28° Wtorek
19 Czerwca

Śr

Anna Sołtysiak

Kąpieliska w Pruszkowie i Grodzisku Mazowieckim w przygotowaniu

W upalne letnie dni wiele osób szuka ochłody na kąpieliskach. W naszym regionie będzie można popluskać się na świeżym powietrzu w Pruszkowie i w Grodzisku Mazowieckim.

W tym roku nowością będzie kąpielisko w Grodzisku Mazowieckim. Na Stawach Walczewskiego obok łódek, rowerów wodnych i kajaków będzie można popluskać się w wodzie. – Planujemy kąpielisko otworzyć 24 czerwca w trakcie grodziskich wianków – mówi nam Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego.

Nieco więcej informacji zdradza nam Mariusz Smysło dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Grodzisku Mazowieckim. – Przygotowujemy profesjonalne kąpielisko. O bezpieczeństwo będzie dbać trzech ratowników. Podobnie jak nad morzem będziemy wywieszać flagi. Wszystko zgodnie ze sztuką. Jeszcze nie ustaliliśmy dokładnych godzin w jakich pracować będą ratownicy. Ale szacujemy, że przez około 10 godzin stawy będą pod okiem ratowników – podkreśla Mariusz Smysło.

Dyrektor OSiR-u zapowiada również, że gdy ratownicy skończą prace w stawach nie będzie można się kąpać. – Chodzi o bezpieczeństwo mieszkańców. Teren jest monitorowany, więc będziemy wiedzieć co się dzieje – dodaje.

Jeśli pogoda dopisze to z kąpieliska nieco wcześniej będą mogli korzystać mieszkańcy Pruszkowa. – Niedługo przeprowadzimy pierwsze wstępne badania wody. Szykujemy się do modernizacji plaży i pogłębienia brzegu, bo zsunęło się trochę piasku i zrobiło się zbyt płytko. Wyrównamy to wszystko i pod koniec maja zaczniemy przygotowywać samo kąpielisko. W tym roku ruszamy wcześniej – zaznacza Jacek Elżanowski, dyrektor pruszkowskiej pływalni Kapry, która od lat odpowiada za bezpieczeństwo i infrastrukturę kąpieliska w Parku Mazowsze.

Zarówno w Pruszkowie jak i w Grodzisku Mazowieckim kąpieliska będą działać tak długo jak będzie to możliwe.


Anna Sołtysiak
anna.soltysiak@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 5

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość10

A w Pruszkowie o kajakach, łódkach i rowerach wodnych to można tylko pomarzyć.. pisze ktoś o czym nie ma zielonego pojęcia. Zapraszam na Staw Potulickich.

Gość

Za płytko było w ubiegłym roku bo był niski stan wody, teraz jest wody tyle też pierwszy stopień schodów jest pod woda. Ale z pozycji biurka nie widać stanu wody

Ewa

A w Pruszkowie o kajakach, łódkach i rowerach wodnych to można tylko pomarzyć....

iii

Pruszków czeka na powiększenie kąpieliska, nie tylko pogłębienie. Tam nie da się pływać, na wydzielonym obszarze na którym można pływać, zawsze stoja janusze i poprostu ochlapuja się woda. Jeśli chce poprostu poplywac, to muszę wyplynac poza ten obszar, no ale nie moge, bo zaraz ratownik się drze. To nie tak powinno działać

Gość

Czekamy niecierpliwie na kąpielisko i piaszczystą plażę w Grodzisku :)