16° Wtorek
16 Października

Śr

Czw

Pią

Sob


Seweryn Dębiński

Jest zezwolenie na budowę zachodniej obwodnicy Grodziska!

Najbardziej wyczekiwana inwestycja w Grodzisku Mazowieckim w końcu będzie mogła się rozpocząć. Wojewoda mazowiecki wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej dla budowy zachodniej obwodnicy.

Zapowiedzi o budowie obwodnicy w Grodzisku pojawiały się już dawno temu. Mieszkańcy latami czekali na rozpoczęcie tego zadania, wielu z nich straciło już nadzieję, że kiedykolwiek do tego dojdzie. A jednak. Wojewoda mazowiecki wydał pozwolenie na budowę obwodnicy. Będzie ona miała długość 7,4 km.

Obwodnica zachodnia znajdzie się w ciągu drogi wojewódzkiej. Inwestycja objęta decyzją będzie zlokalizowana na obszarze miasta i gminy Grodzisk Mazowiecki oraz gmin: Natolin, Chlebnia, Chrzanów Duży, Wólka Grodziska, Kozery, Kozerki i Kałęczyn.

Głównym celem inwestycji jest polepszenie komfortu i bezpieczeństwa podróżowania w obszarze całej gminy Grodzisk Mazowiecki. Projekt zakłada budowę m.in.: jezdni dróg poprzecznych i skrzyżowań dróg, mostu i wiaduktów, budowę i przebudowę urządzeń infrastruktury technicznej.

Co najważniejsze, budowa obwodnicy ma wyeliminować tranzyt z centrum miasta i ograniczyć negatywny wpływ transportu na środowisko i warunki życia mieszkańców. Inwestorem tej inwestycji jest Zarząd Województwa Mazowieckiego. Teraz pozostaje czekać na ogłoszenie przetargu i wybór wykonawcy dla tego zadania.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 19

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Realista

Durnie to nie będzie żadna obwodnica a droga dojazdowa dla firm(magazynów) w tzw. północnej strefie przemysłowej a korki jak są tak będą. A swoją drogą to gratulacje dla wojewody z PIS taki prezent przed wyborami dla burmistrza z PSL ( piąta kolumna PSL w PIS czy cymbał)?

Wilku Starszy

"Żyrardów ma ,ma Mszczonów ma, ma Sochaczew ma ma Tylko mosiek z PSL nie ma" Hmmm, tylko ze te miasta maja obwodnice w ciagu DK50, obwodnicy tranzytowej Warszawy, wiec po pierwsze duzo istotniejszej drogi dla kraju i regionu, po drugie jako droga krajowa, obwodnice te byly finansowane prosto z budzetu centralnego, ktory ma wielokrotnie wieksze mozliwosci niz wojewodztwo, ktore dodatkowo jest drenowane przez placenie janosikowego.

Gość

Do Gościa z 27.09.2018 8:26 - bo Polska Zjednoczona Platforma Obywatelska nie rządzi w Pruszkowie.

M

Ale zdajesz sobie sprawe, ze proces inwestycyjny dla budowy drogi trwa latami? To nie jest tak, ze postanawiasz zbudowac droge i za miesiac na pstryk wydajesz decyzje srodowiskowa i oglaszasz przetarg. Obwodnica Grodziska nie wyroznia sie na minus wzgledem innych planowanych drog wojewodzkich w regionie. Tak samo dlugo czekamy na Paszkowianke albo obwodnice Magdalenki. Przebudowa waskiego gardla czekala 20 lat. I co, wszystko to spisek postkomunistow?

Gość

Widzę że wpr jest za p.o i psl

Gośćpitek

Żyrardów ma ,ma Mszczonów ma, ma Sochaczew ma ma Tylko mosiek z PSL nie ma Dla mnie wzorem jest Mszczonów i Kurek Oświetlenie ulic super Czystość też I park of Poland PSL hehe

Gość

A ile zarobił dawny tow. naczelnik, powołany prze naj na pełnomocnika budowy obwodnicy przez tyle lat ?

Gość

Do Gość z 2018.09.27 08:26 - nie martw się. Komitet Centralny z Żoliborza też nie zrobi obwodnicy Pruszkowa.

Gość

Dlaczego Polska Zjednoczona Platforma Obywatelska nie zrobiła (zrobi) obwodnicy Pruszkowa?

Gość

Trolem nazywasz nagłaśnianie sprawy obwodnicy ? Gdybyś sie dołączył to może "układ" postkomunistyczny dawno temu doprowadziłby do jej powstania. Ile nas kierowców kosztował jej brak ? Przyjmijmy 10 zł dziennie przy dojazdach do pracy i powrót, koszt w m-cu to 250 zł - rocznie to ok 3 tys zł. A więc mamy na pokrycie ubezpieczenia i paliwo. W ten sposób zwiększa się nasz budżet domowy. Burmistrza to nie dotyczy, ponieważ to my z podatków fundujemy darmo wypasioną furę i paliwo. Ile przez ok 20 lat kosztował nas kierowców brak obwodnicy, o wdychaniu spalin przez mieszkańców nie wspomnę.

tesc

7 km i 20 lat nieudolnych prób aby Grodzisk mial obwodnice. Mam obawy, ze to myk przedwyborczy. Dopóki nie ruszą koparki niedowierzam . Marszalek gra wyborcami,

Gość144

Bez sensu. Wystarczylo zrobic zjazd z A2 w Baranowie i by wszyscy z Jaktorowa i okolic tam dojezdzali i polowa aut by zniknela. A tak to kilka razy wiecej kasy pojdzie na bezcelowa obwodnice ktora pewnie bedzie miec pas i tez tam beda korki. Przeniesienie korkow w inne miejsce, super

Lenin1978

A 719 będzie miała jakąś obwodnicę czy A2 i S8 wystarczy? :)

Gość

A kto ją wybuduje i za co ? Może spadnie manna z nieba ? W budżecie ani Mazowsza ani powiatu nie ma zabezpieczonych środków na ten cel. Może bardziej dokładne treści ?

Jestem Gość

Najpierw ...enio i spółka wykupili tysiące ha ziemi , celowo odwlekali decyzję o wybudowaniu tej łobwodnicy tylko po to żeby nie zabulić zbyt dużych podatków od sprzedaży , teraz grunty pójdą pod drogi a wyżej wspomniany i spółka będą negocjować ceny za każdy skrawek

Gość

No proszę PiS doszedł do władzy i będzie obwodnica. PO i PSL piastując władzę nie potrafiły wydać zgody ? Przecież PSL to partia Burmistrza i sojuszniczka komuny (ZSL) Wróg totalnej opozycji wydał zgodę na budowę dla dobra mieszkańców. To na kogo lepiej oddać głosy w wyborach na tych co obiecują - czy na tych co go dotrzymują.

m

Ciekawe co na to ten polityczny troll, który pod prawie każdym grodziskim tematem męczy bułę o tę obwodnicę, że "obiecujo i oszukujo, a obwodnicy nie ma".

Gość

Wreszcie! Brawo Wojewoda :) :) :)

Gość

Rozumiem, że tak bardzo wyczekiwana inwestycja ma już opracowaną dokumentację przetargową, a ogłoszenie o rozpoczęciu przetargu pojawi się jeszcze dzisiaj lub najdalej jutro? Czekam na kolejny artykuł w tej sprawie.