25° Wtorek
18 Września

Śr

Anna Zwolińska

Kąpielisko w Parku Mazowsze otwarte

W miniony weekend ruszyło strzeżone kąpielisko w pruszkowskim Parku Mazowsze. Jeśli szukacie ochłody to warto odwiedzić to miejsce

Przygotowania do rozpoczęcia sezonu kąpielowego w Pruszkowie trwały od kilku miesięcy. – Skrócona o około metr zostanie strefa dla osób, które nie potrafią pływać. Oczyszczone zostanie dno. Pojawi się piaszczysty fragment brzegu, ale niewielki. Leżaki i ręczniki będzie można rozkładać na trawie – mówił nam już w kwietniu Jacek Elżanowski, dyrektor miejskiej pływalni Kapry, która od lat odpowiada za ogrganizację i bezpieczeństwo na kąpielisku.

Słowa dotrzymano. Od sobotniego poranka z kąpieliska można korzystać, choć nie za bardzo sprzyja temu pogoda. – Ratownicy są na miejscu w godz. 10.00-18.00 i serdecznie zapraszamy do inauguracji sezonu – zachęca Elżanowski.

Ekipa ratowników dysponuje odpowiednim sprzętem, została też przeszkolona. Będzie czuwać nad bezpieczeństwem osób korzystających z kąpieliska zarówno w weekedny jak i w dni powszednie. Sezon zakończy się na początku września.

Miłośnikom wodnych atrakcji przypominamy, że w każdy weekend bezpłatnie można popływać kajakiem po Parku Potulickich. Tę atrakcję również co roku organizuje pływalnia Kapry.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 27

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

@iwan doślij babie kasę na jedzenie bo mi się wódka kończy.

Myxa

Brawo! Iwan wygrał.

Gość

@Iwan sowiecki pachole, może się spotkamy i znajdziemy wspólną płaszczyznę porozumienia ?

Iwan

Kobieta jest ze mną w polszy, miesięcznie zarabia niecałe 4 tys na myciu okien, tyle co twoja kobieta stojąc na trasie przez miesiąc polaczku.

Gość

BRAWO Iwan 2018.07.10 19:00 !!!!! Ty wyjechałeś do polszy, a teraz napisz ilu jest braci sowietów co ci pod twoją nie obecność babę obraca. Zapraszam na zlot do baby Iwana.

Gość

Brawo Mirek, masz racje

Iwan

Już jutro zapraszamy na wielki zlot większości ukraińskiej z Pruszkowa i łokolic. Przybywajcie! Pokażmy poljaczkom ilu nas jest i kto rządzi!

Gość

Kąpieliskiem to można by to nazwać, gdyby to był odkryty basen z regularnie wymienianą i sprawdzaną przez sanepid wodą, z zapleczem sanitarnym (przebieralnie i toalety, a nie obleśne toitoi), wypożyczalnią sprzętu plażowego, nadzorowany stale przez ratownika i straż miejską. A tak to jest po prostu zbiornik wodny powstały w miejscu wykopu gliny. Jakieś 15 lat temu ścieżki zostały wysypane żwirkiem, postawiono parę ławek i nazwano ten teren szumnie pakiem "mazowsze". I tak wszyscy tubylcy mówią na to "glinki". Od lat zbiera się tam latem towarzystwo pijące alkohol i zachowujące się głośno i wulgarnie. Dla mnie to żadna przyjemność ani odpoczynek, gdy wokół pełno smrodu grilla i hałasu.

Iwan

To plaża tylko dla Ukraińców. Paniali paljaki mam nadzieju.

Gość

Ciekawe czy władza pruszkowa by się w tym chlewie wykąpała

Do Mirka

Brawo ! Podsumowanie w 10. Straszni oni sa.

mirek

brawo! te 'kompjelisko' to sukces władzy,więkrzy albo nawed taki sam jak CKiS naszych kruli! Brawo Prezydęt Dr.Mec.inż Mgr Habilitowany JAN ! hiphib hóraaaa! Prószkuw jest jusz bardzo nowoczesny że karzdy kce tu pszyjechać i mieszkać! Mamy Magdonalda i nawed plac zabaw dla psóf! Mamy bardzo bardzo nowoczesny budynek postawiony pszez Naszego Pana Prezydęta! Fszystko dla nas mieszkańcuw Prószkowa!

Gość

Jaka władza takie kąpielisko. I tyle w temacie.

Gość

@Gość 2018.07.08 12:03 Normalnie, zakopujesz tylnymi łapami jak kot.

Sipek

Dzieci p.Kurzeli wiadziały co robić i zamieszkały pod Grodziskiem Mazowieckim. Ich dzieci nie muszą patrzeć na ten syf.

Sąsiad

Walą blokowiska biorą gile i ten wszechobecny język ukraiński smród i syf

Gość

Wszyscy oddają mocz do tej wody a i stolec potrafi pływać. Syf.

zosia

już pisalam w zeszlym roku pisalam rowniez do PREZYDENTA żenada syf tylek na tylku przy 60000miescie30m2 kapieliska śmiech na sali a taka o polowe mniejsza Biala Rawska- piekny duzy basen z plażą zapleczem sanitarnym przebieralniami stacja oczyszczania wody z osobnym stawikiem dla rowerow wodnych placem zabaw dla dzieci , ratownikami ito wszystko tak jak u nas też za darmo i tylko niecale 60 km MOŻNA mozna a nie zachwycac sie bagienkiem

Gość

tak bez parawanów?

Gość

Obrzydliwe, nigdy się tam nie wybiore. Brak środków sanitarnych

Głos

Kompromitacja,miasto-kabaret 3 króli

Gośććć

Glinki na Żbikowie

Gość

prawie jak na Mauritiusie

Jacek

A gdzie to jest?

Gość

Ujadające psy, disco polo na full z radyjek na baterię, koszmarny zapach niemytych ciał zmieszany z odorem dymiących grillów, bluzgi pijanych, awantury i pyskówki, interwencje Straży Miejskiej ... Dziękuję nie skorzystam, ale życzę mocnych wrażeń.

John

Pełno lewaków tam...

Gość

Brak toalety, brak śmietnikow, brak przebieralni, syf i tyle w temacie...