27° Środa
19 Września


michalowice.pl

Jest umowa na ścieżki rowerowe

Do końca przyszłego roku w gminie Michałowice powstanie ponad 5,8 km ścieżek rowerowych. Za ich budowę będzie odpowiadała firma Fal Bruk.

Gmina Michałowice, podobnie jak szereg okolicznych gmin otrzymała dofinansowanie na budowę ścieżek rowerowych w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Łącznie na niespełna 6 km nowych ścieżek rowerowych gmina wyda 4,9 mln zł. Za ich wybudowanie odpowiedzialna będzie firma Fal Bruk.

Gdzie dokładnie pojawią się nowe szlaki dla rowerzystów? – Najdłuższy odcinek wybudowany będzie w  Pęcicach, wzdłuż ul. Pęcickiej, na odcinku od ronda przy ul. Aleja Powstańców Warszawy do istniejącej ścieżki przy ul. Ireny w  Komorowie. Będzie miał długość 1786 m – informuje michałowicki magistrat.

Kolejne ścieżki powstaną w Michałowicach Wsi – jedna przy ul. Kasztanowej a druga przy ul. Poniatowskiego. Nowy ciąg pojawi się w Granicy. Tu ścieżka zostanie wybudowana przy ul. Pruszkowskiej od granicy gminy, przez ul. Rekreacyjną do istniejącej ścieżki przy ul. Głównej.

Miłośnicy rowerowych przejażdżek będą mogli korzystać również ze ścieżek które powstaną w Opaczy Kolonii (przy ul. Środkowej) oraz Michałowicach (przy ul. Kolejowej).

–  W ramach projektu zostanie także zrefundowany ostatnio oddany do użytku odcinek trasy rowerowej wzdłuż al. Powstańców Warszawy, od rzeki Raszynki do ronda przy ul. Pęcickiej wraz z kładką przez rzekę – czytamy na stronie Urzędu Gminy Michałowice.


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 16

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Zwracałem uwagę kobiecie jadącej rowerem drogą na wysokości BP z Reguł do Pęcic, w sytuacji gdy ma piękną i BEZPIECZNĄ ścieżkę rowerową po prawej stronie. Normalnie myślący ludzie, gdy widzą, że jest ścieżka rowerowa to tą ścieżką jadą. Reszta ma coś z mózgiem nie tak, prosząc się o ciężkie kalectwo. Natomiast należy zrozumieć rowerzystę jadącego na cienkich szosowych oponach. Te ścieżki rowerowe, mimo, że praktyczne, to rowerem z takimi oponami nie da się jechać po kostce, ponieważ "mądrzy" budowniczowie zastosowali kostkę z fazą, gdzie taka opona wpada i o wypadek na ścieżce szybciej, niż na szosie. Gratulacje natomiast dla Ursusa, gdzie dookoła "Niedźwiadka" zrobili ścieżkę z ASFALTU! Pięknie się jedzie i na rolkach i rowerem. Ale to wyjątek w naszym rejonie. Reszta Urzędów upiera się przy budowaniu ścieżek z kostki, w dodatku z fazą.

Gość

Fal bruk i wszystko jasne z czego będzie zrobiona.Żeby jeszcze byla płaska i bez progów to fajnie i sięnie zepsuje jak asfalt po zimie i upałach ale są też takie z dużymi rowkami po których się jedzie jak po kamieniach do tego jeszcze progi co 20 metrów a potem się dziwią że jest ścieżka a jedzie po ulicy.Jak ma sobie dorobić nietani rower to jedzie i będzie jechał.

none

@cyklista: widziałem rowery w korku - jeden urwał lusterko w samochodzie i pojechał dalej. Widzę też rowerzystów, którzy jadą po jezdni gdy obok jest ścieżka rowerowa a na zwrócenie uwagi reagują w wulgarny sposób.

cyklista

Gość z 2017.10.11 22:08 - blokują jezdnie? doprawdy? A widziałeś kiedyś rowery w korku? bo ja nie . Za to samochodów - owszem, całkiem sporo. Empatii życzę.

Gość

Po co ścieżka rowerowa, jeśli rowerzyści nie chcą z niej korzystać i blokują jezdnie :(( Szkoda pieniędzy na kaprysy cyklistów ....

none

Fajnie, że powstaje ścieżka w Pęcicach, bo tam było niebezpiecznie. Natomiast nie rozumiem, dlaczego w Granicy ścieżka ma iść wzdłuż Rekreacyjnej do Wiejskiej. Rekreacyjna jest po prostu dziurawą gruntówką, a wzdłuż Wiejskiej nie ma ścieżki rowerowej - autor artykułu rozminął się z prawdą. Tam jest potrzebna ścieżka wzdłuż Pruszkowskiej aż do samego Pruszkowa: we wtorki i piątki sporo osób, zwłaszcza starszych, jeździ na targ w Pruszkowie w godzinach porannego szczytu. Nietrudno o wypadek.

Wieśniak

Uuuu chiba kostka psia kość!

Gość

Koszt budowy metra ścieżki ponad tysiąc złotych to jest rozwój w biały dzień!!! Byleby tego nie osłupkowali jak tę masakrę w Regułach :-(

Głos

...tym czasem w Pruszkowie

Pruszkowianin

Gratulujemy Panu Wojtowi Michałowic teraz i Pan Burmistrz Pruszkowa ma od kogo czerpać wzorce

Gość

A spróbujcie tylko z kostki to zrobić

Cyklista

Fal bruk. Czy to ta firma, która wykonuje nawierzchnie asfaltowe?

Żbikowianin

No tak... Michałowice! W Pruszkowie zostawmy stan ścieżek tak jak jest- brak nowych chodników, o ścieżkach rowerowych nie wspominając. Budujmy kolejne bloki, zapominając o tym, że potrzebne są też parkingi... a na sam koniec bulwersujmy się na widok zdjęć źle zaparkowanych pojazdów (z powodu braku miejsca) publikowanych przez redakcję WPR24. Przykra ta nasza Pruszkowska rzeczywistość.

Gość

"Najdłuższy odcinek wybudowany będzie w Pęcicach, wzdłuż ul. Pęcickiej, na odcinku od ronda przy ul. Aleja Powstańców Warszawy do istniejącej ścieżki przy ul. Ireny w Komorowie. Będzie miał długość 1786 m – informuje michałowicki magistrat." WRESZCIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gość

1 me ścieżki będzie kosztować 1034 zł, a 100 m ponad 100 tys. zł... Czy to jest normalna cena za ścieżkę? Czy w tej cenie są chociaż wykupy gruntów czy tylko sama robocizna i materiał?

loku

ten Falbruk, to znaczy będą ścieżki z kostki, zatem telep, telep, powodzenia nie skorzystam tak jak wielu innych, zatem ścieżki latami będą wyglądać jak nowe i o to chodzi w tym biznesie