18° Piątek
19 Października

Sob

grodzisk.pl

Jest umowa na rozbudowę grodziskiej „dwójki”

Władze Grodziska Mazowieckiego podpisały umowę z firmą Eurodom, która zajmie się rozbudową budynku szkoły podstawowej nr 2 o nowe skrzydło dydaktyczne.

– W tej szkole mamy 1340 uczniów i rzeczywiście jest dość ciasno. Nowe skrzydło poprawi nie tylko warunki nauki dla dzieci i warunki pracy nauczycieli, bo zlikwidujemy zmianowość, ale umożliwi też powiększenie przedszkola dla ponad 100 dzieci – skomentował burmistrz Grzegorz Benedykciński.

Nowe skrzydło dydaktyczne będzie miało pięć kondygnacji. W piwnicy zostanie zlokalizowana szatnia, którą zaprojektowano w systemie szafek ubraniowych. Na parterze znajdą się gabinety dyrektorów oraz pokój nauczycielski. Na pozostałych kondygnacjach zaprojektowano 11 sal dydaktycznych, w tym pracownię chemiczną. Na każdym piętrze znajdą się sanitariaty. Budynek będzie miał osobne wejście, a ze starym skrzydłem będzie połączony łącznikiem. Nowe sale pozwolą na przeniesienie dzieci z klas 1-3 i zwolnienie sal dla przedszkolaków.

Rozbudowa szkoły pochłonie przeszło 6 mln zł. Dzieci zaczną naukę w nowej części szkoły już na początku 2020 r. 


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 2

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

PiS

Jak osoba wyznaczona przez Naszego Naczelnika Państwa Pana Prezesa Jarosława Kaczyńskiego przejmie władzę w Grodzisku Mazowieckim to tą umowę zerwiemy. Bardziej w Grodzisku są potrzebne pomniki zabitego w zamachu w Smoleńsku Lecha Kaczńskiego.

Gość kiełbasa wyborc

SUKCES miasta przyszłości, po 24 latach na stolcu Bur mistrz z PGR podpisał umowę. Czy z ze sławnym parkiem wodnym nie było podobnie ? A może to nagroda pocieszenia za obwodnicę która stanowi żelazny punkt w wyborach od 24 lat. Skoro wyborcy wolą inż. rolnika to mają parki i kwiatuszki zamiast obwodnicy. Dlaczego to następuje w roku wyborów ?