25° Wtorek
18 Września

Śr

Anna Zwolińska

Kąpielisko w Parku Mazowsze otwarte

Choć pogoda nie rozpieszcza, a na takie obrazki jak na zdjęciu trzeba będzie poczekać przynajmniej do przyszłego weekendu, to zgodnie z zapowiedziami w ostatni czerwcowy weekend ruszyło strzeżone kąpielisko w pruszkowskim Parku Mazowsze. Ratownicy są na miejscu i będą codziennie aż do września.

Przygotowania do rozpoczęcia sezonu kąpielowego w Pruszkowie trwały od kilku miesięcy. – Skrócona o około metr zostanie strefa dla osób, które nie potrafią pływać. Oczyszczone zostanie dno. Pojawi się piaszczysty fragment brzegu, ale niewielki. Leżaki i ręczniki będzie można rozkładać na trawie – mówił nam już w kwietniu Jacek Elżanowski, dyrektor miejskiej pływalni Kapry, która od lat odpowiada za ogrganizację i bezpieczeństwo na kąpielisku.

Słowa dotrzymano. Od sobotniego poranka z kąpieliska można korzystać, choć nie za bardzo sprzyja temu pogoda. – Ratownicy są na miejscu w godz. 10.00-18.00 i serdecznie zapraszamy do inauguracji sezonu – zachęca Elżanowski.

Ekipa ratowników dysponuje odpowiednim sprzętem, została też przeszkolona. Będzie czuwać nad bezpieczeństwem osób korzystających z kąpieliska zarówno w weekedny jak i w dni powszednie. Sezon zakończy się na początku września.

Miłośnikom wodnych atrakcji przypominamy, że w każdy weekend bezpłatnie można popływać kajakiem po Parku Potulickich. Tę atrakcję również co roku organizuje pływalnia Kapry.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 28

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

@Wilku 2018.07.02 10:38 Na rzece Wiśle też są kąpieliska, może faktycznie wypompować wodę i zobaczyć czy jest bezpiecznie ?

Cezar

Zapraszamy Pana Prezydenta Pruszkowa na nowy zalew w pobliskim Żyrardowie. Może to go nauczy jak się organizuje miejsca wypoczynku i kąpieliska w cywilizowany sposób. Brawo dla Zyrardowa

m

@Żyleta Legii Mirek, my wiemy że to ty.

Gość

do żyleta Legii a co ,,niedasie,, to twój guru? idol?, nowy świecki święty? kapliczka już stoi?

Żyleta Legii

CEZAR TO GRABARZ CMENTARNY I odczep się od Pana Prezydenta Pruszkowa .

Yolo

Hahahha co za patola :) i jeszcze piszą o tym miejscu w wpr24 na internetach :) hahahha janusze w sandałach i białych skarpetach so?

cezar

To kąpielisko to straszny obciach dla miasta z 300 mln zł budżetem rocznym. Na przykładzie tego tandetnego miejsca widac, że miasto defrauduje kasę, a nie ma na 20 wywrotek piasku i spychacz. Wstdź się Panie Magistrze Starzyński obleśnego MAZOWSZA. To powinna być perła w mieście a nie takie odstraszające miejsce.

Gość

Jak sie pojawi któryś z króli albo paź to prosze zrobić zdjecie.

Wilku

Starsi opowiadali mi, że przez fakt, że były to wykopy pod glinę na cegły, dno jest tam bardzo zdradliwe. Potrafi w pewnym momencie z płytkiej wody gwałtownie zrobić się kilka metrów głębokości. Kiedy ostatnio była wypompowana stamtąd woda? Ktoś widział jak wygląda dno i mógłby coś opisać? Kiedy można się spodziewać kolejnego wypompowania wody?

Szlachet

W tej wodzie gniło wiele ludzkich zwłok i nigdy jej nie wymienili, bo i jak. Co innego jak ktoś zrobi kupę na basenie. Tutaj w odmętach rozkładało się bardzo wiele ludzkich zwłok, bandyci wrzucali tu po bandyckich akcjach pistolety maszynowe, a nierzadko samochód z ciałem w środku. W pobliskim lasku gang pruszkowski torturował ludzi a nieco dalej inna grupa rozkręcała na części kradzione samochody. Kiedy na drogach policja szukała samochodu, ten po trzech godzinach był już w częściach w trzech dostawczych samochodach, rozjeżdzających się w różnych kierunkach. Kto jest z tych okolic to dobrze pamięta te przykre czasy.

Gość

Daro, ile masz lat? Dwanaście?

Gość

jaki basen takie kąpielisko, w końcu ten sam dyrektor XD

Gość

Do Księdza Artura: Ale teraz mogą się cieszyć życiem wiecznym i kąpać do woli.

Adam

Bylem i porazka. Lepiej tam nie bywac. Woda metna i troche cuchnie. Fuj...

Gość

Jaka władza takie kąpielisko, lepiej nie będzie. Trzeba się cieszyć bo przecież „nie da się” niczego innego zrobić w naszym mieście. Smutne to bardzo. Ale tak traktuje się ludzi. Leśne dziadki co innego mogą wykombinować .....

Daro

Brednie i klamstwa. Nikt sie tam nie utopil !

Gość

Przydała by się konkretna plaża czyli dużo piasku. Nad wodą to duża atrakcja, zwłaszcza dla dzieci. A w zeszłym roku nie było go wogóle, a w tym ma być trochę. Obawiam się, że to trochę będzie znikome. Przydało by się tyle ile na archiwalnym zdjęciu które jest zamieszczone do artykułu.

Mio

To jest standard slumsów. Wstyd to pokazać w Europie.

Gość

jak mozna kapac sie ...w parku mazowsze Zbikow , tak zwane popularnie GLINKI .. Jak tam psy kapia , czasem auta itp...

Gość

Co za syf. Jaka władza takie kąpielisko.

Gość

Od 1990 r. utopiło się tam 67 ludzi. Tyle co nic, nie siać paniki.

Gość

Euforia w tym wypadku powinna być umiarkowana. Ludzie kąpią się w tym miejscu od miesiąca i pies z kulawą nogą się tym nie interesował....Bo przecież miało być od lipca to jest od lipca. A wystarczyło popatrzeć na pogodę....Skoro było tak gorąco to w weekendy w tym miejscu też powinni być ratownicy....Tylko, że jakoś nikomu nie przyszło to znowu do głowy...Całe szczęście, że nic się tam nie stało...

Gość

Mój kolega się tam utopił. I jegobrat później też. To ta sama woda w której pływały ciała.

Ksiądz Artur

Ilu dobrych ludzi się tam utopiło to poezja. Radek, Tomek, Krzysiek, Łukasz, Rafał, Bartek, Marcin, Aneta, Marek czy ostatnio Sebastian. Świeć Panie nad ich duszą.

Głos

Dobrze ,a teraz zapraszam na kąpielisko do Grodziska.Proste porównanie a zobaczycie jaka przepaść dzieli te dwa miasta...

Gość

Zgadzam się z pio! Syf!

Gość

Przecież to są glinianki a nie plaża w Rewalu żeby piasek był

Pio

To syf nie kąpielisko. Gdzie plaża. Trzeba wyspać piaskiem. Glina przy brzegu ludziska się wywracja jeden Pan przy mnie uszkodził obojczyk.