25° Wtorek
18 Września

Śr

wikipedia.org

Jest szansa na pumptracki w Brwinowie!

Wszyscy fani nieco bardziej ekstremalnej jazdy na rowerze mogą zacierać ręce. Są szanse, że w Brwinowie powstaną dwa tory rowerowe typu pumptruck. Trwa walka o dofinansowanie projektu.

W połowie 2015 r. podczas realizacji projektu „Podwarszawskie Trójmiasto Ogrodów” mieszkańcy mieli możliwość zabrania głosu w sprawie otwartej strefy rekreacji przy ul. 11 Listopada. Wśród pomysłów pojawił się pumptrack. 

Niektórzy spytają: co to właściwie jest? To tor do jazdy na rowerze. Wersje dla początkujących są zaprojektowane tak, by umożliwiały jazdę nie tylko na rowerze, ale i deskorolce, rolkach oraz hulajnodze. Asfaltowy tor miałby składać się z: garbów, zakrętów profilowanych i małych hopek (rozstawionych tak, żeby umożliwiały rozpęd i utrzymywanie prędkości bez pedałowania). – Korzystanie z pumptracków rozwija koordynację ruchową i zmysł równowagi, a także jest łatwym i
przyjemnym sposobem spędzania wolnego czasu bez względu na wiek – informuje brwinowski urząd. 

Gmina stara się o dofinansowanie na budowę dwóch takich torów. Wniosek został już złożony, teraz trzeba czekać na ocenę Urzędu Marszałkowskiego. Jeśli zostanie rozpatrzony pozytywnie to obiekty zostaną wybudowane w 2018 r. 


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 7

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Bandzior

A ja lubie pić piwo w parku i zaczepiać lamusów

Oktaba

Brwinowianin...TAK! Brwinów to miasto ogrut..niemalże jak Podkowa Leśna...z dużym akcentem na niemalże

Stefania Halper

Brwinów - Podwarszawska mieścina gdzie rośnie tylko czcina, - Brwinowianin ma racje !

Oktaba

Hehehe...Podsumował Krzysztof Jarzyna ze Szczecina..ja bym jeszcze dodał "Gdzie meneli jest więcej niż zwyczajnych obywateli...a gówniarzeria robi co chce i nikogo nie boi się."

brwinowianin

że cooo? Słucham, Brwinów to - „Podwarszawskie Trójmiasto Ogrodów” ?????????????!!!!!!!!! - gdzie nie sprząta się w ogóle ulic ! ? Ktoś miał chyba wybujałą wyobraźnie nazywając tą brudną mieścinę jw. ! RACZEJ POWINNO SIĘ NAZYWAĆ: "Podwarszawska Mieścina Gdzie Rośnie Czcina" ???

Gość

Gość123 ty glupi jestes. Brwinów bardzo dobrze robi rozbudowywójąc swoją infrasttukture scierzek rowerowych. W zdłuz torów do grodziska przydała by sie sciezka rowerowa

Gość123

Może brwinów by pomyślał o 100x tańszej opcji jaką są siłownie plenerowe albo zwykłe miejsce do streetworkout'u bo akutalnie brwinów umożliwia jedynie młodzieży zatracanie sie "plenerowych piwkach"