28° Czwartek
20 Września

Pią

Sob
AZ

Kajaki w „Potuliku” na majówkę?

Mamy dobrą wiadomość dla miłośników aktywnego wypoczynku. Niebawem do Pruszkowa powrócą kajaki.

Wypożyczalnia kajaków, która w każde wakacje działa w pruszkowskim Parku Potulickim jest jedną z ulubionych atrakcji mieszkańców. I w tym roku pruszkowianie będą mogli podziwiać park z nieco innej perspektywy. Ruszyły już przygotowania do sezonu kajakowego. – Kajaki mamy jeszcze schowane, ale już przygotowujemy się do startu sezonu. Jeśli radni miejscy zatwierdzą nam finansowanie projektu, to będziemy mogli ruszać z wypożyczalnią  – mówi nam Jacek Elżanowski, dyrektor pływalni „Kapry”, która odpowiada za wypożyczalnię kajaków. 

Warto podkreślić, że w tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, wypożyczenie kajaków będzie darmowe. Zainteresowanie kajakami jest coraz większe w ubiegłym sezonie kajaki wypożyczono aż 5500 razy. W tym roku ten „rekord” może zostać pobity. – Chcielibyśmy wystartować z wypożyczalnią nieco wcześniej. Mamy nadzieję, że uda nam się otworzyć sezon w majówkę – zaznacza Elżanowski.

Jednak przed uruchomieniem wypożyczalni trzeba jeszcze wykonać kilka prac. – Chcielibyśmy stworzyć niewielkie zaplecze na tyłach restauracji, ale musimy się jeszcze porozumieć z właścicielem – mówi nam Jacek Elżanowski. – Musimy również wykonać nowy pomost do wsiadania. Chodzi o to by mieszkańcom wygodniej wsiadało się do kajaków – dodaje.


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 9

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Małgorzata Pachecka

Nie wiem jak się pływa po Potuliku, ale na pewno spróbuję teraz! Wiem natomiast jak się pływa po Utracie. Od maja ubiegłego roku, wraz z grupą pasjonatów Utarty i "wypoczynku 10 minut od domu" stworzyliśmy projekt "Utrata 2.0". Pływamy kajakami po Utracie na odcinku od Paszkowa do Pruszkowa. Znamy rzekę o każdej porze roku. Jest czysta! Wykonaliśmy badania wody w zalewie. Woda spełnia standardy kąpieliska. O tym jak wypoczywać nad Utratą chcemy opowiedzieć w czasie spotkania pt. "Wokół Utraty - pokaz slajdów i dyskusja" 18 kwietnia o godz 18:30 (w sali multimedialnej urzędu gminy w Regułach). Zapraszamy miłośników kajaków, wycieczek rowerowych i pieszych!

Gość

Był czas, że z kajaków korzystaliśmy bardzo często. Niestety bardzo zniechęciła nas jakość wody, która śmierdzi, jest brudna, a w stawach pływa gruby kożuch zanieczyszczeń. Zdecydowanie wolę dopłacić do paliwa i zapłacić za wypożyczenie kajaków gdzieś indziej.

kazimierz

Faktycznie, najpierw niech posprzątają stawy, usuną gałęzie i wszelkiego rodzaju śmieci, bo inaczej kajaki nie mają sensu.

Pawel

Utrata smierdziuszka mozna do Zelazowej Woli i Sochaczewa. To fajne miejsca!

Ewa

Lepiej Utratą śmierdziuszką kajakami...

Gość

Kajaki, kajakami, ale gdzie rower miejski? Miał być tuż po świętach.

Gość11

Posprzatajcie ulice po zimie....masakra jak wygladają...wstyd

Gość

Polecam posprzątac wodę bo sie na to patrzec nie da

Darek.Sz.

Porazka Info. Potulik nie nadaje sie na kajaki. Beda same problemy. Kajaki to super sa w Rawie Maz.gdzie jest Zalew na Rawce !