27° Niedziela
15 Lipca


archiwum

Jest wykonawca przychodni

Stało się. Władze Piastowa wybrały firmę, która zajmie się budową nowej filii przychodni. Budynek ma powstać na działkach przy al. Piłsudskiego i przedłużeniu ul. Skorupki.

Plany budowy nowego budynku dla przychodni po północnej stronie miasta zaczynają się materializować. To oznacza, że lecznica, która dziś mieści się przy ul. Wysockiego zmieni swoją lokalizację. Jedno jest pewne, będzie nowocześnie i wygodnie.

Władze Piastowa wybrały już firmę, która zajmie się budową nowego obiektu. Do znalezienia wykonawcy potrzebne były dwa przetargi. Pierwszy unieważniono, a w drugim najniższa oferta przekraczała zakładany budżet o 400 tys. zł. Pieniądze trzeba było dołożyć. Za budowę nowej filii odpowiedzialna będzie firma Banex z Warszawy, która za realizacje zlecenia zainkasuje 7,9 mln zł. 

Miasto wybrało również inwestora zastępczego, który będzie czuwał nad przebiegiem prac budowlanych. To firma Wector również z Warszawy. 

Jak będzie wyglądała nowa przychodnia? Na parterze znajdą się gabinety lekarskie, zabiegowe, gabinet USG, gabinet stomatologiczny, recepcja, szatnia i zaplecze socjalne z sanitariatami. Na piętrze ulokowane będą gabinety lekarskie i zabiegowy. Dodatkowo pojawią się tu pomieszczenia do wykonywania zabiegów rehabilitacyjnych. Na piętrze wydzielono miejsce na   część administracyjną i zaplecze socjalne z sanitariatami. W kondygnacji piwnicznej znajdować się będą pomieszczenia techniczne, magazynowe, szatnia z natryskami dla pracowników rehabilitacji. W budynku znajdą się dwie klatki schodowe oraz winda. 


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 15

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

8 mln PLN za jednopiętrowy niewielki budyneczek bez wyposażenia. Tak dużego zlecenia firma Banex nie miała nigdy, przez kilka lat mieli chyba cztery zlecenia. Grześ dobrze wybrał, ciekawe jak się skończy te pompowanie pieniędzy. Porównajcue koszt budowy tego budynku z kilkoma blokami uposażonymi w kilkadziesiąt mieszkań

Aptekarz

Mafia na usługach wiadomo kogo puściła z dymem baraki i teraz można budować niejasną placówkę. Przy okazji teraźniejszych robót gruz i ziemię podrzucając na posesję obok.

Gość

Po co ta przychodnia ????? Przecież w Piastunie praktycznie nie ma lekarzy. Jest tylko dwuch dobrych rodzinnych. I dla nich taką placówke budowac ? Szkoda kasy.

Byly mieszkaniec

To juz wiadomo dlaczego zostaly spalone baraki

Gość

RTG dobra rzecz, koniecznie prześwietlić wszystkich pesudo rzeczoznawców

Gość

*Piastun* obiecał postawić wódkę???

Gość

Kibicujecie z boku nie ponosząc, żadnej odpowiedzialności mając zerową wiedzę na temat finansów publicznych!!!

Gość

Władze naszego Piastowa wypuszczają wielomilionowe obligacje, a ludność tubylcza za nie zapłaci. Taki bizne$$$.

uofp

Burmistrz jeszcze nie wypuścił obligacji a już podpisał umowę na budowę filii przychodni nie mając pokrycia finansowego, kłania się ustawa o finansach publicznych, to podlega pod dyscyplinę finansową, i tylko świadczy że mamy do czynienia z hochsztaplerem finansowym.

TOM_w_PASKI

W Piastowie trzea wybudować hospicjum po nasze powietrze niedługo wszystkich wykończy ale co tam jak Zarządzająca budynkami komunalnymi i wspólnotami spółka PPUK ( PIASTOWSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO USŁUG KOMUNALNYCH) nie wywiązuje się z regularnego i ustawowego czyszczenia przewodów kominowych palnych .Mimo kar nałożonych przez Straż Pożarną na spółkę ma ona gdzieś przepisy nie szanując zdrowia a może nawet życia ludzi.czyszczenie przewodów palnych opalanych paliwem stałym typu węgiel czy drewno powinno być dokonywane 4 razy w roku a gazowych 2 razy w roku .Brudny komin brudne powietrze i duże ryzyko pożaru ludzie palą czym się da bo skoro zarządca sam daje przykład do łamania przepisów to dlaczego ludzie mają robić inaczej

Gość

I dobrze niech cos powstanie na tym placu , a i lekarzy dobrych brakuje

87 kg

Czy wybrana została firma, która wykona budowę nawierzchni na Sułkowskiego? Urząd zapewniał, że realizacja ma być w tym roku.

Gość

Śmierdząca sprawa. Te konkursy i przetargi co Piastunio wygrywa powinno się dobrze prześwietlić, pro publico bono. To już zadanie dla odpowiednich służb.

OOO

Zwolennicy burmistrza mówią, że z budżetem na 2018 odleciał, przeciwnicy że oszalał a on tylko publikę omamił.

Piastun

Rentgen by się jeszcze przydał - aby prześwietlić ten biznes ;-)