17° Poniedziałek
15 Października

Wt

Śr

Czw

Pią

Sob

brwinow.pl

Kamień węgielny pod budowę przedszkola wmurowany

6 grudnia podpisano akt erekcyjny, a następnie wmurowano kamień węgielny pod budowę przedszkola przy ul. Piaseckiego w Otrębusach.

Nie da się ukryć, że to jedna z najważniejszych inwestycji gminy Brwinów w ostatnich latach. Prace budowlane trwają od kilku miesięcy, jednak dopiero teraz zdecydowano o wmurowaniu kamienia węgielnego. Podczas uroczystości w minioną środę na placu budowy zgromadziło się wiele osób, m.in.: burmistrz Arkadiusz Kosiński, byłe dyrektorki i emerytowane nauczycielki przedszkola, radni gminy, sołtysi, przedstawiciele wykonawcy (firmy Rosa-Bud).

Powierzchnia obiektu wyniesie ponad 1,7 tys. mkw. Budynek pomieści setkę przedszkolaków w czterech oddziałach. Każda sala będzie wyposażona w oddzielne łazienki i magazyny podręczne. Ponadto, w przedszkolu znajdą się: sala rytmiczno-ruchowa, część biurowa, sanitariaty, część techniczna, gastronomiczna, a na zewnątrz pojawią się dwa place zabaw.

Brwinowski magistrat na małe problemy napotkał już na etapie formalnym. Wykonawcę zadania wyłoniono dopiero w drugim przetargu, gdyż w pierwszym oferenci przedstawili zbyt wysokie propozycje. Ostatecznie koszt inwestycji wyniesie ponad 6,2 mln zł.

Budowa ma zakończyć się w drugiej połowie 2018 roku.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 1

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Nareszcie , barak w ktorym znajduje sie przedszkole nie nadaje sie do tego celu . Budowa nowego przedszkola byla zapowiadana 7 lub 8 lat temu .