanie ruiny nie ma sensu.

Gość

Trzy króliki mają,bagatela 44 bańki. Kto zabroni bogatemu? Mirosław?

Gość

Do komentujących poniżej - wyburzenie obecnego budynku i postawienie nowego to minimum rok czasu. Rozumiem, że w tym czasie urzędnicy, straż miejska, centrum monitoringu miasta itp. mają gdzie pracować? Na ulicy? Widzicie jakiś obiekt należący do miasta zdolny pomieścić tymczasowo te 150 osób, interesantów itp?

Gość

STRABAG,STRABAG,STRABAG,STRABAG,STRABAG,STRABAG,STRABAG,STRABAG,STRABAG...........................

Gość

zamiast tego powinni to zburzyć, wybudować nowoczesny budynek, zrobić usługi i sklepy na parterze, zrobić garaż podziemny, a na wygospodarowane dzięki temu z tyłu miejsce przesunąć nowy budynek dalej od ulicy. w ten sposób zrobi sie miejsce na plac który dopełni ten na wprost przy bibliotece. a idąc do urzędu będzie można przy okazji kupić np. gazetę, czy głupie znaczki pocztowe. z reguły w cywilizowanych miastach UM stoi przy jakimś placu. nawet w regułach zrobili obok sklepy, pocztę, bank, itp. tak się tworzy miasto. a tak to miejsce jest dość wymarłe pomimo potencjału

Gość

Brawo Janek za wyrzucenie kasy w błoto. Nie ma to jak upiększanie trupa. Inwestycja ta zablokuje na co najmniej 5 lat budowę nowego urzędu z parkingiem podziemnym i salą do obsługi interesantów. Ciekawe ile kasy utopimy na tej inwestycji i kto ją wykona....