19° Sobota
22 Września


wpr24

Jest wykonawca Parku Piłsudskiego

Na stworzenie Parku Piłsudskiego mieszkańcy Grodziska czekają od lat. Pomysł w końcu „wyciągnięto z szuflady”. W przyszłym roku mieszkańcy Grodziska będą mieli kolejne miejsce do rekreacji i wypoczynku.

Pomysł na zagospodarowanie terenu wzdłuż rzeki Mrowna przy zbiegu ulic Bałtyckiej i Piłsudskiego pojawił się już kilka lat temu. To jednak nie koniec. Zgodnie z pierwotnym założeniami obiekt miał być gotowy już w połowie 2015 r. Tak się jednak nie stało, bowiem grodziski magistrat ciągle przesuwał termin realizacji. Ogłoszono nawet przetarg, zgłosiło się sześciu chętnych, ale postępowanie unieważniono. Powód?  Cena najkorzystniejszej oferty (niespełna 1,7 mln zł) przewyższała kwotę, jaką grodziski magistrat zamierzał przeznaczyć na wykonanie przedsięwzięcia.

Pomysł stworzenia parku na wspomnianym wcześniej terenie na kilka lat trafił do szuflady. Ale w ostatnim czasie władze Grodziska Mazowieckiego postanowiły do niego powrócić. We wrześniu ogłoszono przetarg na wykonawcę prac i co więcej wybrano nawet najkorzystniejszą ofertę. Tę złożyła firma AKG Architektura Krajobrazu z miejscowości Zabierzów, która za wykonanie prac zainkasuje 2,6 mln zł.

Przypomnijmy. Przy ul. Bałtyckiej ma powstać Park Piłsudskiego. Będzie to miejsce rekreacyjne z ławeczkami i oświetleniem. Istniejący plac zabaw zostanie poprawiony. Centralnym punktem parku będzie okrągły sensoryczny ogród żwirowo-kamienisty z kulistymi rzeźbami wytoczonymi ze skał. Przy nim powstanie ogród różany. Nie zabraknie też siłowni plenerowej. A co znajdzie się w parku przy Jaśminowej? Będą alejki, przy których staną ławeczki. Dla najmłodszych mieszkańców zaplanowano plac zabaw. Nie zabraknie miejsca na spacery z czworonogami. Teren zostanie oświetlony. Mieszkańcy będą mogli korzystać już trzecim kwartale 2018 r.


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 9

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

To może przy tej okazji postawić lokal wyborczy dla tego obwodu bo tam frekwencja wysoka i przybyło przecież dużo nowych wyborców nad rzeczką. Oni przecież chyba nie wiedzą , że w tej mieścinie liczy się tylko PSL ?

Gość

Przed poprzednimi wyborami postawiono tablicę pokazującą ten park. Po wyborach tablica stała przez wiele lat. Teraz przed wyborami już jest wykonawca ? W trakcie kadencji, inwestycji ogólnie mało, przyspieszenie następuje w roku wyborów. W ten sposób od wielu lat ci sami kandydaci wygrywają wybory. Skończą się wybory i znowu nastąpi marazm. Czy w ten sposób powinny następować zmiany ? Czy przez 6 kadencji inż rolnika z PGR Książenice,nie nauczyliśmy się odróżnić ziarna od plew ? Zamiast nowoczesności mamy gazetowe miasto przyszłości.

Gość

Dawno już na tym terenie wycięto drzewa. Od tamtej pory nie dokonano żadnych nasadzeń nowych, skąd więc te drzewa na fotce, kiedy one wyrosną ?

Gość

bolaczki narzekajo debile z pruszkowa nie komentowac

Gość

Grodzisk i Pruszków naobiecują, później się wycofują to po co wybierają, czy pracują? Ile pochłonęły przygotowania? W Pruszkowie mieli powycinać stare topole na poznańskiej które są niebespieczne i cisza, a w każdy wiart siły i prądu nie ma... Albo na długiej budynek z cegły niezabespieczony, znajduję się blisko ulicy, dachu nie ma...

Gość

Już za rok wybory, za rok cały.

Darek

A kogo obchodzi Grodzisk? To oblesna dziura. Dajcie spokoj...

Gość

Gdzie logika i gdzie sens? 1,7 mln złotych było za drogo, więc gmina zapłaci 2,6 mln???

Gość

Kolejny plastik i kolejne kwiatki do podlewania. Ciekawe gdzie to miejsce dla czworonogów bo chyba nie te kule ?